NEWSru.com :: У Держдуму внесли законопроект про примусове лікування від алкоголізму

До комітету Держдуми з охорони здоров'я були передані поправки в закон "Про наркотичні засоби і психотропні речовини", внесені Астраханської обласною думою
Керівник медичних програм Фонду "Ні наркоманії та алкоголізму" Сергій Полятикін
Тим часом, експерти переконані, що примусово від алкоголізму вилікувати неможливо

До комітету Держдуми з охорони здоров'я були передані поправки в закон "Про наркотичні засоби і психотропні речовини", внесені Астраханської обласною думою. Автори законопроекту запропонували дозволити госпіталізувати і ізолювати від суспільства хронічних алкоголіків і наркоманів без постанови суду, їх згоди і без дозволу їхніх законних представників. Єдиною підставою для примусового лікування буде систематичне порушення громадського порядку ", пише газета "Нові вісті" .

У Держдумі законопроект підтримують. Там вважають, що якщо людина п'яна і небезпечний, його треба лікувати примусово. На думку члена комітету Держдуми з охорони здоров'я Олега Куликова, у разі, якщо людина "не усвідомлює міру своєї наркотичної або алкогольної залежності", традиційне розуміння громадянських прав не підходить, так як це "соціально небезпечні явища". Нагадаємо, що за законопроект про примусове лікування алкоголіків і наркоманів активно виступають Наркоконтроль і МВС РФ .

Тим часом, експерти переконані, що примусово від алкоголізму вилікувати неможливо. Наркологи та правозахисники вважають, що відновлення існуючих за радянських часів лікувально-трудових профілакторіїв (ЛТП) не призведе до викорінення алкоголізму, а лише стане інструментом для розправи з неугодними.

Керівник медичних програм Фонду "Ні наркоманії та алкоголізму" Сергій Полятикін в інтерв'ю газеті нагадав, що в СРСР існував навіть спеціальний план, за яким людей "запроторюють" в ЛТП. "Були випадки, коли чоловік з дружиною посварилися - дружина зопалу написала заяву, і його зовсім здорового, забирали у ЛТП на рік - півтора", - розповів експерт. При цьому, за його словами, справжні алкоголіки там теж не видужували, а, навпаки, продовжували пити, що цікаво, навіть під час перебування в самих профілакторіях. Полтикін нагадав, що знаходилися в ЛТП використовували як безкоштовну робочу силу на заводах, наприклад, на ЗІЛі.

Експерт зазначив, що для лікування алкоголіка або наркомана, дуже важливо його власне бажання вилікуватися. Потрібні кваліфіковані фахівці - лікарі, психотерапевти, психологи і консультанти, які мають власний досвід одужання. Все це, за словами експерта, є в групах анонімних алкоголіків по всій Росії, де люди добровільно і самостійно, без будь-якого примусу одужують.

Полятикін також побоюється, що цей закон стане зручним інструментом для розправи з неугодними людьми. Таке ж побоювання висловив голова колегії адвокатів Юрій Костанов.

Нагадаємо, що влітку 2007 року, коли ФСКН активно виступив з ініціативою такого законопроекту, правозахисники вже вказували на ймовірність зловживань при застосуванні цього закону. Голова Московської Гельсінкської групи Людмила Алексєєва, зазначивши, що примусово лікувати алкоголізм і наркоманію безглуздо, висловила побоювання, що це призведе до відродження радянської каральної системи примусових заходів медичного характеру. "Пам'ятаєте знамениту фразу:" Хотіли як краще, а вийшло як завжди ". Було чимало прикладів, коли закони, які ефективно працюють в інших країнах, при нашій бюрократії тільки збільшують хабара і беззаконня", - сказала Алексєєва.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация