NEWSru.com :: Московський ОМОН подає в суд на The New Times за статтю про свої "рабів"

Співробітники московського ОМОН вирішили звернутися до суду з позовом про захист честі і гідності в зв'язку з публікацією в "The New Times"
"Московський ОМОН ніколи не пасував перед труднощами. Ось і сьогодні ми вирішили дати відповідь тим, хто намагається облити брудом наші підрозділи", - йдеться у зверненні
The New Timеs, в свою чергу, готовий в суді доводити істинність публікації (на фото: головний редактор Євгенія Альбац)

Співробітники московського Загону міліції особливого призначення прийняли рішення звернутися до суду з позовом про захист честі і гідності в зв'язку з публікацією в журналі The New Times матеріалу, присвяченого московським омонівцям, повідомили в управлінні інформації і громадських зв'язків ГУВС Москви у вівторок. Там розповіли, що співробітники московського ОМОН напередодні провели збори, де офіційно обговорили статтю "Раби ОМОНу", після чого взяли колективне звернення. The New Timеs, в свою чергу, готовий в суді доводити істинність публікації.

"Московський ОМОН ніколи не пасував перед труднощами. Ось і сьогодні ми вирішили дати відповідь тим, хто намагається облити брудом наші підрозділи", - йдеться у зверненні, що надійшло у вівторок в "Інтерфакс" .

- The New Timеs готовий в суді доводити істинність публікації

У ньому наголошується, що на зборах прийнято рішення засудити публікацію, так як факти, викладені в ній, "не відповідають дійсності". Крім того, московські омонівці заявляють про необхідність "захистити командира другого батальйону ОМОН ГУВС по Москві полковника міліції Сергія Евтікова, нагородженого 27 нагородами, в тому числі орденами Мужності і нагородних зброєю і користується авторитетом та повагою підрозділів".

"Також прийнято рішення звернутися в судові інстанції з позовом про захист честі і гідності ОМОН ГУВС Москви і особисто полковника міліції Евтікова. Рішення прийнято одноголосно", - йдеться у колективному зверненні.

У понеділок журнал The New Times повідомив, що до редакції прийшли бійці 2-го батальйону ОМОН, щоб розповісти про свої будні. Бійці, зокрема, поскаржилися на порушення з боку начальства і нестерпні умови роботи - по 10-15 днів підряд, по 20 годин на день без обіду. Омонівці також звинувачували керівництво ОМОНав "кришуванні" злочинців і здачі бійців в оренду.

Крім того, The New Times написав, що керівництво батальйону вимагає під загрозою позбавлення премії від кожного бійця виконати план - затримати за зміну трьох осіб. За даними видання, свої претензії ОМОНівці виклали в листі на ім'я керівництва країни.

У свою чергу заступник начальника управління інформації і громадських зв'язків ГУВС Москви Жанна Ожіміна в понеділок сказала, що факти, озвучені в статті в журналі The New Times про ситуацію в московському ОМОН поруч його так званих "співробітників", неодноразово перевірялися і не підтвердилися.

"Заяви аналогічного характеру неодноразово надходили в ГУВС по Москві. За даними фактами проводили перевірку і інспекція з особового складу, і управління власної безпеки главку. Факти не підтвердилися і носять явно наклепницький характер", - сказала Ожіміна. Вона розповіла, що бійці ОМОН, що розповіли журналістам про нібито наявні порушення, не є чинними співробітниками міліції, а щодо деяких навіть порушені кримінальні справи.

По суті претензій Ожіміна, зокрема, заявила, що контракт під час вступу на службу передбачає пункт про можливість залучення в неробочі та святкові дні для виконання службових завдань. Також, за її словами, у порівнянні з 2008 роком в минулому році бійці ОМОН оформили на 25% людей менше за адміністративні правопорушення, і ніхто надбавок не позбавився. Крім того, вона запевнила, що ОМОН не відмовляє в прийомі москвичам: у 2008 році на службу прийнято 52 жителя столиці, а в 2009 - 75 осіб.

The New Timеs готовий в суді доводити істинність публікації

Тим часом в редакції журналу The New Times наполягають на тому, що кілька співробітників ОМОН ГУВС Москви дійсно написали лист керівництву країни, в якому розповіли про різні правопорушення, що допускаються їх керівництвом.

"Те, про що ми написали - це абсолютно точно. І заяви з боку ГУВС про те, що ці співробітники давно звільнені - повна нісенітниця. Коли вони нам все розповідали, ми бачили їх нагороди, їх посвідчення, і ніяких сумнівів в тому, що вони розповідали нам реальні речі, у нас немає ", - сказав у понеділок керівник відділу політики The New Times, один з авторів статті" Раби ОМОНу "Ілля Барабанов.

При цьому, на його думку, "коментарі з боку ГУВС - наочна ілюстрація того, що відбувається в системі". "Їх зараз звільнять заднім числом, а потім будуть говорити, що їм не можна вірити, і що нічого протизаконного не було", - зазначив Барабанов.

Видавець журналу Ірена Лєснєвська у вівторок повідомила, що The New Timеs готовий судитися з московським ОМОНом через статтю "Раби ОМОНу" і доводити свою правоту. "Якщо ОМОН подасть на нас в суд, ну, що ж, - це його право, будемо тоді судитися", - сказала Лєснєвська.

Вона зазначила, що у журналу є всі записи і розшифровки того, що співробітники ОМОНу, які прийшли в редакцію, розповіли про діяльність свого керівництва. "Я думаю, якщо знадобиться, вони прийдуть і до суду", - додала Лєснєвська.

У свою чергу перший заступник глави МВС РФ Михайло Суходольський запевнив, що викладені в ЗМІ факти, що стосуються діяльності столичного ОМОН, в тому числі про те, що бійці отримують рознарядку за кількістю затриманих, будуть ретельно перевірені.

"Що стосується тих фактів, які були опубліковані в ЗМІ, - вони будуть перевірені. Якщо в тому чи іншому вигляді вони підтвердяться, в чому я сильно сумніваюся, то до осіб, котрі допустили порушення, будуть прийняті найжорсткіші заходи. Якщо зазначені факти не підтвердяться , то ми будемо захищати честь і гідність наших співробітників відповідно до законодавства ", - сказав Суходольський в понеділок.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация