NEWSru.com :: З появою молодого місяця в багатьох країнах світу настав мусульманське свято розговіння

Офіційним завершенням посту служить спеціальна передсвітанкова спільна молитва, після якої організовується святкова трапеза

За допомогою телескопів і неозброєним оком мусульмани в багатьох країнах світу прагнули напередодні ввечері розгледіти на небі молодий півмісяць. священний Рамадан - час посту і стриманості, закінчується, і поява тонюсенького серпа нового місяця, який в місячному календарі називається Шавваль, означає наступ веселого свята розговіння Ід аль-Фітр (Ураза-байрам).

У четвер його почнуть відзначати мусульмани Європи, Лівії та Лівану, а також Туреччини. У Саудівській Аравії, Катарі, Єгипті та деяких інших країнах Близького Сходу першим днем ​​свята стане субота - зазвичай вибір дня залежить від того, коли саме астрономи і спеціальні релігійні комісії помітять на небосхилі новий місяць, повідомляє ІТАР-ТАРС.

На зміну важкого посту, який цього року випав на жарку пору в арабських країнах, приходять три дні веселощів, застілля і гулянь. Ід аль-Фітр, або Ураза-байрам, Кочук-байрам, або Шекер-байрам, у тюркських народів поряд з Ід аль-Адха, прийдешнім через півтора місяці святом жертвопринесення, вважаються головними святковими датами у мусульман. І, звичайно, головним блюдом на столі є м'ясо.

Офіційним завершенням посту служить спеціальна передсвітанкова спільна молитва, після якої організовується святкова трапеза. Тисячі людей збираються в мечетях і на площах для участі в цій святковій молитві. Пророк Мухаммед відзначав цей день, вбравшись в свої кращі одягу та обдаровуючи незаможних. Тому в Ід аль-Фітр прийнято роздавати милостиню біднякам, відвідувати могили предків і, звичайно, купувати собі обновки.

В Єгипті свято Ід аль-Фітр символізує рясні святкові застілля, де головним блюдом є всілякі солодощі, перше з яких - "Кахк" - здобне солодке печиво, схоже на курабье в Росії, рясно посипане цукровою пудрою, а також булочки з кунжутом, які в Цими днями споживаються в незліченних кількостях. Відоме ще з часів фараонів, це частування перетворилося в "Кахк аль-Фітр" при Фатіміди, що правила на Близькому Сході в Х-ХII століттях династії халіфів-ісмаїлітів. Халіфи з особистої скарбниці видавали гроші незаможним на покупку солодких булочок. Пізніше один з візирів придумав класти в "Кахк" золоті монети "на щастя".

Російські керівники привітали мусульман країни

Президент Росії Дмитро Медведєв привітав російських мусульман зі святом Ураза-Байрам - завершенням посту в священний місяць Рамадан. Про це з посиланням на прес-службу Кремля повідомляє в четвер "Інтерфакс" .

"Це свято звертає віруючих до духовних і моральних основ ісламу - цінностям справедливості, гуманізму і миролюбства, співчуття і любові до ближнього. З давніх-давен Ураза-байрам відзначається вчиненням добрих справ, допомогою малозабезпеченим", - йдеться, зокрема, у привітанні.

"Сьогодні мусульманська умма Росії грає все більш значущу роль в зміцнення громадянської злагоди і міжконфесійної співпраці в нашому суспільстві. А її просвітницька діяльність, активну участь у вихованні сучасної молоді - сприяють поширенню толерантності і зміцненню взаєморозуміння між народами", - підкреслює глава держави.

"Ураза-Байрам - це, перш за все, підведення підсумків духовних надбань під час посту, осмислення накопиченого досвіду", - йдеться в привітанні, яке надіслав главам духовних управлінь мусульман країни голова російського уряду Володимир Путін. Текст послання з посиланням на прес-службу уряду РФ наводить "Інтерфакс".

Релігійне життя мусульманської громади Росії органічно поєднується з її громадською позицією. Представники духовних управлінь мусульман на самих різних рівнях беруть участь в дискусіях щодо подальшого розвитку громадянського суспільства, активно здійснюються благодійні проекти. Широко затребуваний багатющий морально-етичний потенціал ісламу, неухильно зміцнюється міжконфесійне співробітництво ", - наголошується, зокрема, у вітальній телеграмі.

"Триває будівництво ісламських навчальних закладів, удосконалюється їх взаємодія зі світськими освітніми установами. В день світлого свята бажаю Вам, Вашим рідним і близьким, усім парафіянам благополуччя, здоров'я і успіхів. Нехай добрі починання місяця Рамадан завжди будуть перебувати в Ваших помислах і справах", - пише прем'єр РФ.

Тисячі мусульман прийшли вранці до Соборної мечеті Москви на урочистий намаз

Тисячі мусульман прийшли в четвер вранці до Соборної мечеті Москви на проспекті Миру на урочистий намаз з нагоди свята Ураза-байрам.

Як повідомляє портал "Інтерфакс-Релігія" , Віруючі заповнили всі вулиці, прилеглі до мечеті, розклавши перед собою принесені з дому килимки. Те, що відбувається в мечеті - проповідь і молитва глави Ради муфтіїв Росії шейха Равіль Гайнутдін - транслювалося через встановлені зовні динаміки.

Муфтій привітав одновірців зі святом і звернувся з проханням до Всевишнього прийняти закінчився піст і пробачити мусульманам гріхи. "Молю Творця нашого Аллаха послати благоденство і благополуччя, мир і спокій нам і нашим близьким в обох світах, послати всім росіянам мир і спокій, благополуччя і стабільність", - сказав Равіль Гайнутдін перед початком святкового намазу.

Він нагадав, що пост вчить людину терпінню і що тільки терплячі, згідно Корану, здобути милість Аллаха. Серед випробувань минулого літа муфтій згадав такі, як заворушення в Оші і Джелалабаді, руйнівна повінь в Пакистані, небувалу спеку в Росії.

Равіль Гайнутдін нагадав також, що в Корані є згадка про дим як про одну з форм покарання людини за гріхи, а деякі богослови, за його словами, навіть говорять про дим як про передвісника кінця світу. Однак ніколи не пізно стати на шлях істинний і покаятися, зазначив він.

На підтвердження своїх слів муфтій сказав, що незабаром після того, як мусульмани приступили до посту, "Аллах послабив спеку". "Безумовно, наші молитви були почуті, прийняті, в Москві зазеленіла трава і заново, як навесні, зацвіли деякі фруктові дерева. Все це вказує на велику силу Аллаха", - заявив голова Ради муфтіїв.

Він знову закликав мусульман до терпіння і нагадав слова Всевишнього: "Робіть добро - і вас побачать Аллах, Його пророк і віруючі".

Як відзначають Ураза-байрам в Татарстані

З раннього ранку в усіх 1350 мечетях республіки імам-Хатиб виступили зі святковими проповідями. У головній соборної мечеті Татарстану Кул Шаріф, розташованої в Казанському Кремлі, урочисте богослужіння очолив голова Духовного управління мусульман Татарстану муфтій Гусман Ісхаков.

Для тих, хто не зміг потрапити на головне богослужіння, церемонія в мечеті Кул Шаріф транслювалася по телебаченню.

"Хвала Всевишньому, благословенні дні і ночі священного місяця Рамазан підійшли до кінця. Весь цей час ми прагнули знайти милість Господню: постили з вірою в серцях і надією на прощення і виправлення самих себе. Нехай Всевишній прийме наш пост і пошле милість і благодать", - з цим словами верховний муфтій звернувся до сотням віруючих.

Святкування триває три дні. Після урочистого богослужіння мусульмани відвідують кладовища, поминають покійних. Вони вітають один одного з "малим святом", великим називається Курбан байрам . За давньою традицією віруючі роздають бідним і сиротам милостиню "закінчення поста" - закят, на потреби мечеті передають добровільні пожертвування.

У Татарстані, республіці з майже чотирьохмільйонним населенням, мусульмани становлять половину. Інша половина проповідує православ'я, число католиків становить менше 1 тисячі осіб.

Рамазан в Азербайджані

Молитви за мир, спокій і злагоду між людьми, перемогу добра і над злом, моральної досконалості над спокусами прозвучали в четвер вранці в усіх мечетях Азербайджану. Так віруючі мусульмани країни відзначають завершення місячного посту.

Головний святковий намаз пройшов вранці в соборній мечеті Тезе-Бенкет в центрі Баку за участю керівництва Управління мусульман Кавказу, повідомляє ІТАР-ТАРС.

Рамазан, який в ісламському світі називають "вершиною, султаном інших одинадцяти місяців року", коли Всевишнім була послана священна книга мусульман - Коран, в Азербайджані дуже шанують. Віруючі, та й не тільки, - все, кому дозволяє стан здоров'я, тримають місячний "орудж" - пост - не їдять і не п'ють навіть воду від сходу до заходу сонця. Вважається, що це випробування загартовує волю людини, робить його більш чуйним і милосердним до проблем бідних і нужденних.

"У цьому місяці мусульмани отримують можливість повніше виконати борг совісті перед Аллахом і релігією, переживають радість добрих діянь, почуттів милосердя і співчуття, перемоги духовно-моральної досконалості над спокусами. Наші віруючі громадяни з честю витримавши випробування поста, із задоволенням діляться радістю свята", - йдеться в привітанні президента країни Ільхама Алієва до азербайджанського народу.

У республіці Рамазан має давні традиції. У дні свята прийнято займатися благодійністю, допомагати бідним, ходити в гості, відвідувати старших, дарувати подарунки, відвідувати могили померлих близьких. Щоб у всіх, незалежно від матеріального добробуту, була можливість накрити в цей день святковий стіл, заможним людям наказано платити закят, або Фітр, щось на зразок податку на користь нужденних мусульман. Вважається, що його сума повинна бути не менше ціни трьох кілограмів хліба на кожного члена сім'ї. Святкове застілля в кожному будинку включає солодощі, сухофрукти і, звичайно ж, традиційний плов.

Рамазан - це більше сімейне свято. Однак у святкові дні - 9 і 10 вересня - в Баку та інших містах і районах країни пройдуть народні гуляння.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация