NEWSru.com :: Минулорічний скандал в Боголюбському монастирі зам'яли, вважає "Нова газета"

Минулорічний скандал з ізевательствамі над дітьми в Боголюбовском монастирі зам'яли, вважає "Нова газета"

Видання вважає, що не дивлячись на факти влада не зважилася тоді вступати у відкритий конфлікт з Церквою. Рік по тому колізія повторилась із дзеркальною точністю. Газета наводить нові дані про життя в монастирі. А "Комсомолка" розмістила відео з розповіддю про знущання над дітьми.

ЗМІ продовжують коментувати новий скандал в Боголюбском жіночому монастирі у Володимирській області, звідки знову пролунали крики дітей про допомогу і заступництво проти знущань. "Нова газета" вважає, що торішній скандал був зам'ятий владою, і призводить додаткові факти, пов'язані з життям дітей при монастирі, які стали відомі в результаті журналістського розслідування. "Комсомольська правда" розмістила в п'ятницю на своєму сайті відеозапис розповіді однієї з жертв знущань.

Як нагадує "Нова газета", в минулому році після втечі з монастиря Валентини Перовою, яка тоді звернулася з листами до президента і Патріарху, там була проведена прокурорська перевірка. У порушенні справи прокуратура відмовила, не знайшовши достатніх підстав. Монастирське начальство отримало від комісії Московської патріархії "педагогічні рекомендації", частина дітей з Боголюбова була переведена в суздальскую єпархіальну школу-пансіон.

Скандал зам'яли, хоча в цьому випадку довелося пройти "по краю кримінальної справи, так як втекли з обителі діти, не змовляючись, розповідали, що знущалися над ними довго і жорстоко". Але вступати у відкритий конфлікт з Церквою влада тоді не наважилася, зазначає газета.

І ось через рік колізія повторилась із дзеркальною точністю. Діти, які втекли з монастиря розповіли про побої, знущання і рабську працю. У Слідчий комітет і Генпрокуратуру спрямовані скарги.

Тим часом газета побоюється, що і тепер з боку церковного начальства доведеться чекати лише "декоративних заходів", а з боку прокуратури - "відсутність складу злочину": настоятеля монастиря архімандрита Петра (Кучера), у якого, як він сам описує, бувають всякі бачення , М'яко покартають за надмірне пастирське завзяття, "а не впаяють по повній за насильство над дітьми, на яке він благословляв одержимих черниць".

"Нова газета" має в своєму розпорядженні фактами, які, як вважає автор публікації, можуть полегшити завдання слідству. Ці свідчення стали відомі в ході торішнього журналістського розслідування.

Ще в 2005 році прокуратура Володимирській області перевірила дитячі притулки при монастирях області. Найбільше порушень виявили в Свято-Боголюбського. У дітей не було медичних полісів, їм не робили щеплення, які не оформляли пенсії та допомоги. Тоді ж спливла і історія з 11-річним хлопчиком на прізвище Телегін, який жив в монастирі. Він потрапив на швидкій в лікарню з ознаками важкого перитоніту. Була складна операція, дитини вдалося врятувати. Однак при огляді хлопчика лікарями були виявлені сліди побоїв. Проводилося попереднє слідство. Чи було порушено кримінальну справу, невідомо.

У 2006 році батько Наталії Титової, яка мешкає в притулку Свято-Боголюбовского монастиря, звертається в прокуратуру Володимирській області з проханням повернути йому дитину. Прокуратура провела перевірку і отписалась: "Згідно з поясненнями Титової Наталії, виїжджати з монастиря вона нікуди не хоче. При таких обставинах вжиття заходів по поверненню дівчинки родичам може завдати їй психологічної травми". Через кілька місяців дівчинка втекла додому, розповівши згодом батькові про знущання в монастирі.

У жовтні 2009 року, в дні, коли стало відомо про втечу Валі Перовою, до редакції зателефонував Олександр Теленков і сказав, що його дочка, 22-річна Алевтина Теленкова, утримується в Свято-Боголюбовском монастирі. У дівчини серйозне захворювання - мікроаденома гіпофіза, і вона потребує постійного лікування і спостереженні в стаціонарі. Оскільки дівчина перебуває на обліку в психоневрологічному диспансері, батьки звернулися до суду з проханням призначити їй примусове лікування. Люблінський суд задовольнив позов, але забрати дівчину з монастиря не вдавалося.

Тоді ж, в жовтні 2009 року, настоятель храму Зіслання Святого Духа на Лазаревському цвинтарі Москви, ігумен Сергій (Рибко) розповів в пресі, що деякий час тому до нього звернулася жінка похилого віку, яка розповіла, що її старша внучка вже одного разу намагалася втекти з обителі , але її силою повернули назад. Як забрати онучок, які скаржаться на нестерпні умови життя, вона не знає.

Як пише "Новая газета", станься подібна історія в державному дитячому будинку або в інтернаті, можна не сумніватися, їх замучили б перевірками і вже точно порушили б справу про перевищення посадових повноважень. Тут чомусь всіх перевіряючих терзає делікатність особливого властивості, що не дозволяє назвати речі своїми іменами. Павло Астахов, уповноважений з прав дитини, з граничною дипломатичністю коментуючи ситуацію, зауважує: "... Питання дуже делікатне, що вимагає особливого ставлення і ретельного розслідування, щоб не ущемити нічиї права, перш за все осіб, які перебувають в монастирі. Поки у нас немає доказів ні того ні іншого…".

З приводу ж доказів газета привела наступний факт: у минулому році, коли розслідувалася справа Валі Перовою, слідчі "не помітили" потворно вистриженою голови дівчинки - так вона була покарана за якусь провину. Психологічна експертиза дитини, зроблена після її втечі, теж не зацікавила перевіряючих. Що потрібно для того, щоб слідство все ж порушила, задає риторичне питання автор публікації.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация