NEWSru.com :: У Петербурзі поліція затримала і відпустила втекли з Іспанії росіян, імітуючи боротьбу з мафією

Геннадій Петров

У Санкт-Петербурзі і його околицях поліцейські провели затримання втікачів підслідних , Яких підозрюють у відмиванні в Іспанії коштів, накопичених "тамбовського" злочинного угруповання. Розшук затриманих здійснювався за запитом Інтерполу, однак екстрадиція на Піренейський півострів їм не загрожує, тому що закон захищає вітчизняних кримінальних авторитетів не гірше інших росіян. Затримання піддалися подружжя Геннадій і Олена Петрови, а також їх знайомий Леонід Христофоров, повідомляє "Росбалт" з посиланням на джерело в правоохоронних органах.

42-річний Христофоров був затриманий в 14:00 середи в селищі Репино. В операції брала участь опергрупа відділу НЦБ Інтерполу ГУ МВС.

Одночасно в будинку по 2-й Березовій алеї в Петербурзі було затримано подружжя Петрови.

Іспанські слідчі вважають, що 65-річний Геннадій Петров є одним з босів "російської мафії", а точніше "тамбовського" злочинного угруповання. А Леонід Христофоров, за їхніми відомостями, виконує функції його найближчого підручного.

Двічі обманута правосуддя

Петров був заарештований в Іспанії ще в 2008 році, коли була проведена масштабна спецоперація "Трійка" , В рамках якої 400 поліцейських влаштували облави по всій країні - в Аліканте, на Майорці, в Мадриді, Марбельї, Валенсії, Барселоні і на Балеарських островах.

В ході операції були затримані обидва ватажка "тамбовського" угруповання - Геннадій Петров і Олександр Малишев. Після цього суддя Бальтасар Гарсон публічно назвав їх "російською мафією", звинуватив у відмиванні злочинних доходів, ухилення від податків і вбивствах. Тоді ж суддя озвучив версію про зв'язок "російської мафії" з чиновниками уряду РФ. Преса також писала, що спіймані мафіозі є "Друзями друзів Путіна" .

За твердженням іспанських слідчих, на європейських курортах російські гангстери активно інвестували великі суми в нерухомість і бізнес. Таким чином вони відмивали кошти, отримані від торгівлі зброєю і наркотиками, замовних вбивств, вимагання та контрабанди кобальту. Затриманим інкримінували ст.301, 302, 305, 390, 392 КК Іспанії (легалізація грошових коштів, здобутих злочинним шляхом).

За повідомленнями джерел, близьких до слідства, Геннадій Петров займався головним чином відмиванням грошей, що надходили до Іспанії з швейцарських банків. Вартість нерухомості, купленої ним в Іспанії, досягає 30 мільйонів євро, не рахуючи поточних рахунків на мільйони євро.

31 січня 2010 року за рішенням Національної судової палати Петров був випущений під заставу в 1 мільйон євро. У жовтні 2011 року він попросив дозволу з'їздити в Росію , Щоб побачити свою матір: йому дозволили, і після поїздки він повернувся в Іспанію.

У 2012 році Геннадій Петров знову виявив бажання поїхати в Санкт-Петербург, але вже на лікування. 1 квітня він виїхав з Іспанії до розпорядження повернутися назад до 15 числа, проте на Піренеях підслідний більше не з'явився.

Прокуратура Іспанії спочатку взагалі не могла зв'язатися ні з Петровим, ні з його адвокатами. Останні з'явилися тільки на початку травня і представили в суд довідку про те, що Геннадій несподівано важко захворів в Санкт-Петербурзі і йому потрібне тривале лікування в стаціонарі. На цій підставі вони попросили відкласти процес про "відмивання" грошей. У захисників зажадали представити весь комплект медичних документів, який би підтверджував їх слова. Вони його передали в суд 24 травня.

Прокуратура, вивчивши ці документи, прийшла до висновку, що вони являють собою "сукупність брехні". Так, на одній з довідок від лікарів, яку адвокати продемонстрували 24 травня, стояла дата 4 червня 2012 року.

Аналогічним чином перехитрив іспанську Феміду і Леонід Христофоров. Він теж отримав дозвіл поїхати в Росію на ті ж дати і не повернувся в Іспанію. У підсумку весь резонансний судовий процес у справі про злочинні капіталах, що кидає тінь на Кремль, виявився під загрозою.

Примітно, що саме Петербург, де зникли підслідні, вважався головним оплотом "тамбовського" угруповання, яка мала там великий вплив в кримінальній сфері. Зокрема, під контролем "тамбовських" знаходився порт.

Влітку 2012 року іспанський суддя Сантьяго Педрас видав ордер на арешт російських втікачів. Через кілька місяців російська поліція знайшла підозрюваних там же, де і передбачалося - в Петербурзі. Судячи з усього, вони навіть не намагалися ховатися, будучи впевненими у безкарності перед іспанськими властями.

Розрахунок мафіозі виявився вірним. "Христофоров є громадянином Російської Федерації і не підлягає затриманню на території Петербурга і Ленінградської області. Ініціатору розшуку повідомлено", - відзначило джерело в правоохоронних органах. Подружжя Петрови теж знаходяться під захистом російського законодавства.

До "російської мафії" зарахували і депутата Держдуми, але його захистила Генпрокуратура РФ

Геннадій Петров і його найближчий компаньйон 53-річний Олександр Малишев відомі в Північній столиці з кінця 1980-х років. Причому Петров став героєм документальної роботи Андрія Константинова "Бандитський Петербург" в середині 1990-х, і за минулі 20 років журналісти опублікували про нього сотні статей.

Відзначимо також, що фатальне рішення відпустити мафіозі на батьківщину, "щоб підлікуватися", брав суддя Пабло Рус. В якості застави він утримав 600 тисяч євро у Петрова і 300 тисяч євро у Христофорова.

Цей суддя запам'ятався ще й тим, що навесні - влітку 2011 року намагався викликати на допит в Іспанію в якості підозрюваних депутата Держдуми Владислава Резника і його дружину Діану Гиндин. Суддя виписав дві відповідні повістки, які були передані в Генпрокуратуру РФ. Проте російське відомство спочатку відмовило в допомозі, пославшись на занадто стислі терміни виконання, які не відповідають досягнутим домовленостям. А потім з Москви і зовсім прийшла відповідь, що Генпрокуратура РФ не може в "повному обсязі" виконати доручення своїх іспанських колег в зв'язку з тим, що Рєзнік має на території РФ депутатською недоторканністю.

Тим часом правоохоронні органи Іспанії з'ясували, що у свій час Геннадій Петров проживав на шикарній віллі в містечку Ель-Торо. Потім він перебрався на Майорку, а звільнився особняк зайняли Владислав Резник і Діана Гиндин.

Слідчі встановили, що депутат і відомий мафіозо знайомі один з одним. Вони також користувалися послугами одного і того ж адвоката, а в місті Кальвіа їх вілли знаходяться по сусідству. Нерухомість, яхти і автомобілі, якими в Іспанії користувалися депутат і Геннадій Петров, купувалися через одні й ті ж фірми - Antel SL і Gudimar.

Восени 2008 року іспанські поліцейські отримали інформацію, що невідомі виносять з вілли в Ель-Торо якісь великі коробки, а в аеропорту вже знаходиться літак для переправлення їх до Швейцарії. На віллі депутата в терміновому порядку був проведений обшук, а коробки вилучено.

Сам Владислав Резник неодноразово повідомляв, що він контактував з Петровим тільки один раз, купуючи в 2004 році віллу за 1,2 мільйона євро.

Тим часом високопоставлені російські чиновники з самого початку пильно стежили за ходом розслідування і висловлювали різке невдоволення в зв'язку з переслідуванням "тамбовських" мафіозі в Іспанії. Наприклад, тодішній голова Держдуми Борис Гризлов назвав зібрані іспанською поліцією відомості "провокацією, мета якої - очорнити Росію".

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация