NEWSru.com :: На саміті ОБСЄ Медведєв просуває договір про колективну безпеку і скасування віз

Зустріч Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) відкрилася в середу в столиці Казахстану Астані церемонією фотографування
Лідери всіх 56 країн Організації сфотографувалися на фоні логотипу ОБСЄ
Господар саміту - президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв - зустрічав лідерів біля входу в Палац незалежності

Зустріч Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) відкрилася в середу в столиці Казахстану Астані церемонією фотографування. Лідери всіх 56 країн Організації сфотографувалися на фоні логотипу ОБСЄ і зайняли місця за круглим столом для участі в першому пленарному засіданні, протягом дня пройде ще одне. Господар саміту - президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв - зустрічав лідерів біля входу до Палацу незалежності, передає ІТАР-ТАСС.

Предметом обговорення голів делегацій країн ОБСЄ стала, в числі іншого, ініціатива президента Росії Дмитра Медвєдєва про новий Договір про європейську безпеку.

У Медведєва відбудуться двосторонні зустрічі, в тому числі з президентом Казахстану Нурсултаном Назарбаєвим. Увечері лідери ОБСЄ запрошені на урочисту вечерю від імені глави казахського держави. Саміт скликається з ініціативи Назарбаєва. Казахстан - перша з країн СНД і ОДКБ головує в поточному році в ОБСЄ.

- Медведєв наполягає на колективної безпеки, скасування віз і засудження грузинської агресії
- Назарбаєв закликає відновити Афганістан, його підтримує Пан Гі Мун

У саміті беруть участь не тільки представники керівництва 56 держав-учасників цієї організації, але і 12 країн - "партнерів по співпраці" ОБСЄ (в тому числі Афганістан) і представники декількох десятків інших міжнародних організацій, в тому числі ООН, ЄС, НАТО, Ради Європи, СНД, ОДКБ. Зокрема, в столиці Казахстану прибудуть 29 глав держав, 11 глав урядів, 5 віце-прем'єрів і 11 міністрів закордонних справ.

У складі російської делегації в Астані, яку очолює президент Дмитро Медведєв, - міністр закордонних справ Сергій Лавров, помічник президента з міжнародних справ Сергій Приходько, представник Росії при ОБСЄ Анвар Азімов, начальник Генерального Штабу Збройних сил генерал-полковник Микола Макаров.

Одна з головних тем саміту - пожвавлення режиму контролю над озброєннями і подолання кризи навколо Договору про звичайні збройні сили в Європі ( ДЗЗСЄ ).

Медведєв наполягає на колективної безпеки, скасування віз і засудження грузинської агресії

Президент РФ Дмитро Медведєв заявив про необхідність розробки єдиних принципів врегулювання конфліктів на просторі ОБСЄ, але підкреслив, що вони повинні діяти в будь-яких подібних ситуаціях, передає "Інтерфакс" . "Може бути, найважливішим є розробка єдиних принципів врегулювання конфліктів, і дотримуватися їх потрібно у всіх кризових ситуаціях, а не в якихось виборчих випадках", - заявив Медведєв на саміті.

За його словами, серед таких принципів - незастосування сили, досягнення згоди самими сторонами, повагу узгоджених переговорних і миротворчих форматів, забезпечення прав цивільного населення, яке опинилося в зоні конфлікту.

"Повторю, що врегулювання з таких питань дійсно має бути абсолютно мирним. Застосування військової сили, як це намагався зробити керівництво Грузії відносно Південної Осетії в серпні 2008 року, є абсолютно неприпустимим", - заявив Медведєв.

Візове питання - досить велика проблема у відносинах Росії і Євросоюзу, вважає Медведєв. "Ще в 1975 році лідери країн ОБСЄ домовилися полегшувати візові процедури, в 1989 році було прийнято рішення розглядати питання про скасування в'їзних віз, але, на жаль, ми (в цьому питанні) не просунулися", - зауважив президент Росії.

"Це досить велика проблема, яку ми обговорюємо і в рамках наших відносин з Євросоюзом, ми готові діяти далі в цьому напрямку", - додав Медведєв.

"35 років тому був прийнятий Гельсінський акт, який поклав початок нового етапу розвитку задуму створення єдиного простору безпеки і демократії від Ванкувера до Владивостока. Російська Федерація неодноразово висловлювала свою прихильність ідеям Гельсінкі, і важливим кроком в цьому напрямку стало висування в 2008 році пропозиції укласти юридично зобов'язальний Договір про європейську безпеку, який буде гарантувати принцип неподільності безпеки. Дякую за підтримку цієї ініціативи, яку ми зустрічаємо тут ", - звернувся він до учасників саміту ОБСЄ.

Новий Договір про безпеку в Європі "вже протягом 2,5 року обговорюють представники держав, політологи, експерти, в тому числі у форматі Росія-НАТО, Росія-ЄС, на майданчиках ОБСЄ".

"Можливо, стереотипи ще сильні, і ця ініціатива носить, що називається, сильно випереджаючий характер, але я не сумніваюся, що час цього Договору рано чи пізно прийде", - підкреслив він. "Уже сьогодні практично всі учасники ОБСЄ визнають, що розділові лінії повинні піти в минуле, і кожна держава, яка бере участь в Альянсах, гарантує, що його дії не будуть обмежувати безпеку країн, які в Альянс не належать", - додав він.

За словами президента РФ, "в цьому руслі витриманий і проект політичного документа саміту про формування спільноти безпеки на просторі ОБСЄ". "Упевнений, що ми зможемо прийняти розумний і збалансований документ", - підкреслив Медведєв.

Медведєв також вважає, що ОБСЄ стала втрачати свій потенціал і потребує модернізації, передає РІА Новини" .

"Росія послідовно виступає за те, щоб вдихнути нове життя в принципи Гельсінкі, втілюючи їх на практиці. Для цього потрібно модернізувати ОБСЄ, стиль і форми її діяльності", - заявив Медведєв. "Переконаний, що виробництво все нових зобов'язань і інструментів для їх вирішення себе вичерпало, але потрібна більш чітка правова база та універсальні правила використання ресурсів організації", - сказав він. Медведєв нагадав, що Росія в співавторстві з партнерами представила проект статуту ОБСЄ та пропозиції щодо впорядкування роботи її структур. "Тільки так можна підвищити затребуваність організації та органічно вмонтувати її в формується глобальну архітектуру", - сказав президент РФ. Він висловив упевненість в тому, що, спираючись на Платформу безпеки, засновану на співробітництві, - документ, прийнятий за підсумками стамбульського саміту ОБСЄ в 1999 році - організація здатна "стати рушійною силою в розвитку взаємодії між НАТО, ЄС, Радою Європи, СНД і ОДКБ ". Медведєв нагадав, що всі країни, представлені в цих організаціях, входять і в ОБСЄ, яка в цьому сенсі залишається "унікальним майданчиком". Президент РФ нагадав, що при створенні організації держави-учасники змогли піднятися над існуючими тоді ідеологічними розбіжностями і прийти до консенсусу. "Сьогодні немає ніяких ідеологічних бар'єрів, немає військового протистояння, ми можемо і повинні об'єднатися для вирішення проблем", - сказав Медведєв. На закінчення російський президент привітав Україну з обранням головою ОБСЄ в 2013 році.

"Російська сторона вважає за необхідне надати на саміті додатковий імпульс зусиллям в цій галузі. Зараз мова йде про заходи щодо модернізації Віденського документа 1999 року, пожвавленню і вдосконалення режиму контролю над озброєннями - подолання кризи навколо ДЗЗСЄ", - пояснив напередодні саміту помічник президента з міжнародних справ Сергій Приходько.

Зустріч в Астані - це перший саміт ОБСЄ, який проводиться за межами географічної Європи - в серці Центральної Азії, нагадали в Кремлі. "Сам факт скликання такої зустрічі на вищому рівні є серйозним досягненням: з часу попереднього саміту (він відбувся в 1999 році в Стамбулі) ОБСЄ пройшло 11 років. Пауза була викликана наростанням неблагополучних тенденцій в ОБСЄ - певним застоєм у внутрішньому розвитку, зниженням ролі в міжнародних справах ", - сказав помічник президента.

Назарбаєв закликає відновити Афганістан, його підтримує Пан Гі Мун

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв пропонує країнам ОБСЄ розробити комплексну стратегію врегулювання ситуації в Афганістані, передає "Інтерфакс" . "Ми виступаємо за вироблення комплексної стратегії врегулювання в Афганістані, відновлення економіки і світу в цій країні", - заявив він, виступаючи на відкритті саміту.

При цьому президент Казахстану зазначив, що "в проблемний вузол в Афганістані" залучені 43 держави-учасниці ОБСЄ. "На початку XXI століття джерела найнебезпечніших загроз і викликів стабільності європейського континенту виявилися за його межами", - сказав Назарбаєв.

ООН вітала б "більш широку участь ОБСЄ" в справі надання допомоги Афганістану, заявив генеральний секретар Організації Пан Гі Мун на саміті ОБСЄ.

Він зазначив, що "як регіональна організація ОБСЄ йде в перших рядах, і вона завжди може розраховувати на підтримку ООН". При цьому генсек сказав, що, "зі свого боку, ООН планує почати регіональну програму дій для Афганістану і сусідніх країн на початку наступного року". "Ця програма буде спрямована на зміцнення транскордонного співробітництва, для боротьби з наркозагрозою і оргзлочинністю", - повідомив він.

Генеральний секретар ООН закликав запобігти техногенним катастрофам

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун закликає країни ОБСЄ об'єднати зусилля в боротьбі з екологічними катастрофами.

"Ми повинні зміцнити наші зусилля для боротьби зі зміною клімату. Буквально через кілька днів лідери країн зберуться в Мехіко для того, щоб обговорити подальші заходи", - сказав він, виступаючи в Астані на пленарному засіданні саміту ОБСЄ.

За словами Муна, екологічне управління водними та енергетичними ресурсами "набуває більшого значення і на просторі ОБСЄ".

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация