NEWSru.com :: Слідом за Єгиптом і Лівією демонстранти атакували посольство США в Тунісі

Правоохоронні органи Тунісу були змушені застосувати сльозогінний газ і гумові кулі для розгону акції протесту біля посольства США, викликаної скандальним фільмом "Невинність мусульман"

Правоохоронні органи Тунісу були змушені застосувати сльозогінний газ і гумові кулі для розгону акції протесту біля посольства США, викликаної скандальним фільмом "Невинність мусульман", в якому пророк Мухаммед представлений в непривабливому вигляді, повідомляє Reuters.

як передає "Інтерфакс" , Масштабні акції протесту пройшли в середу також в Судані, Марокко, а також на палестинських територіях, де розлючений натовп спалив американський прапор біля будівлі ООН в Газі.

У свою чергу, МЗС Ірану виступив з рішучим засудженням фільму. Тим часом, президент Єгипту Мухаммед Мурсі доручив єгипетському посольству в Вашингтоні подати позов до суду проти виробників фільму.

Раніше була здійснена атака на посольство США в Каїрі. Розлючені єгиптяни оточили будівлю дипмісії. У якийсь момент ситуація вийшла з під контролю і на бетонні стіни почали масово підніматися демонстранти. Кільком із них вдалося подолати перешкоду, після чого вони зірвали американський прапор, роздерли його на шматки і поставили замість нього чорне полотнище з написом арабською мовою: "Немає бога, окрім Аллаха, і Мухаммед - пророк його".

На бетонних огорожах з'явилися образи на адресу США, а на центральній вивісці демонстранти написали ім'я Усами бен Ладена, якого американці ліквідували в Пакистані в травні 2011 року.

За деякими даними, охоронці посольства були змушені відкрити вогонь по натовпу, однак офіційний представник посольства Девід Лінфілд спростував цю інформацію. До вечора єгипетська армія взяла посольство в кільце, ставши свого роду "живим щитом" на шляху демонстрантів.

Варто відзначити, що тим же днем ​​ісламісти атакували будівлю американської дипмісії в лівійському місті Бенгазі і їхня акція призвела до трагічних наслідків. Посольство було обстріляно з гранатометів, внаслідок чого Кріс Стівенс і троє співробітників дипмісії загинули . Нинішня влада Лівії, які взяли країну під контроль після повалення режиму Муаммара Каддафі, у чому їм, в тому числі, допомогли США, поспішили принести свої вибачення Вашингтону.

Нагадаємо, останні події, що нагадують за напруженням пристрастей "Карикатурний скандал" шестирічної давності. Цього разу приводом став викладений на YouTube фільм американця Сема Бесіла "Мухаммед, пророк мусульман" викликав бурю протесту в мусульманському світі. Як вважають мусульмани, пророк Мухаммед представлений в цій короткометражці в образливому світлі.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация