NEWSru.com :: Донське козацтво хоче реабілітувати отамана Краснова, який воював з більшовиками і співпрацював з нацистами

Віктор Водолацкий підписав наказ про створення робочої групи, робота якої буде спрямована на організацію заходів щодо політичної реабілітації Краснова
Петро Краснов (1869-1947), російський військовий і політичний діяч, один з вождів Білого руху; письменник і публіцист
Під час Другої світової війни 1939-45 активно співпрацював з гітлерівцями і допомагав їм у формуванні козачих частин з білоемігрантом і зрадників

Керівництво донського козацтва хоче реабілітувати отамана Петра Краснова , Страченого радянською владою в 1947 році. У цього діяча дуже гучна репутація: борця з більшовиками, прихильника автономії козаків і пособника нацистів.

як передає РІА Новини" , Отаман Всевеликого Війська Донського, козачий генерал Віктор Водолацкий підписав наказ про створення робочої групи, робота якої буде спрямована на організацію заходів щодо політичної реабілітації Краснова.

Як повідомив заступник військового отамана з ідеологічної роботи козачий полковник Володимир Воронін, який входить до робочої групи, ці заходи в Новочеркаську скоро обговорить рада отаманів.

- 10 років тому Краснова вже відмовилися реабілітувати, це малоймовірно і зараз

"Отаман Петро Краснов був найбільш помітною фігурою з козаків, який піддався незаслуженим репресіям. В особі Краснова ми хочемо домогтися реабілітації всього козацького народу, оскільки загинули наші предки незаслужено", - сказав "Інтерфаксу" глава Всевеликого війська Донського Володимир Воронін. "Краснов був страчений за зраду батьківщини, хоча не був ні громадянином Росії, ні Радянського союзу і нікого не зраджував", - сказав Воронін.

Петро Краснов: історична довідка

Петро Краснов (1869-1947), російський військовий і політичний діяч, один з вождів Білого руху; письменник і публіцист. Все своє життя Краснов проводив сепаратистську політику - прагнув до відокремлення козацьких областей від Росії.

Краснов народився в 1869 в Петербурзі в родині козачого генерала. Під час Жовтневої революції 1917 глава тимчасового уряду Олександр Керенський призначив його командувачем військами, спрямованими з фронту на Петроград з метою придушення. Однак війська Краснова розбили, а самого взяли в полон. Молода радянська влада відпустила його під чесне слово, що він не буде продовжувати боротьбу проти революції.

Потім Петро Краснов біг на Дон і в травні 1918 був обраний отаманом Війська Донського. Спираючись на допомогу Німеччини, від якої отримував великі поставки озброєння і боєприпасів в обмін на продовольство, Краснов створив козацьку армію, яка в травні - червні 1918 ліквідувала Радянську владу на Дону.

На другий половині 1918 Краснов почав наступ на Поверни - Камишин - Царицин, але був розбитий. 19 лютого 1919 через суперечності з командуванням Добровольчої армії подав у відставку і виїхав до Німеччини, де продовжував антирадянську діяльність.

Під час Другої світової війни 1939-45 активно співпрацював з гітлерівцями і допомагав їм у формуванні козачих частин з білоемігрантом і зрадників. Краснов тоді висував гасло автономного козацької держави (Козакії) під протекторатом Німеччини.

У квітні 1945 року Краснов здався в Австрії англійцям, а в травні був переданий радянському командуванню. У січні 1947 року Військова колегія Верховного суду СРСР засудила 77-річного отамана до смертної кари через повішення, і в той же день вирок був приведений у виконання.

10 років тому Краснова вже відмовилися реабілітувати

Тим часом в органах прокуратури вважають, що Петро Краснов не підлягає реабілітації в якості жертви політичних репресій. Рішенням військової колегії Верховного суду Росії від 25 грудня 1997 року Краснов визнаний обґрунтовано засудженим, в його реабілітації відмовлено.

При цьому в органах підкреслюють, що відповідне рішення прийняла до цього Головна військова прокуратура РФ, яка займається питанням реабілітації жертв політичних репресій, засуджених військовими трибуналами.

Однак же, "в разі, якщо в прокуратуру надійде нова заява з проханням реабілітувати отамана П.Краснова, воно буде розглянуто відповідно до закону і по ньому буде прийнято необхідне рішення", - відзначило джерело "Інтерфаксу" .

У Російському імператорському домі також вважають, що реабілітація отамана з юридичної точки зору неможлива. Однак, як сказав начальник канцелярії великої княгині Марії Володимирівни Олександр Заходів, остаточне слово за юристами. Заходів пояснив, що отаман Краснов не був громадянином СРСР і "його справа підлягає розгляду в іншому порядку, а не за законом РФ" Про реабілітацію жертв політичних репресій ".

На думку Закатова, реабілітація також не може статися, бо отаман Краснов співпрацював під час Великої Вітчизняної війни з Німеччиною.

"У законі" Про реабілітацію жертв політичних репресій "навіть в відношенні радянських громадян говориться, що в тому випадку, якщо вони були засуджені за співпрацю з окупантами, вони не можуть бути реабілітовані", - пояснив Заходів.

"Краснов, безумовно, був неординарною особистістю, він видатний генерал і талановитий письменник, хоча і зробив досить серйозний проступок щодо своєї батьківщини. Однак його видача в СРСР була абсолютно незаконною, він повинен був бути судимий за кордоном", - сказав начальник канцелярії.

Представник Імператорського дому вважає, що ініціатива козаків не отримає розвитку. Навіть адмірал Колчак, який не був заплямований співпрацею з окупантами, а просто був таким же рядовим учасником громадянської війни, як і червоні, чи не був реабілітований.

У той же час президент Фонду "Холокост", член Громадської палати РФ Алла Гербер заявила, що питання про реабілітацію Петра Краснова є спірним і до його розгляду слід підходити дуже ретельно. Гербер зазначила, що крім його участі в білому русі, за Красновим водилося і участь в єврейських погромах. На думку правозахисника, до сих пір діяльність Краснова ретельної оцінці не піддавалася.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация