NEWSru.com :: Мусульмани в Фінляндії потіснили православних

Все зростаючий потік біженців призвів до того, що мусульмани стали другою за чисельністю релігійною групою в Фінляндії, потіснивши представників такої традиційної релігійної громади, як православні

Все зростаючий потік біженців призвів до того, що мусульмани стали другою за чисельністю релігійною групою в Фінляндії, потіснивши представників такої традиційної релігійної громади, як православні. Про це йдеться в інформації, поширеній напередодні фінським порталом телерадіомовлення Yle.

"На даний момент в країні проживає близько 70 тис. Мусульман, і їх кількість продовжує зростати в зв'язку зі збільшенням числа прохачів притулку", - наводить "Інтерфакс-Релігія" повідомлення Yle.

У Фінляндії налічується понад 4 млн лютеран, що становить понад 76% від загальної чисельності населення країни (5,34 млн осіб). Число православних - 61 тис., Єговістів - 18 тис., Католиків - 13 тис. Чоловік. Ще близько 1,3 млн людина не входять ні в одну релігійну громаду.

У 2015 році в країну прибуло 28 тис. Біженців, в основному з Іраку і Афганістану.

Відзначимо, що трохи більше року тому стало відомо, що з Фінляндії в Сирію попрямували близько 40 добровольців, більшість з яких мали намір воювати в рядах представників "Ісламської держави" (екстремістське угруповання, заборонена в РФ).

На думку, яке висловила тоді міністр внутрішніх справ Пяйві Рясянен, це непропорційно велика кількість в процентному співвідношенні до загального населення країни, а також до чисельності мусульман, які проживають в Фінляндії.

Главу МВС особливо турбувало те, що серед відправилися воювати багато молоді і є навіть неповнолітні, а також те, що після участі в бойових діях ці люди повернуться назад в країну.

"Якщо радикальні, що пройшли бої люди повернуться, то є ймовірність, що це вплине на безпеку в країні. У ситуацію необхідно втручатися вже зараз", - наводить слова Рясянен Yle.

Ситуація недавнього минулого

Нагадаємо, що ще три роки тому в ЗМІ говорилося про те, що число місцевих мусульман в Швеції, Фінляндії та Норвегії майже зрівнялася з кількістю реально практикуючих лютеран, складових найбільші релігійні громади цих скандинавських країн. Експерти відзначали тоді, що перші і до того ж не дуже побожні мігранти-мусульмани з'явилися в Скандинавії на початку 1980-х років. Це були біженці з революційного Ірану, а також турецькі гастарбайтери. Однак з тих пір до них додалися численні іракці, сомалійці, сирійці і вихідці з багатьох інших ісламських країн.

В кінці травня 2012 року в Гельсінкі була відкрита нова мегамечеть для шиїтів. Її будівництво було здійснено за рахунок іранських спонсорів. Спостерігачі відзначали тоді, що будівля може бути використано для організації рекрутингового центру воєнізованих шиїтських осередків руху "Хезболлах" в Європі, повідомляв портал Gatestone Institute .

За фінським стандартам мечеть може вважатися величезною - вона займає площу в 700 кв. м і вміщає до тисячі відвідувачів. Мечеть розташовується поруч зі станцією метро в східному районі Гельсінкі - Мелунмакі.

Будівництво мечеті було організовано Фондом "Ахлюль-Бейт" - радикального шиїтського групою, що займається прозелітизмом і політичним лобіюванням під заступництвом уряду Ірану. Офіційно фонд діє в Фінляндії більше 10 років і має тисячу зареєстрованих членів. Фонд видає журнал "Салам" і ісламську літературу.

"Ахлюль-Бейт" має близько 70 ісламських центрів по всьому світу і собі за основну мету ставить просування релігійних і політичних поглядів ісламських радикалів в Ірані.

"Ахлюль-Бейт" виступає проти будь-яких форм ісламу, які суперечать тому, що проповідують іранські радикальні богослови. Зокрема, організація, заборонена в десятках країн, закликає до переслідування сунітів, суфітов, алавітів, а також помірних і нерелігійних мусульман. Крім того, вона відверто виступає проти інтеграції ісламських мігрантів в приймаючі їх європейські співтовариства.

"Ахлюль-Бейт" займається проповіддю шиїзму серед інших мусульман Близького Сходу, пропонуючи гроші за перехід в їх форму ісламу. В Європі мечеті організації часто маскуються під культурні та спортивні центри.

У Німеччині імам цієї організації був замішаний у вбивстві лідерів Іранської курдської демократичної партії, в Британії члени "Ахлюль-Бейт" погрожували відомому індійському письменнику Салману Рушді, їх мечеть використовувалася як центр для рекрутингу терористів і стеження за дисидентами з Ірану.

Незважаючи на це, в Данії глава міської ради Копенгагена видав дозвіл організації на будівництво мечеті з величезним куполом і двома баштами-мінаретами. Так само, як і данці, фінські політики представили будівництво мечеті як позитивний символ ідей мультикультуралізму. На думку журналу Egypt Today, ідеї мультикультуралізму звернули Фінляндію в рай для ісламської міграції як для шиїтів, так і для їх конкурентів - сунітів.

Фінський уряд вже багато років забезпечує прибувають в країну мігрантів всім необхідним. Після прибуття їм пропонуються курси фінської мови, за відвідування яких уряд платить мігрантам вісім євро в день. Вони забезпечуються безкоштовним житлом, медичним обслуговуванням, освітою для дітей. Щомісяця дорослий мусульманин отримує 367 євро на витрати до можливого працевлаштування. Уряд в змозі платити мігрантам такі гроші за рахунок прогресивного податку з доходу місцевих громадян, який може досягати 50%.

Національний склад мігрантів в Фінляндії різноманітний, вони прибувають з Афганістану, Алжиру, Китаю, Єгипту, Косово, Індії, Іраку, Ірану, Марокко, Саудівської Аравії, Сирії, Тунісу, Туреччини, Пакистану, Сомалі та країн на південь від Сахари.

Тільки імміграція з Сомалі, за даними 2012 року, зросла в два рази. За повідомленням газети Helsingin Sanomat, велика частина мігрантів з Сомалі неписьменна. Крім того, сомалійська угруповання "Аль-Шабаб" займається в Фінляндії набором Сомалі молоді для ведення військових дій проти уряду Сомалі. Багато сомалійські мігранти проходили навчання в терористичних таборах Сомалі та Пакистану. Влада Фінляндії також визнають, що сомалійці використовують пункт в міграційному законодавстві про возз'єднання сімей для налагодження трафіку людських ресурсів.

За даними журналіста Фінської мовної компанії Тома Канкконена, Фінляндія стала домом для кількох сотень сунітських фундаменталістів - ваххабітів.

Інтеграція в фінське суспільство серед біженців з ісламських країн проблематична. У школах діти мігрантів не беруть жодної участі в громадській діяльності: їм це забороняють батьки. При виникненні будь-яких конфліктів і проблем мусульмани і їхні діти намагаються розігрувати "расову карту", заявляючи, що не дотримуються їх права і гноблять.

Керівництво місцевих шкіл, діючи в дусі європейських ідей толерантності, і, крім того, побоюючись обурення мусульман, вимушена поступатися примхам мігрантів, вводячи навчання на їхній рідній мові і набираючи викладачів тільки з певних ісламських етнічних спільнот.

У міру зростання числа ісламських мігрантів апетити приїжджих зростають: мусульмани вимагають від уряду все більшої кількості мечетей і молитовних кімнат. За даними 2012 року, в Фінляндії налічувалося близько 45 мечетей і місць для молитви, які в основному розташовані в Гельсінкі.

Відносно найбільшій мечеті, відкритої три роки тому, ісламську спільноту Фінляндії, зокрема, заявило, що вона ніяк не вирішує проблеми з нестачею місць для молитви, оскільки суніти, яких більшість, не здійснюватимуть намаз в мечеті шиїта.

Як зазначалося в інформації порталу Gatestone Institute, за прикладом інших європейських країн Фінляндія може звернутися до Саудівської Аравії для виділення коштів на будівництво сунітської мечеті, щоб та могла конкурувати з шиїтським Іраном.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация