NEWSru.com :: Журналіст "Нової газети" Алі Феруз отримав статус біженця в Німеччині

Журналіст "Нової газети", громадянин Узбекистану Худоберді Нурматов (Алі Феруз), який звинувачувався в порушенні правил перебування в Росії, отримав статус біженця в Німеччині

Журналіст "Нової газети", громадянин Узбекистану Худоберді Нурматов (Алі Феруз), який звинувачувався в порушенні правил перебування в Росії, отримав статус біженця в Німеччині. У ФРН Феруз полетів після того, як російський суд дозволив йому виїзд в третю країну замість повернення на батьківщину.

У Німеччині він отримав вид на проживання і планує в майбутньому влаштуватися на роботу. Зараз Феруз живе в Геттінгені. "Мені дали статус біженця і посвідку на проживання. На який саме термін - дізнаюся, коли отримаю на руки всі документи", - розповів журналіст агентству "Інтерфакс" .

Феруз прилетів до Німеччини минулого тижня. Мосміськсуд 2 лютого дозволив йому виїхати в третю країну замість повернення в Узбекистан, якщо він надасть відповідні документи. Басманний суд 9- лютого виніс таке ж рішення .

Феруза затримали 16 березня 2017 року, але потім відпустили. Його знову затримали 1 серпня і звинуватили в порушенні правил в'їзду в Росію або режиму перебування в країні (частина 3.1 статті 18.8 КоАП РФ). Басманний суд Москви виніс постанову примусово видворити Феруза з Росії в Узбекистан, проте Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) наклав заборону на екстрадицію журналіста до розгляду його скарги.

Під час конвоювання в центр тимчасового утримання для мігрантів журналіста побили , Застосувавши електрошокер, проте пізніше судові пристави заявили , Що Нурматов підписав документ про відсутність у нього тілесних ушкоджень і відмову від медичної допомоги.

20 жовтня Басманний суд Москви визнав законним відмова МВС в наданні притулку Феруз. Але в грудні ЄСПЛ комунікувати скаргу до Росії у справі журналіста.

В кінці січня 2018 року Верховний суд РФ частково задовольнив касаційні скарги Нурматова і уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової, відправивши на перегляд в Мосміськсуд скаргу на рішення про видворення журналіста з Росії.

Феруз в 2008 році втік з Узбекистану, за його твердженнями, через тортури і загроз співробітників служб національної безпеки країни. У 2012 році Феруз втратив паспорт і з тих пір безуспішно намагався юридично оформити своє перебування в Росії. Тут живуть його мати, брати і сестри, всі вони мають російське громадянство. Сам журналіст розповідав, що двічі намагався домогтися статусу біженця, але отримав відмову. При подачі документів він вказував, що видворення несе загрозу його життю та здоров'ю і порушує статті 2 і 3 Конвенції про захист прав і свобод людини.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация