NEWSru.com :: Арабські країни визнали агресією можливе визнання Трампом Єрусалиму столицею Ізраїлю

Президент США Дональд Трамп може виступити із заявою про визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю вже 6 грудня

Президент США Дональд Трамп може виступити із заявою про визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю вже 6 грудня. Держдепартамент США готує дипломатів і військовослужбовців країни, що знаходяться в арабських країнах, до масових протестів і спалахів насильства серед мусульманського населення. У той же час лідери ісламського світу масово звертаються до американської адміністрації з попередженнями і проханнями, всіляко закликаючи запобігти можливому крок президента.

Про дату виступу Трампа заявив агентству Reuters високопоставлений, але не названий представник американкою адміністрації. Втім, виступ президента США весь світ чекав ще 4 грудня, але цього не сталося - представник Білого дому Хоган Гідлі заявив, що президент не був готовий оголосити про рішення щодо визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю, підкресливши при цьому, що "ніякого оголошення про те, що ми відмовляємося, не буде ". Також чиновник зазначив, що раніше Трамп "дав зрозуміти, що єдине питання тут -" коли ", а не" якщо ", додавши, що про рішення буде оголошено" в найближчі дні ". Тепер заяву Трампа очікується під час його виступу у вашингтонському Університеті національної оборони (National Defence University, NDU) США.

Там Трамп має намір підкреслити, що не збирається продовжувати кожні півроку відкладати вирішення питання про визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю, як це робили три президента до нього і як зробив він сам в червні. Зокрема, зрушити з мертвої точки перенесення американського посольства в Ізраїлі було одним з передвиборних обіцянок чинного президента США. Хоча на даний момент є інформація, що Трамп має намір "пом'якшити" цю заяву, вказавши, що статус столиці США визнає виключно за Західним Єрусалимом - частиною міста, спочатку належала Ізраїлю.

Майбутнє заяву Трампа здатне спровокувати гнів арабських країн. Як повідомляє ТАСС з посиланням на газету Politico , Стурбований цією обставиною Держдеп США рекомендував підвищити рівень безпеки в дипломатичних місіях США по всьому світу. Як пише Politico, дана рекомендація поширювалася по засекреченим каналах зв'язку на минулому тижні.

Справа в тому, що ряд керівників арабських та інших країн уже негативно висловилися про такий намір Трампа, назвавши це страшною помилкою. як повідомляє NEWSru Israel , Міністр закордонних справ Йорданії Айман Сафаді попередив, що визнання Трампом Єрусалиму столицею Ізраїлю викличе гнів в арабському і мусульманському світі. Проти цієї ідеї висловлюється і Ліга арабських держав. Генеральний секретар Ліги Ахмад Абуль Гейт приєднався до лідерів ісламського світу, зазначивши: "Прагнення міняти ситуацію без урахування впливу цих змін на регіональну і глобальну стабільність викликає жаль".

На думку багатьох, задовольнити давню прохання Ізраїлю - значить підірвати всі мирні зусилля на Близькому Сході. Так вважає президент Франції Емманюель Макрон, який відзначив у ході телефонної бесіди з Трампом, що статус Єрусалима може бути визначений тільки за підсумками мирних переговорів між Ізраїлем і Палестиною. Цієї ж точки зору дотримується і прес-секретар президента Туреччини Ібрагім Калин. Останній написав в своєму Twitter , Що "повідомлення про те, що США планують визнати Єрусалим столицею Ізраїлю викликають глибоку стурбованість", додавши, що "це повністю суперечить релігійному та історичному статусу Єрусалиму, міжнародним угодам і резолюціям ООН".

Більш того, як повідомляє ТАСС з посиланням на Анатолійське агентство, сам президент Туреччини Тайіп Ердоган взагалі заявив про розрив дипломатичних відносин з Ізраїлем в разі перенесення американського посольства в Єрусалим. Під час виступу перед депутатами правлячої Партії справедливості і розвитку (ПСР) в Анкарі Ердоган сказав: "Єрусалим - червона риска для мусульман. Якщо це станеться, то Туреччина розірве дипломатичні зв'язки з Ізраїлем".

Приєдналася до інших і Саудівська Аравія. Джерело в міністерстві закордонних справ країни заявив: "Адміністрації США варто взяти до уваги серйозні наслідки подібного визнання. Королівство сподівається, що США не підуть на це, оскільки воно зашкодить перспективам врегулювання палестино-ізраїльського процесу".

Побоюється можливого рішення Трампа і радник глави Палестинської Національної Автономії зі стратегічних питань Хусам Зомлот. Він зазначив: "Якщо такий крок буде зроблений, це спричинить катастрофічні наслідки", пояснивши це тим, що "питання Єрусалиму є ключовим" в палестинсько-ізраїльському конфлікті. Радник також додав, що в разі визнання американською стороною Єрусалиму столицею Ізраїлю роль США в якості посередника в цьому конфлікті буде "є незворотним" підірвана, помітивши, що Вашингтон таким чином стане "частиною проблеми, а не частиною рішення".

Варто додати, що до заворушень в мусульманському світі долучилися не лише офіційні представники різних держав. Як повідомляє NEWSru Israel, посилаючись на "Палестинський інформаційний центр", з президентом Туреччини провів телефонну розмову глава політбюро "Хамаса" Ісмаїл Ханійя. Темою розмови був можливий перенос американського посольства, а в результаті Ердоган запропонував скликати екстрений Ісламський саміт і звернутися до президента США Дональда Трампа, роз'яснивши йому серйозність питання. Нагадаємо, що раніше терористична організація "Хамас" закликала посилити інтифаду, чекаючи, що Трамп зробить заяву в понеділок, 4 грудня.

суть конфлікту

Ізраїль захопив Східний Єрусалим в ході Шестиденної війни 1967 року. В результаті боїв за Старе місто ізраїльські війська взяли під контроль Храмову гору і Стіну Плачу. У Старому місті розташовані єврейський, мусульманський, християнський і вірменський квартали. Палестинці ж вважають цю частину міста столицею своєї власної держави, а визнання Єрусалиму неподільним - узаконенням окупації.

Закон про перенесення посольства США в Єрусалим був прийнятий ще в 1995 році, а виконати його належало до 31 травня 1999 року. Однак в законі за президентом залишили право вето, яке з тих пір кожні півроку накладали Білл Клінтон, Джордж Буш-молодший і Барак Обама, прагнучи уникнути кроків, які могли б ще більше загострити ситуацію на Близькому Сході. Таким чином виконання закону відкладалося. Трамп в червні вчинив так само. Але минулого тижня на нараді в Білому домі, за словами представників адміністрації, він висловив думку, що пора задовольнити прохання Ізраїлю.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация