NEWSru.com :: Міноборони провело в Криму навчання з використанням С-400 "Тріумф" і ЗРПК "Панцир" проти умовного противника

Міноборони провело в Криму навчання з використанням С-400 "Тріумф" і ЗРПК "Панцир" проти умовного противника

У Криму російські військові провели навчання бойових розрахунків С-400 з протиповітряної оборони. У вченні також задіяли зенітний ракетно-гарматний (ЗРПК) "Панцир".

"Бойові розрахунки зенітних ракетних комплексів (ЗРК) С-400" Тріумф "зі складу з'єднання армії ВПС і ППО Південного військового округу, дислоковані в Криму, провели навчання з протиповітряної оборони (ППО)", - повідомив "Інтерфаксу" начальник відділу інформаційного забезпечення Чорноморського флоту Олексій Рульов 19 грудня.

Бойові розрахунки С-400 виконали навчальну задачу з охорони повітряного простору Кримського півострова - відпрацювали розгортання пускових і радіолокаційних установок в районі дислокації і перебазування в нові позиційні райони. Після цього комплекси були приведені в бойовий режим і приступили до збору даних про повітряну обстановку.

"Завершився захід успішним електронним поразкою виявлення та супроводження цілі, що імітує засоби повітряного нападу умовного противника", - пояснив представник Чорноморського флоту. За словами Рульова, під час маршу розрахунки ЗРПК "Панцир" прикривали колони від повітряного нападу умовного противника. З метою відпрацювання заходи щодо маскування при зміні позицій вчинення маршу відбувалося в умовах задимлення із застосуванням димових та піротехнічних засобів, уточнює ТАСС з посиланням на відділ інформаційного забезпечення Чорноморського флоту.

18 грудня командувач військами Південного військового округу (ЮВО) Олександр Дворніков повідомив, що в Криму завершено переоснащення зенітно-ракетних частин на ЗРС С-400 "Тріумф". "У цьому році ми завершили переоснащення зенітно-ракетних частин, дислокованих в Криму, на комплекси С-400" Тріумф ". Сьогодні вони знаходяться на бойовому чергуванні і надійно захищають повітряний простір над територією всього Кримського півострова", - розповів Дворніков.

У листопаді в Криму заступив на бойове чергування четвертий дивізіон системи ППО великої дальності С-400 "Тріумф". Він дислокований в Джанкої на півночі Криму, приблизно в 30 кілометрах від кордону з Україною. Раніше Міноборони РФ поставило на бойове чергування в Криму три дивізіони С-400: в січні 2017 року в Феодосії , В січні 2018 року в Севастополі і в вересні 2018 року в Євпаторії.

Військові також заявляли про плани розгорнути до кінця 2018 року в Криму новий дивізіон комплексів ППО ближньої дії "Панцир-С" , Який може налічувати від 12 до 18 бойових машин. Оборона Криму також посилена береговим ракетним комплексом "Бал". Крім того, Росія в Криму починає використовувати нову автоматизовану систему контролю надводної обстановки при охороні морських кордонів - "Рубіж".

Система отримує інформацію від автономних радіотехнічних постів. Кожен пост здатний вести до 200 цілей, визначати їх координати, параметри руху і супроводжувати, використовуючи оптико-електронні системи. У Міноборони РФ раніше повідомляли, що оборону Криму забезпечують кораблі Чорноморського флоту РФ, морська авіація і авіація ППО. У Криму створено армійський корпус, в його складі - з'єднання берегової оборони, розвідки, артилерійські частини, підрозділи протиповітряної оборони, інженерного і тилового забезпечення, радіаційної хімічного та біологічного захисту захисту, зв'язку та інші. У російських військових в Криму є передові протикорабельні берегові ракетні комплекси.

Чорноморський флот Росії за останні роки отримав три нових фрегата, шість дизель-електричних підводних човнів і кілька малих ракетних кораблів. Всі вони оснащені крилатими ракетами великої дальності "Калібр", уточнює "Інтерфакс". За словами Рульова, незабаром склад Чорноморського флоту поповнять п'ять нових кораблів, три з них будуть оснащені ракетами "Калібр".

Відзначимо, військові навчання пройшли на тлі посилення конфлікту з Україною через інциденту в Керченській протоці , Що стався 25 листопада. Тоді ВМС України повідомили, що прикордонні кораблі РФ "всупереч Конвенції ООН з морського права і Договору між двома країнами про співпрацю у використанні Азовського моря і Керченської протоки" здійснили "агресивні дії" проти кораблів Військово-морських сил України - двох малих броньованих артилерійських катерів і рейдового буксира - які виконували плановий перехід з порту Одеси в порт Маріуполя.

Однак за версією Росії, три корабля Військово-морських сил України незаконно перетнули держкордон РФ і увійшли в територіальні води. В результаті російські прикордонники затримали три корабля українських Військово-морських сил України "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу", застосувавши зброю. Поранення в результаті інциденту отримали співробітник СБУ Василь Сорока, а також члени екіпажів українських кораблів Андрій Артеменко і Андрій Ейдер

Всі 24 українських моряка арештовані до 25 січня 2019 року і є підозрюваними у кримінальній справі, порушеній ФСБ по ч. 3 ст. 322 ( "Незаконне перетинання державного кордону Росії") КК РФ, яка передбачає до шести років позбавлення волі.

Києва 28 листопада ввів військовий стан у кількох областях, президент України Петро Порошенко пригрозив повномасштабною війною з РФ, країни Заходу закликали Росію звільнити заарештованих моряків. 17 грудня спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер повідомив, що в зв'язку з керченським інцидентів західні країни в найближчі два місяці введуть додаткові санкції відносно Росії.

18 грудня Генасамблея ООН прийняла резолюцію про мілітаризацію Росією Криму та Севастополя і висловила "Серйозну заклопотаність у зв'язку з поступовою мілітаризацією Криму Російською Федерацією як окупованій державою", а також "заклопотаність у зв'язку з повідомленнями про триваючу дестабілізації Криму в результаті поставок Російською Федерацією на територію України систем озброєнь, включаючи ядерні літальні апарати і ракети, зброя, боєприпаси і військовий персонал ".

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация