NEWSru.com :: "Аврора" не по-справжньому стріляти в віковий ювілей революції, але "імітація може бути"

"Аврора" не по-справжньому стріляти в віковий ювілей революції, але "імітація може бути"
Після закінчення ВВВ корабель, який отримав пошкодження при обороні Ленінграда, був відремонтований і в 1948 році пришвартований біля Петроградської набережної. До 1956 року "Аврора" служила навчальною базою Ленінградського Нахімовського училища, після чого стала музеєм. У 1992 році на крейсері знову було піднято Андріївський прапор

"Аврора" не зможе зробити постріл в день 100-річчя Жовтневої революції, оскільки корабель є музеєм, а не діючої військової технікою, повідомив 5 серпня в програмі "Військова рада" на радіостанції "Ехо Москви" начальник відділу музейно-виставкової роботи департаменту культури Міноборони Росії Валерій Климов.

"По пострілу" Аврори "ходять до цих пір різні судження, чутки, і історики так і не прийшли до єдиного висновку, коли вона стріляла, куди вона стріляла і що від цього сталося. З нашого боку такий момент не розглядається (постріл в день 100 -річчя - прим. ТАСС), тому що це музейний експонат. Будь-яке використання експоната не за призначенням може призвести його до псування ", - цитує Климова ТАСС (на момент написання новини на сайті радіостанції не була опублікована розшифровка ефіру).

"Імітація якась може бути, - додав представник Міноборони, - але це буде обумовлено, якщо будуть такі рішення прийняті".

Відзначимо, що в 2011 році було опубліковано ВІДЕО з несанкціонованим пострілом з крейсера "Аврора". Стверджується, що той постріл був зроблений 7 листопада - на річницю Жовтневої революції.

"Аврора" - крейсер 1-го рангу Балтійського флоту типу "Діана". Єдиний вітчизняний корабель, що вцілів з часів російсько-японської війни 1904-1905 років. Його урочистий спуск на воду відбувся в 1900 році, він був введений в дію бойових кораблів російського флоту в 1903 році. Брав участь в трьох війнах - Російсько-японської, Першої світової і Великої Вітчизняної. За версією радянської історіографії, в жовтні 1917 року постріл з "Аврори" став сигналом до початку штурму Зимового палацу.

Після закінчення ВВВ корабель, який отримав пошкодження при обороні Ленінграда, був відремонтований і в 1948 році пришвартований біля Петроградської набережної. До 1956 року "Аврора" служила навчальною базою Ленінградського Нахімовського училища, після чого стала музеєм. У 1992 році на крейсері знову було піднято Андріївський прапор.

У 2002 році наказом колишнього міністра оборони Росії Анатолія Сердюкова "Аврора" була виведена зі складу ВМФ, її технічне обслуговування було покладено на цивільних осіб - співробітників Центрального військово-морського музею. Однак пізніше крейсеру повернули статус корабля N1 російського ВМФ.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация