NEWSru.com :: Влада ЄС звинуватили Асада в хімічній атаці в Ідлібі

Світові лідери закликають до проведення розслідування на тлі повідомлень про хімічну атаку в місті Хан-Шейхун сирійської провінції Ідліб, в результаті якої загинули 58 осіб, у тому числі 11 дітей
Цю атаку вже назвали однією з найбільш смертоносних за час сирійського конфлікту
Вдень 4 квітня населений пункт Хан-Шейхун в сирійській провінції Ідліб, контрольований противниками Асада, піддався хімічну атаку

Світові лідери закликають до проведення розслідування на тлі повідомлень про хімічну атаку в місті Хан-Шейхун сирійської провінції Ідліб, в результаті якої загинули 58 осіб, у тому числі 11 дітей. Цю атаку вже назвали однією з найбільш смертоносних за час сирійського конфлікту. ООН скликає екстрене засідання Радбезу. Великобританія і Франція відкрито звинувачують в атаці сирійського президента Башара Асада. Ізраїль закликав вивезти з Сирії все запаси хімічної зброї. Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган тим часом обговорив ситуацію з російським колегою Володимиром Путіним.

Верховний представник ЄС із зовнішньої політики і безпеки Федеріка Могеріні 4 квітня офіційно поклала відповідальність за газову атаку в Сирії на уряд Башара Асада, оскільки саме він повинен "захищати свій народ, а не нападати на нього", повідомляє Deutsche welle . Інформацію про газову атаку в сирійській провінції Ідліб глава європейської дипломатії назвала "жахливою", підкресливши, що подія є нагадуванням про те, що ситуація в Сирії все ще критична.

- Ердоган обговорив з Путіним одну з найбільш смертоносних хімічних атак в Сирії
- Спостерігачі повідомили про загибель десятків людей в результаті хімічної атаки в Сирії

На спільній з Федеріка Могеріні прес-конференції в Брюсселі спеціальний посланник ООН по Сирії Стефан де Містура оголосив про те, що ООН обговорить хімічну атаку в Ідлібі на позачерговому засіданні Ради безпеки, "під час якого організація вимагатиме, щоб винні були встановлені і понесли відповідальність", передає агентство Reuters.

Великобританія безпосередньо звинуватила Асада в хімічній атаці в Ідлібі

Глава МЗС Великобританії Борис Джонсон тим часом заявив, що всі докази і отримана до цього моменту інформація вказують на те, що хімічна зброя в сирійській провінції Ідліб застосували саме сили чинного президента країни Башара Асада. При цьому дипломат визнав, що поки не володіє всією повнотою інформації.

"Хоча ми не можемо бути впевненими в тому, що сталося, все це має відмінні риси атаки з боку режиму, який неодноразової використовував хімічну зброю. Повідомлення, які ми отримуємо, дають вагомі підстави припускати, що було використано хімічну зброю", - йдеться в заяві глави британського зовнішньополітичного відомства (цитата по ТАСС).

Джонсон підкреслив, що Великобританія засуджує використання хімічної зброї, де б це не відбувалося, і хто б це не робив. "Ми продовжимо стояти на чолі міжнародних зусиль по залученню до відповідальності винних у цьому. Ми продовжимо надавати підтримку Організації із заборони хімічної зброї та будемо тісно працювати з ними в розслідуванні цієї останнього інциденту", - запевнив дипломат.

Олланд: Асад залишається безкарним через підтримку своїх прихильників

Вкрай жорстку оцінку того, що відбувається в Сирії дав і президент Франції Франсуа Олланд. Глава держави підкреслив, що режим Башара Асада в черговий раз заперечує докази своєї відповідальності за трагічні події. "Як і в 2013 році Асад розраховує залишитися безкарним, тому що розраховує на підтримку своїх прихильників", - підкреслив Олланд, не уточнивши, кого саме він має на увазі.

Міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Ейро, в свою чергу, запропонував провести екстрене засідання Ради Безпеки ООН, присвячене ситуації в Ідлібі, і підкреслив, що застосування хімічної зброї є "новим свідченням жорстокості, яким сирійський народ піддається кілька років".

У лютому цього року президент Сирії в інтерв'ю Europe1 , Кажучи про новий раунд переговорів по врегулюванню ситуації в країні, заявив, що західні країни, які раніше брали участь в мирних процесах, в тому числі Франція і Великобританія, двічі втратили в Женеві свій шанс чогось домогтися.

"Вони не добилися успіху саме тому, що підтримували угруповання, які використовують терористичні методи в боротьбі з урядом. Їх (західних країн) мета полягала не в тому, щоб домогтися миру в Сирії, вони вважали за краще використовувати переговори для досягнення своїх цілей", - підкреслив Асад.

Що стосується Франції, то сирійський лідер, кажучи про майбутні виборах президента в цій країні, висловив надію на те, що до влади прийде людина, яка не буде так активно "розпалювати війну", як Франсуа Олланд. "Політикою Франції з першого дня була підтримка терористів в Сирії, і Франція несе пряму відповідальність за вбивства в нашій країні", - нагадав він.

Ізраїль зажадав вивезти з Сирії вся хімічна зброя

Тим часом прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху на тлі повідомлень про хімічну атаку в Сирії закликав світову спільноту прибрати з країни всю хімічну зброю, яке знаходиться в розпорядженні режиму Асада.

"Жахливі кадри з Сирії повинні потрясти кожної людини. Ізраїль категорично засуджує будь-яке застосування хімічної зброї, особливо проти беззахисних громадян. Ізраїль закликає міжнародну громадськість стримати обіцянку, дану в 2013 році, і прибрати хімічну зброю з Сирії. Ця кровопролитна війна лише підкреслює наше зобов'язання - бути здатним самостійно захищати себе від будь-якого ворога, від будь-якої грози ", - наводить його слова NEWSru Israel з посиланням на канцелярію прем'єр-міністра.

Лідер ізраїльської партії "єш атід" Яір Лапід закликав уряд країни "максимально допомогти дітям, які опинилися в небезпеці через війни, яку ведуть дорослі", а глава МВС Ізраїлю Ар'є Дері заявив, що його країна не може залишатися осторонь від того, що відбувається в сусідньому державі.

Міністр освіти Нафталі Беннет зажадав від Нетаньяху провести позачергове засідання військово-політичного кабінету, присвячене хімічну атаку в Сирії. Беннет хоче обговорити гуманітарні аспекти та наслідки, які матиме для регіону застосування хімічної зброї, а також політику геноциду, що проводиться, на його думку, урядом Асада.

Хімічна атака в Ідлібі

Вдень 4 квітня населений пункт Хан-Шейхун в сирійській провінції Ідліб, контрольований противниками Асада, піддався хімічну атаку. Про це повідомили світові інформагентства з посиланням на дані правозахисників і місцевих активістів.

як відзначає група Conflict Intelligence Team, яка проводить незалежні розслідування військових конфліктів, сирійські правозахисники називають цифри загиблих від 58 до 100 чоловік, при цьому місцеві жителі говорять про сотні постраждалих.

За словами фахівців, на наявних фото- і відеоматеріалах видно ознаки застосування більш небезпечного отруйної речовини, ніж регулярно вживаний силами Асада хлор: у жертв спостерігається виділення піни з рота, конвульсії, звуження зіниць і відсутність реакції на світло. Висловлюються припущення про застосування зарину або іншого нервово-паралітичного речовини, проте достовірні висновки без хімічного аналізу зробити неможливо.

Сирійські військові заявили, що не застосовували хімічну зброю ні зараз, ні раніше. Міноборони РФ, в свою чергу, заявило, що ВКС РФ не виконували польотів в районі Хан-Шейхун.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация