NEWSru.com :: Колишній кремлівський чиновник розповів, як Собчак і Путін писали пояснювальні після продажу на Захід цінної сировини

Путін і Собчак тоді відбулися невиразними пояснювальними
Юрій Болдирєв, колишній керівник Контрольного управління адміністрації президента РФ, розповів про те, як в 1992 році проводилися перевірки по "доповіді Сальє", в якому звучали звинувачення в корупції і розкраданні коштів на адресу Володимира Путіна
Колишній народний депутат Росії, депутат Петербурзького міськради Марина Сальє знову звинуватила Путіна його в махінаціях

Юрій Болдирєв, колишній керівник Контрольного управління адміністрації президента РФ, розповів про те, як в 1992 році проводилися перевірки по "Доповіді Сальє" , В якому звучали звинувачення в корупції і розкраданні коштів на адресу Володимира Путіна під час його перебування заступником першого мера Санкт-Петербурга Анатолія Собчака. Путін і Собчак тоді відбулися невиразними пояснювальними, розповів Болдирєв в ефірі радіо "Свобода" .

Після перевірок, які неодноразово переносилися через завантаження відомства, з'ясувалися факти, що вимагають докладних пояснень, - тоді мер Санкт-Петербурга Анатолій Собчак був викликаний до Москви. Болдирєв наголосив, що адміністрація Петербурга на місці відмовилася давати роз'яснення.

В результаті Собчак приїхав в Москву, але не один, а практично з усіма своїми заступниками, в числі яких був і Володимир Путін. Вони протягом декількох годин в письмовій формі давали пояснення по фактах з "доповіді Сальє", за результатами яких сам Болдирєв склав звіт Єльцину. Згодом документи були передані в представництва глави держави в Санкт-Петербурзі і Ленінградській області.

Тоді в ході перевірки або ж після її завершення, однак до приїзду Собчака і Путіна в Москву, згадує Болдирєв, стало відомо, що вирішено надати комітету із зовнішніх зв'язків (КВС) мерії Петербурга особливі права з вивезення сировини на експорт. Згідно з цим документом, який лобіювала пітерським керівництвом, КВС не повинен був спеціально узгоджувати експорт сировини з федеральними органами.

Болдирєв розповів, що в офіційній формі просив тодішнього міністра зовнішньоекономічних зв'язків Петра Авена не надавати особливих повноважень КВС до закінчення перевірки. Обґрунтував він це тим, що виявлені факти, які не отримали гідного пояснення і можуть стати підставою для порушення кримінальної справи. Однак Авен це прохання проігнорував і спеціальні права КВС надав.

Всю історію з пітерськими перевірками в період своєї роботи в Контрольному управлінні Болдирєв називає рядовий і зазначає, що хоча виявлені порушення і були серйозними, але не більш радикальними, ніж в інших суб'єктах федерації. Отримання прав на вивезення стратегічних металів в обмін на продовольство, яке потім не поставлялося, Болдирєв назвав стандартною для того періоду річчю і масовим явищем.

На його думку, депутати петербурзького заксобранія повинні зараз запитати документи перевірок початку 1990-х, щоб встановити остаточно, чи були підстави для притягнення до відповідальності, і тільки після цього говорити про присудження Собчаку звання почесного громадянина.

Чи збереглися відповідні документи і чи не є вони секретними, Болдирєв достовірно не знає. Він керував Контрольним управлінням до початку березня 1993 року, після чого відомство було скасовано і відновлено вже в новому статусі, "вельми трагікомічному". З квітня того ж року керівником Контрольного управління був призначений Олексій Ілюшенко, а контролювати це відомство покликаний був контрольно-наглядова рада, до якої, за словами Болдирєва, увійшли саме ті, кого контролювали: губернатори, міністри і так далі.

У 1996-1998 роках Контрольне управління очолювали Олексій Кудрін і Володимир Путін. Як підкреслив Болдирєв, якщо вони керували чесно (а сумніватися в цьому підстав він не бачить), то всі документи перевірок повинні бути на місці. Він зазначив, що навіть якщо деякі папери були засекречені, що теоретично можливо, то для цього існує процедура розсекречення в судовому порядку.

Зрештою незалежний внутрішній контроль перестав бути потрібен Єльцину, каже колишній керівник Контрольного управління, і в кінцевому рахунку його не стало після перевороту у вересні 1993 року.

Болдирєв, як і Марина Сальє, поставив під сумнів деякі речі, сказані про Собчака в фільмі "Анатолій Собчак. 10 років потому". Він зазначив, що заяви про нападках на тодішнього мера Петербурга з боку ЗМІ були не цілком адекватні.

Як приклад Болдирєв розповів, що за 1994-1995 роки, коли він був одним з двох представників Петербурга в Раді Федерації, йому жодного разу не була надана можливість виступати в прямому ефірі петербурзького телебачення. Коли ж такий випадок випав, проте вже після завершення роботи в Раді Федерації, провідні, за словами Болдирєва, перебивали його і не давали говорити.

Він підкреслив, що не варто говорити зараз про нападках на Анатолія Собчака, однак потрібно переглянути ряд невирішених питань, перш ніж присуджувати йому звання почесного громадянина Петербурга.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация