NEWSru.com :: Меркель запропонувала всім, крім "Альтернативи для Німеччини", поговорити про коаліцію. СДПН вже відмовилася. Але можлива коаліція "Ямайки"

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що буде вести переговори з іншими партіями про формування коаліційного уряду і подальшої роботи, але не згадала "проросійську" "Альтернативу для Німеччини", що пройшла в парламент з 13%
У свою чергу Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН), яку Меркель побажала бачити в коаліції, пішла в опозицію і сама відмовилася від переговорів

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що буде вести переговори з іншими партіями про формування коаліційного уряду і подальшій роботі, але не згадала "проросійську" "Альтернативу для Німеччини", минулий в парламент з 13%. У свою чергу, Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН), яку Меркель побажала бачити в коаліції, пішла в опозицію і сама відмовилася від переговорів.

Канцлер Меркель не бачить помилок у своїй виборчій кампанії, а також хоче вести переговори з СДПН, передає Der Dagesspiegel .

На прес-конференції в понеділок, 25 вересня, Меркель висловила надію, що все будуть діяти разом, демонстративно не згадавши "Альтернативу для Німеччини". Вона повідомила, що поговорить найближчим часом з лідером ХСС Хорстом Зеєхофером про проведення спільної політики, а також буде вести переговори з "зеленими" і вільними демократами.

- Меркель: перемога АДГ - це "серйозна проблема"
- Але в АДГ вже розкол: один з лідерів "грюкнула дверима"
- З приходом нового уряду змін у відносинах РФ і Німеччини чекати на стоїть
- Нова правляча коаліція в Німеччині - коаліція "Ямайки"

Теоретично, за словами Меркель, в даний час існує дві можливості формування уряду: продовження роботи "великої коаліції", при якому блок ХДС / ХСС домовиться з соціал-демократами (СДПН), або освіту "Ямайки" (коаліція ХДС / ХСС, лібералів з ВДП і "зелених"). Коаліція "Ямайки" називається так в німецьких ЗМІ через схожість колірної гами цих трьох партій (чорний, жовтий і зелений) з кольорами прапора Ямайки.

як зазначає DW , Незважаючи на те що СДПН вже заявила про відмову від союзу з християнськими демократами, вважаючи за краще очолити опозицію, Меркель звернулася до лідера соціал-демократів Мартіна Шульца з закликом докласти зусиль для формування стабільного уряду. "Велика коаліція" буде продовжувати свою роботу до приведення до присяги нового уряду, додала канцлер.

Шульц заявив, що не має наміру обговорювати з консерваторами Ангели Меркель формування коаліції. "Можна говорити скільки завгодно, але виборець доручив нам піти в опозицію", - сказав він. Шульц розкритикував Меркель за її кампанію і оголосив, що він запропонує Андреа Нахля як фракційного кандидата.

Новий кабінет міністрів почне роботу до Різдва, передає DW. У відповідь на запитання журналістів, наскільки канцлер може бути впевнена в тому, що до цього часу жителям Німеччини буде представлено новий уряд, Меркель зазначила: "У більшості випадків я завжди впевнена. Крім того, вже багато років моїм девізом є фраза" У спокої - сила ".

В "Альтернативі для Німеччини" стався розкол: один з лідерів відмовилася увійти до фракції

Один з лідерів "Альтернативи для Німеччини", її голова Фрауке Петрі, не хоче входити у фракцію партії в бундестазі. Вона оголосила в понеділок, що "прийняла рішення після довгого обговорення" в Берліні, і відразу після цього покинула спільну прес-конференцію керівництва партії, передає Der Spiegel .

Співголова Йорг Мюттью сказав, що ця заява справило ефект вибуху бомби: "Це не обговорювалося з нами, ми не знали про це".

Петрі, що представляє помірне крило в "Альтернативі», не зійшлася в поглядах з представниками радикального - націонал-консервативного або націоналістичного, яке очолює нинішній лідер партії 76-річний Александер Гауланд. він славиться своїми неоднозначними і різкими висловлюваннями про часи націонал-соціалізму в Німеччині, про іслам і мігрантів. Він виступає за зближення з Росією і "протягує" її інтереси в Німеччині.

Раніше, в неділю, 24 вересня, в штабі очолюваного нею "Християнсько-демократичного союзу" в Берліні Меркель заявила про намір повернути довіру у виборців АДГ, передає DW .

Як показав аналіз, близько мільйона виборців, які голосували за ХДС, тепер проголосували за АДГ. "Явка в цьому році була вищою, і ми своєю хорошою політикою хочемо повернути цих людей до нас. Там, де є проблеми, нам потрібно шукати рішення - це інтеграція або нелегальна імміграція, але не тільки, це ще і питання медичного забезпечення сільських регіонів , громадського транспорту ", - сказала Меркель (цитата в перекладі "Інтерфаксу" ).

За її словами, "існує багато причин, які привели до такого протестного голосування, тому люди голосували за АДГ, тому нам треба знайти рішення цих проблем".

Меркель вважає, що "Альтернатива" не впливатиме на політику ФРН щодо Європи. "Партії, які можуть об'єднуватися в коаліції, будуть шукати рішення (з питання взаємодії з Європою). Звичайно, є відмінності в позиції" зелених "і ХДС / ХСС, є відмінності між вільними демократами і християнськими демократами. У коаліційних договорах ми будемо відображати ці протиріччя, але АДГ на це впливати не буде ", - зазначила вона.

"Я хочу порадити всім, і думаю, що колеги з інших партій погодяться, що волю виборців треба поважати", - заявила Меркель у відповідь на питання, чи можуть бути нові вибори в найближчі місяці через потенційну неможливість домовитися з приводу формування коаліції.

За підсумками парламентських виборів 24 вересня в Німеччині Ангела Меркель залишилася канцлером на четвертий термін, а націоналісти пройшли в бундестаг. Правопопулістського АДГ - єдина з партій бундестагу, яка виступає за скасування санкцій проти Росії без будь-яких попередніх умов і одночасно за розширення економічного співробітництва з РФ. Її називають націоналістичної "профашистської", "проросійської" і відзначають , Що вона виступає за російський Крим і заграє з російськими німцями.

З приходом нового уряду змін в російсько-німецьких відносинах чекати на стоїть

Основні напрямки політики Німеччини визначаться тільки після формування нової правлячої коаліції за підсумками виборів в бундестаг. Попередні переговори між перемогли партіями вже розпочато, і питання європейської політики будуть відігравати важливу роль в них.

Майбутніх кардинальних змін чекати не варто, так як на минулих виборах перемогла правляча коаліція ХДС / ХСС. До того ж так звана проросійська "Альтернатива для Німеччини" вже потрапила під "політичний карантин" і не матиме впливу на майбутню політику Берліна. Тому не варто чекати змін і в російсько-німецьких відносинах.

З точки зору законодавства вплив АДГ буде невелика, але вона може робити істотний вплив на громадську думку, мобілізувати протестний електорат і нагнітати антиєвропейські, антимігрантські настрою.

Перемога партії Меркель для російсько-німецьких відносин ніяких погіршень не принесе і потенційно має позитивний момент, так як ці відносини вже давно передбачувані. Так як у Москви особливі відносини з канцлером ФРН, то не буде ніяких серйозних змін в "нормандському форматі" переговорів по Україні, який було розпочато завдяки діалогу президента РФ Володимира Путіна з Ангелою Меркель. Так що четвертий термін Меркель на посаді канцлера, можливо, принесе вирішення проблеми Донбасу.

Нова правляча коаліція партій в Німеччині - коаліція "Ямайки"

Варіант формування нової правлячої коаліції в ФРН (блок ХДС / ХСС, вільні демократи і "зелені") отримав назву "Ямайка" - за кольорами, які символізують партії, і збігається з кольорами прапора Ямайки: ХДС / ХСС - чорний, ВДП - жовтий, " зелені "- зелений.

Лідер німецьких консерваторів Ангела Меркель, яка привела до перемоги на виборах блок Християнсько-демократичного та Християнсько-соціального союзів (ХДС / ХСС), повинна сформувати коаліцію більшості, але завдання це непросте через відмінності політичних поглядів партій, які зроблять новий уряд Німеччини вельми нестійким.

Поки експерти розглядають два можливі варіанти складу коаліції - ХДС / ХСС і соціал-демократи (СДПН), а також ХДС / ХСС, "зелені" і ліберали.

Але соціал-демократична партія Німеччини, показавши низький результат в 20,5% голосів німців, ще напередодні оголосила про намір піти в опозицію. Меркель пообіцяла вмовити соціал-демократів на співпрацю, але її пропозицію в СДПН відкинули, вирішивши, що, будучи в опозиції до ХДС / ХСС, вони виграють наступні вибори через чотири роки з найкращим результатом. Однак канцлер не має наміру випускати СДПН з коаліції, так як відсутність компромісу з лібералами загрожує перевиборами в бундестаг, які можуть ще більше зміцнити праві сили.

Інші майбутні політичні партнери Меркель - вільні демократи (набрали на виборах 10,7% голосів) і "зелені" (8,9% голосів) - до переговорів з консерваторами готові, але їх політичні розбіжності поки нездоланні і можуть серйозно ускладнити консультації.

"Зелені" вимагають ввести заборони на використання дизельних автомобілів і скоротити частку вугільної енергетики, а для ВДП ці вимоги є неприйнятними. Консерватори за посилення заходів безпеки, за введення ліміту на біженців, а "зелені" проти цього.

З питання відносин з Росією серед потенційних партнерів також немає єдності. У ВДП не прагнуть до посилення антиросійських санкцій, які заважають німецькому бізнесу, а "зелені" бачать в РФ супротивника західних ліберальних цінностей.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация