NEWSru.com :: У Франції почалася 13-а ніч заворушень

За інформацією поліції, в ніч на вівторок в країні було спалено 1200 автомобілів, поранені 12 поліцейських і підпалена гімназія під Парижем
За підозрою в причетності до безладів затримано 330 осіб
На екстреному засіданні ради міністрів у вівторок буде вирішуватися питання про введення надзвичайного стану в деяких регіонах
Джерела в правоохоронних органах зазначають також, що в столичному регіоні, особливо в департаменті Сен-Сен-Дені, який став «колискою» заворушень, кількість підпалів і інших інцидентів пішло на спад
Найбільш помітні події відбулися в Вітрі-сюр-Сен, де погромники кинули пляшку із запальною сумішшю в фасад місцевої лікарні, Севрані - там підпалили будівлю коледжу - і Кліші-су-Буа, де хулігани напали на двох італійських тележурналістів
На відміну від паризького регіону, в інших районах і міських агломераціях простежується тенденція до зростання заворушень. Напружена ситуація зберігається в Тулузі, Марселі, Бордо, інциденти відзначені в районі Ліона
В понеділок увечері прем'єр-міністр Франції Домінік де Вільпен повідомив, що уряд має намір прийняти декрет, що дозволяє префектам департаментів за погодженням з міністром внутрішніх справ вводити комендантську годину
У подіях, які привели до охопила Францію заворушень, немає провини співробітників правоохоронних органів, заявив в понеділок увечері прем'єр-міністр республіки Домінік де Вільпен

У ніч з вівторка на середу, незважаючи на рішення уряду Франції про введення в країні надзвичайного стану, з настанням темряви поновилися заворушення в передмістях французького міста Тулуза.

Десятки молодих людей за даними на 23:00 за московським часом підпалили тут, як мінімум, 10 автомобілів і закидали камінням поліцейських, передає Reuters. Це вже 13 ніч заворушень у Франції.

Черговий спалах насильства стався якраз напередодні візиту міністра внутрішніх справ Ніколя Саркозі в Тулузу, де він повинен був зустрітися з керівництвом місцевої поліції.

Раніше вдень, після 12-ї ночі хаосу, Рада міністрів Франції, що зібрався під головуванням президента Жака Ширака у вівторок на екстрене засідання, прийняв декрет про вступ в дію закону про надзвичайний стан. Це дає можливість префектам департаментів за погодженням з міністром внутрішніх справ Франції Ніколя Саркозі вводити комендантську годину для запобігання заворушенням.

У середу декрет буде опублікований в газетах, після чого він буде вважатися приведеним у дію.

Починаючи з середи і протягом наступних 12 днів поліцейські зможуть в будь-який час доби безперешкодно без санкції суду проводити обшуки за розпорядженням глави МВС або префектів департаментів.

Запровадження комендантської години на території всієї країни або окремих муніципальних утворень передбачається законом "Про надзвичайний стан", прийнятим в 1955 році для придушення повстання в Алжирі - колишній французькій колонії.

За попередніми даними, ввести надзвичайний стан намір мери 18 французьких міст. Мер Орлеана Серж Груаро вже ввів комендантську годину для неповнолітніх до 16 років. Комендантська година вступає в силу з вівторка з 21:00 до 06:00 аж до 30 листопада.

також комендантську годину введено в містах Ам'єн, Ле-Ренсі і Савіньї-сюр-Орж, в департаменті Сомма.

У Франції вже півтора тижні тривають заворушення та безлади. За інформацією поліції, в ніч на вівторок в країні було спалено 1200 автомобілів, поранені 12 поліцейських і підпалена гімназія під Парижем. За підозрою в причетності до безладів затримано 330 осіб.

- Франція закликала резервістів
- Чого ж бунтівникам не вистачало
- Вони хочуть зруйнувати суспільство, яке відкидає їх
- Влада вводять цензуру - поки тільки на телебаченні
- У сусідній Бельгії посилили підрозділи поліції
- Прем'єр Франції: у виникненні заворушень немає провини поліцейських

Найбільш помітні події відбулися в Вітрі-сюр-Сен, де погромники кинули пляшку із запальною сумішшю в фасад місцевої лікарні, Севрані - там підпалили будівлю коледжу - і Кліші-су-Буа, де хулігани напали на двох італійських тележурналістів.

На відміну від паризького регіону, в інших районах і міських агломераціях простежується тенденція до зростання заворушень. Напружена ситуація зберігається в Тулузі, Марселі, Бордо, інциденти відзначені в районі Ліона, де до сих пір обстановка була досить спокійною, передає РІА "Новости".

Заворушення, що почалися 27 жовтня, охопили понад 300 міст країни, повідомляє AP. Заарештовано понад 1200 чоловік, поранення отримали більше 40 співробітників поліції. У понеділок вдень влада повідомила про першу жертву заворушень - 61-річний житель передмістя Парижа, побитий кілька днів тому під час спроби загасити пожежу на своїй вулиці, помер в лікарні від отриманих поранень.

У Франції оголошено заклик резервістів

Прем'єр-міністр Франції Домінік де Вільпен повідомив, що до 8 тисячам співробітників правопорядку, задіяних в боротьбі з погромами, найближчим часом приєднаються резервісти.

Уряд Франції розпорядився про термінове заклику резервістів з числа воєнізованої поліції і жандармерії. Про це повідомляють інформовані джерела, передає ИТАР-ТАСС.

Призову підлягає 1700 осіб. Вони будуть включені в підрозділи сил правопорядку, які здійснюють зараз патрулювання кварталів, де відбуваються великі заворушення. В першу чергу будуть посилені підрозділи, розгорнуті в передмістях Парижа, їх особовий склад доводиться до 10 тис. Чоловік.

У той же час, прем'єр-міністр Франції категорично виключив можливість того, що до ліквідації заворушень будуть підключені армійські підрозділи.

Комплекс заходів, які влада Франції мають намір вжити для стабілізації ситуації в країні, за словами де Вільпена, включає в себе виділення фінансової допомоги для поліпшення умов життя в бідних передмістях. За його словами, необхідно, щоб всі громадяни країни повірили в те, що вони мають рівні права і можливості.

Чого ж їм не вистачало

Франція, як і низка інших країн Західної Європи, стала центром тяжіння іммігрантських спільнот, представлених насамперед вихідцями з колишніх французьких колоній Північної і Екваторіальної Африки, країн Арабського Сходу, а також Індокитаю. Сьогодні частка жителів Франції, народжених за її межами, в загальній чисельності населення перевищує 10%, і тільки кожен восьмий з них прибув з інших європейських держав. У Франції влаштувалося до 80% всіх вихідців з Алжиру і Марокко, нині живучих в Європі. При цьому постійну роботу мають лише трохи більше 40% всіх мусульман-іммігрантів, і на їх частку припадає більше третини фіксуються в країні правопорушень.

Іммігранти-мусульмани дійсно живуть гірше французів. Але, питається, чому вони повинні жити краще, задається питанням "Независимая газета" . У суспільстві, що розвивається під гаслами свободи, рівності і братерства, до пори до часу навіть не хотіли ставити це питання, але тепер доведеться це зробити. Занадто довго у Франції права громадянина безпідставно замінювалися правами людини, і настав час відмовитися від такого явного шулерства.

На що має право претендувати приїхав в чужу країну?
На відношення до себе як до чесного і вільній людині, на невтручання в його приватне життя, на свободу пересування і віросповідання. Все це - його невід'ємні права, і, треба зауважити, в усіх країнах Європейського союзу вони дотримуються з винятковою скрупульозністю. Але чи може така людина претендувати на рівне з корінними жителями цієї країни соціальне забезпечення, освіту, отримання житла та участь у громадському житті? Ні і ще раз ні. Тому що всі ці права виникають не з його людської природи, а з його цивільного статусу. І це не суперечить ідеям свободи, настільки вкоріненим у Франції.

Не випадково словом "суспільство" (Sociеtе) у французькій мові позначається будь-добровільне об'єднання, включаючи навіть фірми і компанії. Суспільство - це сукупність громадян, що мають зобов'язання один перед одним, соціальний організм, в якому права нерозривно пов'язані з обов'язками і немислимі без останніх.

До сих пір Франція йшла іншим шляхом. Іммігрантам надається тут практично безкоштовне житло, що виділяється з розрахунку 12 кв. м на людину, включаючи дітей. Виселення з таких квартир, навіть при несплаті за електрику і газ, можливо, відповідно до діючих законів, лише з квітня по вересень - адже в інші місяці у Франції панує "сувора" зима і людина може піддатися неприпустимим страждань.

Мінімальна допомога, RMI, яке отримують навіть ті, хто ніколи і ніде не працював, становить у Франції 390 євро в місяць. Допомога на дитину - 160 євро в місяць. При цьому всі діти зобов'язані вчитися в початковій і середній школі - знову-таки, абсолютно безкоштовно. В уряді за дотримання цих норм відповідає спеціальний член кабінету - міністр у справах рівноправності і соціальної солідарності. Звідки ж невдоволення?

Головною його причиною виявляється ненависть до процвітаючим членам суспільства. Вона сильніша за будь-класової ненависті, оскільки обумовлена ​​не обуренням несправедливістю розподілу національних багатств, а незгодою частини населення зі справедливим їх розподілом. У такій ситуації проблему неможливо вирішити за допомогою чергової реформи системи соціального забезпечення; нагальною потребою стає радикальний відмова від колишніх моделей соціальної інтеграції.

Однак цьому перешкоджає політична система, що склалася в Європі і, зокрема, у Франції. Значна частина національної еліти з цікавістю спостерігає за спробами міністра внутрішніх справ Ніколя Саркозі впоратися з заворушеннями, але навряд чи бажає йому успіху. Прем'єр Домінік де Вільпен і президент Жак Ширак хочуть керувати "умиротвореною", а не розділеної Францією; ультраправі політики типу Жан-Марі ле Пена також виявляться у виграші, якщо уряд піде на поступки жителям іммігрантських кварталів і тим самим збереже для правих можливість розігрувати свої карти на наступних виборах; соціалісти не забудуть вказати нинішньому кабінету на помилковість посилення соціальної політики.

Здорових сил суспільства стає все важче протистояти вимогам меншин - в більшості випадків абсолютно безпідставним - і не бути віднесеними до націоналістів. Але, судячи з усього, цей ярлик скоро перестане бути ганебним тавром для європейських політиків - в іншому випадку суворий вирок буде неминуче винесено всій Європі.

Прем'єр Франції: у виникненні заворушень немає провини поліцейських

У подіях, які привели до охопила Францію заворушень, немає провини співробітників правоохоронних органів, заявив в понеділок увечері прем'єр-міністр республіки Домінік де Вільпен.

Виступаючи в прямому ефірі національного телеканалу ТФ-1, він нагадав, що влада негайно приступили до розслідування обставин, при яких 27 жовтня в містечку Кліші-су-Буа загинуло двоє місцевих підлітків з емігрантських родин. Вважаючи, що їх переслідують поліцейські, вони спробували сховатися на силовий електропідстанції, але були вбиті струмом.

Саме цей інцидент став причиною хвилювань, згодом широко розповсюдилися по всій країні.

"Попередні результати розслідування показали, що поліцейські не переслідували цих підлітків. Їх батьки та адвокати вже ознайомлені з цими відомостями", - сказав де Вільпен, додавши, що слідство і надалі буде вестися в обстановці "повної прозорості".

31 жовтня в Кліші-су-Буа стався інший інцидент: під час сутички між учасниками заворушень і поліцейськими біля місцевої мечеті розірвалася граната зі сльозогінним газом. Спочатку стверджувалося навіть, що вибух стався в самій мечеті, що викликало додатковий сплеск невдоволення у місцевих мусульман.

Де Вільпен в своєму виступі публічно спростував цю версію як недостовірну.

"Поліцейські ні в якому разі не брали мечеть на приціл", - заявив він. За словами прем'єра, проведене службове розслідування "показало, що деталі гранати, що розірвалася перебували зовні будівлі мечеті, а не всередині нього".

Глава уряду повідомив також, що за даним фактом розпочато кримінальне розслідування.

Влада вводять цензуру - поки тільки на телебаченні

Французька влада напередодні фактично оголосили про введення цензури. Уряд прийшов до висновку, що передаються в ЗМІ зведення останніх подій "тільки посилюють напругу в суспільстві". Тому вирішено "обмежити інформацію про заворушення і згорілих автомобілях" - поки тільки на телебаченні, відзначають "Известия" .

Тим часом, бунт у Франції все більше турбує сусідів-європейців. "Італія не надто відрізняється від Франції, - нагадав лідер італійських лівих Романо Проді. - Те, що відбувається зараз в паризьких передмістях, рано чи пізно станеться і у нас".

Уважно стежать за "паризьким заколотом" і в мусульманському світі. Іран висловив надію, що французький уряд "зробить все можливе для дотримання прав людини і вирішить конфлікт мирним шляхом".

В арабських столицях переконані: нинішні бунти - "результат катастрофічної політики Франції щодо іммігрантів, які перебувають на становищі маргіналів".

Нарешті, ізраїльтяни, яких в ці дні опитував французьке телебачення, не без сарказму кажуть: тепер і французи стали жертвами "інтифади". Багато жителів єврейської держави вважають, що французи "це заслужили, так як завжди співчували боротьбі палестинців проти Ізраїлю".

FT: бунтівники хочуть зруйнувати суспільство, яке відкидає їх

Як пише у вівторок The Financial Times , Жорстока лють юних бунтівників є продуктом їх ізольованості і занедбаності. Вони хочуть зруйнувати суспільство, яке, як вони відчувають, відторгає їх.

В економічній сфері їх "Магрибські", північноафриканські імена закривають для них і без того мізерний ринок робочих місць. У соціальному відношенні вони живуть в урбаністичних гетто, так близько і в той же час так далеко від спокус великих, процвітаючих і часто таких яскравих міст. У культурному, якщо не в релігійному сенсі, вони як мусульмани відчувають сегрегацію, особливо після 11 вересня 2001 року.

Для них руйнувати - значить існувати. Ніхто їх раніше не слухав, вони відчували себе відсунуті на узбіччя і, більш того, ображеними, коли Ніколя Саркозі, міністр внутрішніх справ Франції, назвав їх "набродом". Тепер вони раптово стали об'єктом уваги міжнародної преси. Яка славна помста, і яка жахлива і небезпечна ілюзія!

Велика частина східної Європи, якщо не вся, стурбована - або повинна бути стурбована - тим, що відбувається у Франції. Це нова реальність, яку можна описати як перемогу страху над надією. У число європейських страхів входить страх вторгнення найбідніших, страх бути підірваними фанатиками, страх залишитися позаду більш динамічних суспільств, а тепер ще й страх нездатності контролювати власні меншини, залучені в коло насильства і репресій.

У сьогоднішній Європі іммігранти, які прибувають з глибин африканського континенту, відкидаються, тому що вони намагаються проникнути в "рай добробуту". Чи не перспектива свободи і демократії, а більш прозаїчне прагнення вижити змушує їх залишати свої країни з жахливими економічними і соціальними умовами.

Ці іммігранти часто - "кращі з кращих" або, принаймні, найрішучіші серед своїх співвітчизників в прагненні знайти нове життя. Вчорашніх, рухомих надією політичних біженців, що залишали комуністичну Європу, змінили економічні іммігранти, яких веде відчай. (Переклад на сайті Inopressa.ru )

В умовах, що склалися найбільше Європа потребує ясному, далекоглядне і рішучому керівництві. Вона потребує політичних лідерах, які могли б впоратися з подвійною завданням: відновити порядок і одночасно прислухатися до зверненню нового "пролетаріату" XXI століття - розчарованою поросли іммігрантського спадщини. Надія, гідність і справедливість є необхідними умовами для відновлення порядку у Франції і для запобігання вибуху в решті Європи.

У сусідній Бельгії посилили підрозділи поліції

Міністр внутрішніх справ Бельгії Патрік Дювель підписав розпорядження, що пропонує посилити особовий склад підрозділів поліції в провінціях, де були відзначені випадки підпалу машин. Влада побоюється, що сюди перекинуться масові заворушення, що охопили Францію.

У місті Сент-Ніклас, розташованому в нідерландомовному регіоні Бельгії - Фландрії, в 50 кілометрах від Брюсселя, в ніч на вівторок невідомі спалили автомобіль, передають місцеві ЗМІ. Як повідомлялося раніше, в ніч з неділі на понеділок в Брюсселі були здійснені підпали п'яти машин.

До сих пір бельгійська поліція відмовлялася зв'язати подібного роду кримінальні дії з заворушеннями у Франції.

У 10-мільйонний Бельгії проживають понад 400 тисяч вихідців з арабських країн Північної Африки, в основному в Брюсселі і Антверпені.

Як повідомили місцеві ЗМІ, на посилення в кожну з дев'яти бельгійських провінцій буде направлено по 27 поліцейських з федерального резерву. Вони братимуть участь в оперативному патрулюванні міських вулиць.

Випадки спалення машин були відзначені також і в Німеччині.

На що має право претендувати приїхав в чужу країну?
Але чи може така людина претендувати на рівне з корінними жителями цієї країни соціальне забезпечення, освіту, отримання житла та участь у громадському житті?
Звідки ж невдоволення?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация