NEWSru.com :: У крові водія доза алкоголю в 0,5 проміле може з'явитися після випитого кефіру

У крові водія доза алкоголю в 0,5 проміле може з'явитися після випитого кефіру
Фахівці МОЗ Росії поки не визначили, скільки спиртного може вжити водій, щоб не бути визнаним знаходяться в стані сп'яніння, відповідно до нового наказом міністра охорони здоров'я РФ
Як і раніше, першим етапом огляду є попередні висновки, які може зробити інспектор ГИБДД, в тому числі з використанням горезвісної "трубочки"

Фахівці МОЗ Росії поки не визначили, скільки спиртного може вжити водій, щоб не бути визнаним знаходяться в стані сп'яніння, відповідно до новим наказом міністра охорони здоров'я РФ .

14 липня міністр охорони здоров'я РФ Юрій Шевченко підписав наказ, що вносить зміни до постанови про медичний огляд на стан сп'яніння. Він замінив наказ МОЗ СРСР від 1988 року. Відповідно до наказу, допустима норма вмісту в крові алкоголю для водіїв збільшена з 0,2 до 0,5 проміле . У середу новий наказ МОЗ РФ набув чинності.

"На даний момент наркологами розробляється офіційна довідка, в якій буде прописано, що саме викликає в людському організмі вміст алкоголю, що дорівнює 0,5 проміле. Поки на столі у заступника міністра (охорони здоров'я) знаходяться декілька варіантів подібних довідок. Затверджену версію міністерство оголосить пізніше" , - повідомив в четвер представник прес-служби Міністерства охорони здоров'я РФ.

Тим часом, в НДІ наркології МОЗ РФ відзначили, що наказ не можна вважати "індульгенцією для водіїв", повідомляє "Інтерфакс".

"Скільки водій може випити, щоб не бути визнаним знаходяться в стані алкогольного сп'яніння, - це невірна постановка питання. Пити за кермом не можна ні за яких обставин, і новий наказ цього не має на увазі", - підкреслив представник НДІ.

Він повідомив, що норма вмісту алкоголю в крові залежить не стільки від обсягу поглиненого спиртного, скільки від того, скільки часу пройшло з моменту вживання алкоголю, а також від віку і ваги людини.

"Алкоголь в крові може міститися через тривалий час після пиятик, але водій в цьому випадку не буде п'яним. Крім цього, дозу в 0,5 проміле можуть викликати і окремі прийняті водієм медикаментозні засоби, і навіть, наприклад, кефір", - пояснив представник НДІ.

Поява нового документа в деяких ЗМІ пов'язували з послабленнями для водіїв. Але, як пояснив начальник департаменту МОЗ РФ Олександр Смирнов, новий наказ не має "принципової відмінності від діючих правил. Він лише носить більш розгорнутий і сучасний характер".

Як і раніше, першим етапом огляду є попередні висновки, які може зробити інспектор ГИБДД, в тому числі з використанням горезвісної "трубочки". Первинними ознаками сп'яніння вважаються запах алкоголю, нестійкість рухів, порушення мови, тремтіння рук, почервоніння обличчя, яке не відповідає ситуації поведінка. Однак якщо первинний огляд не дозволяє зробити певні висновки, водій повинен бути спрямований до медичного закладу для здачі аналізів.

Основна особливість нового наказу - чіткі критерії, що дають підставу зафіксувати, що водій знаходиться в стані сп'яніння. Воно встановлюється, якщо доза алкоголю в крові перевищує 0,5 проміле - стільки алкоголю з'являється в крові приблизно після 100 грамів горілки.

Вміст алкоголю в крові перевірятимуть тільки у тих водіїв, хто не може пройти звичайне медичний огляд

Гранично допустима норма алкоголю в крові буде перевірятися тільки у тих водіїв, "яких неможливо медично оглянути в звичайному порядку". Про це повідомив в середу РІА Новини" заступник начальника відділу психолого-неврологічної допомоги МОЗ Росії Володимир Єгоров.

Він уточнив, що лабораторні дослідження на присутність алкоголю в крові будуть проводитися у водіїв, які під час ДТП "зламали руку, ногу, хребет, хто знаходиться в несвідомому стані".

Для них, згідно з наказом Міністерства охорони здоров'я Росії, зазначив Єгоров, встановлюється мінімально допустима доза алкоголю - 0,5 проміле в крові. Така норма існує в переважній більшості країн, пояснив чиновник МОЗ, але якщо там "вона працює для всіх водіїв, то в нашій країні вперше встановлена ​​для вузької категорії".

"Перш ніж поширювати такі норми на всіх водіїв, треба буде подивитися, наскільки вони бездоганні в російських умовах, як будуть враховуватися при судових розглядах, як будуть працювати лабораторії", - зазначив Єгоров.

Всі інші водії в Росії, підкреслив Єгоров, проходять медичний огляд на алкоголь як і раніше - в будь-якому лікувально-профілактичному закладі, де лікар складає висновок в першу чергу на підставі клінічних ознак сп'яніння.

"Такий порядок існував в нашій країні і раніше, нічого нового не відбулося. Ніяких порогів гранично допустимих норм алкоголю в крові для таких водіїв в російському законодавстві поки не існує", - зазначив Єгоров.

"Встановити норми на споживання алкоголю за кермом може тільки закон, але поки російський законодавець не вважає за потрібне це робити. І в даному випадку це правильно, поки немає впевненості, що такі аналізи зможуть зробити в будь-який сільській лікарні", - уклав представник МОЗ.

Довідка:

Раніше російські експерти пропонували обмежити верхній поріг вмісту алкоголю в крові водія рівнем 0,2 проміле, що відповідає одній склянці червоного вина або двом пляшкам пива ємністю 0,33 літра, випитим чоловіком середніх років і середньої ваги на голодний шлунок. У Латвії допустимий рівень - 0,2 проміле, в Бельгії і Німеччині - 0,5 проміле, а у Франції - 0,8).

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация