NEWSru.com :: Обвинувачені в "міліцейської зачистці" Благовещенська засуджені умовно

Суд засудив до умовних термінів покарання колишніх начальників місцевого ГРОВД і заступник командира роти ОМОН, які організували спецоперацію в башкирською Благовєщенську, в ході якої постраждали понад 300 осіб
Як повідомила в п'ятницю старший помічник прокурора Башкирії Лариса Кучина, всі троє підсудних були визнані винними за ст. 286 КК РФ (перевищення посадових повноважень). Тим часом обвинувачення просило для обвинувачених реального позбавлення волі
C 10 по 14 грудня в місті і районі особовим складом ГРОВД і ОМОН МВС Башкирії були проведені "заходи по виявленню та затриманню призвідників і учасників побиття міліціонерів"

Суд засудив до умовних термінів покарання колишніх начальників місцевого ГРОВД і заступник командира роти ОМОН, які організували спецоперацію в башкирською Благовєщенську, в ході якої постраждали понад 300 осіб. Як повідомила в п'ятницю старший помічник прокурора Башкирії Лариса Кучина, всі троє підсудних були визнані винними за ст. 286 КК РФ (перевищення посадових повноважень). Тим часом обвинувачення просило для обвинувачених реального позбавлення волі.

Згідно з вироком Благовіщенського райсуду, колишній начальник ГРОВД Ільдар Рамазанов засуджений до 5,5 років умовно з випробувальним терміном 3 роки. Екс-начальник міліції громадської безпеки Благовіщенського ГРОВД Олег Мірзін - до 4 років умовно з випробувальним терміном 3 роки. Заступник командира першої оперативної роти ОМОН МВС по Башкирії Олег Соколов - до 4,5 років умовно з випробувальним терміном 3 роки. Крім того, всі троє засуджених позбавлені права займати посади в системі державної влади на три роки, повідомляє "Інтерфакс" .

"Держзвинувачення протягом цього процесу просило призначити Рамазанова 7 років реального позбавлення волі, Соколову - 6 років і Мірзіну - 4 роки реального позбавлення волі в колонії загального режиму, а також позбавити їх права на два роки обіймати посади в системі державної влади", - зазначила Кучина . За її словами, прокуратурою буде прийнято рішення про внесення касаційного подання, це буде зроблено у встановлені законом терміни після письмового отримання судового рішення.

- Воронезькі міліціонери "зачистили" селище, де побили їхніх колег

Процес проти колишніх начальників Благовіщенського ГРОВД Рамазанова і Мірзіна, а також заступника командира 1-ї оперативної роти ОМОНу МВС по Башкирії Соколова почався в Благовіщенському райсуді 30 жовтня 2008 року. Спочатку вирок повинен був бути винесений 19 лютого, потім було названо 2 березня, а пізніше - 5 березня. Причина перенесення оголошення вироку, за даними суду, - великий обсяг документів кримінальної справи, а також велика кількість постраждалих і свідків, передає РІА Новини" .

Правозахисники з міжрегіонального комітету проти тортур, фахівці, якого надають юридичну допомогу постраждалим, заявляли, що перенесення, ймовірно, пов'язаний з тим, що міліціонерів виправдають або призначать умовні терміни.

В даний час всі обвинувачені працюють на інших посадах в правоохоронних органах Башкирії.

Довідка: "міліцейська зачистка" в Благовєщенську

8 грудня 2004 року в центрі Благовещенська близько 50 чоловіків у стані алкогольного сп'яніння напали на співробітників міліції, які намагалися затримати трьох жителів міста за хуліганські дії. В результаті побиття п'ятеро співробітників міліції отримали травми, троє з них були госпіталізовані.

У відповідь на це з 10 по 14 грудня в місті і районі особовим складом ГРОВД і ОМОН МВС Башкирії були проведені "заходи по виявленню та затриманню призвідників і учасників побиття міліціонерів". Правозахисники назвали ці події "широкомасштабної акцією, спрямованою на придушення прав і свобод громадян".

За словами правозахисників, співробітники міліції і ОМОН необгрунтовано затримували на вулицях, в громадських місцях і навіть в квартирах молодих людей у ​​віці від 15 до 30 років. "Без пояснення причин, без достатніх підстав, без санкції суду городян доставляли в ГУВС, де вони піддавалися жорстокому побиттю і знущанням", - йдеться в заяві правозахисної організації.

За цими фактами було порушено дві кримінальні справи: спочатку прокуратура Благовещенська порушила кримінальну справу проти місцевих жителів по ст. 318 КК РФ ( "застосування насильства відносно представника влади"). Потім прокуратура Башкирії порушила кримінальну справу проти співробітників міліції за ст. 286 ч. 3 КК РФ ( "перевищення посадових повноважень"). Потерпілими у цих справах визнані 342 жителя Благовещенська і троє міліціонерів.

Вісьмом міліціонерам, пред'явлено звинувачення за ч.3 ст. 286 КК РФ (перевищення посадових повноважень). "Міліцейські" справи були розділені в 2006 р на чотири: одне - проти начальницького складу і три - проти рядових співробітників. Три судові процеси проти п'ятьох рядових співробітників міліції вже завершені, один з підсудних засуджений в 4 років колонії загального режиму, інші п'ятеро отримали умовні терміни.

Крім того, суд визнав винними трьох призвідників заворушень і бійки зі співробітниками міліції, яких звинувачували в насильстві по відношенню до співробітників міліції (ст. 318 КК РФ). Один з підсудних засуджено до 2,5 років позбавлення волі, двоє його подільників отримали умовні покарання. В кінці 2009 року Ленінський райсуд Уфи виніс рішення про стягнення з міністерства фінансів РФ на користь двох постраждалих в ході спецоперації в Благовєщенську в розмірі 80 тис. І 50 тис. Рублів в якості компенсації моральної шкоди.

Таким чином, по так званій справі про "міліцейської зачистці" в Благовєщенську за чотири роки засуджено вже всі обвинувачені за винятком трьох офіцерів міліції начальницького складу.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация