NEWSru.com :: Православне Різдво відзначили на різних континентах

В Єгипті Різдво Христове святкують 7 січня місцеві християни - копти

Хоча в більшості країн, які відзначають Різдво за григоріанським календарем , Святкові дні залишилися позаду, проте в православних громадах різдвяні вітання зазвучали знову. Вони чутні в православних приходах на багатьох континентах, а також в привітаннях, які глави урядів і держав шлють своїм православним співвітчизникам.

Урочисті богослужіння з нагоди свята Різдва Христового були здійснені в шести містах Китаю - Пекіні, Харбіні, Шанхаї, Гуанчжоу, Шеньчжені та Гонконгу, повідомляє ТАСС.

"Цього разу до нас прийшли близько 150 чоловік, було багато громадян з країн СНД. Це радує, так як в минулі роки у нас, крім громадян Росії, на Різдво приходили віруючі з Сербії та Греції, Франції, США та Болгарії. А сьогодні прийшло багато громадян Грузії та України, це дуже радісно ", - розповів ТАСС настоятель пекінського храму Успіння Пресвятої Богородиці ієрей Сергій Воронін.

За 300 років існування в Китаї православ'я стало частиною традиційної місцевої духовної культури. Багато в чому це заслуга Руської духовної місії, яка до 1950-х років перебувала на нинішній території посольства, де розташований храм Успіння. Він був побудований в колишньої Російської духовної місії на початку ХХ століття, потім зруйнований. Відновити і освятити храм вдалося лише в жовтні 2009 року.

Перше богослужіння в Пекіні після 40-річної перерви провів в травні 1996 року протоієрей Діонісій Поздняев. Зараз він служить настоятелем парафії в ім'я святих апостолів Петра і Павла в Гонконгу.

"В нічному богослужінні в Гонконзі взяли участь близько 70 осіб, це переважно жителі материкового Китаю, Франції, Америки, Росії", - повідомив протоієрей по телефону.

У містах Шеньчжень і Гуанчжоу, які розташовані недалеко від Гонконгу, на різдвяну літургію прийшли в цілому близько 100 осіб. "Служили там клірики розповіли, що більшість віруючих в цих містах - вихідці з Росії, України та країн СНД", - сказав Поздняев.

Як, в свою чергу, повідомив по телефону клірик Покровського кафедрального собору Владивостоцької митрополії ієрей Дмитро Федорин, в Харбіні святкова літургія з нагоди Різдва буде відслужена 7 січня зранку. "В даний час Покровський храм закритий на ремонт, з цієї причини різдвяне богослужіння перенесено на ранок, щоб провести його в наданому на час ремонту приміщенні", - сказав священик.

Він зазначив, що в нинішньому році його приїзд незвичайний. "У цьому році я приїхав послужити в Харбін не по прохання співвітчизників, як зазвичай, а на вимогу китайської громади. За згодою влади я буду допомагати служити Олександру Юй Ши - китайському клірику відроджується Китайської автономної православної церкви", - повідомив священик.

Покровський храм був побудований в 1930 році. Одним з ініціаторів зведення цієї красивої, виконаної в візантійському стилі церкви і першим її настоятелем був протоієрей Микола Труфанов. У важкий період "культурної революції" (1966-1976) богослужіння в храмі були припинені, а його приміщення використовували під книгосховище. Перші служби в церкві стали відбуватися в жовтні 1984 року ієреєм Григорієм Чжу.

У привітанні президента Киргизії Алмазбека Атамбаєва з нагоди свята Різдва підкреслюється, що православні християни вносять істотний внесок у збереження миру в Киргизії.

Різдво Христове, яке відзначає сьогодні ряд православних церков, на протязі багатьох століть несе в собі глибокий сенс - торжества добра і справедливості, сказано в привітанні.

"Православні християни вносять істотний внесок в збереження міжконфесійної злагоди, миру і стабільності в нашій країні, - переконаний він. - Ми високо цінуємо цей внесок в соціальне, економічний і духовний розвиток нашої країни".

За словами глави киргизької держави, Різдво "наповнює серця віруючих людей високими почуттями - любові до ближнього і милосердя", а також "несе благі помисли на здійснення добрих вчинків". "У це світле свято бажаю всім віруючим здоров'я, душевних сил, успіхів у всіх добрих починаннях, - зазначив президент. - Нехай ваші домівки і сім'ї випромінюють щастя, благополуччя і достаток і нехай завжди мирним буде небо над Киргизстаном, а в народі панують єдність і згоду ", - цитує текст послання ТАСС.

У Киргизії, де проживають близько 300 тисяч православних християн, Різдво Христове офіційно оголошено святковим і вихідним днем.

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв у своєму привітанні заявив, що Різдво є святом, що об'єднує людей навколо традиційних духовно-моральних цінностей.

"Вітаю православних християн нашої країни і всіх казахстанців зі святом Різдва! Це свято несе в собі світло віри, надії і любові, об'єднує людей навколо традиційних духовно-моральних цінностей", - йдеться в привітанні президента, слова з якого наводить ТАСС.

Глава держави зазначив, що Різдво "наповнює серця віруючих особливою радістю, щастям і чистими помислами". "Це час взаєморозуміння і милосердя, турботи про ближніх і щирої уваги до тих, хто потребує допомоги", - зазначив президент республіки.

Назарбаєв підкреслив, що "разом з представниками всіх конфесій православні християни вносять вагомий внесок у зміцнення міжконфесійного порозуміння, стабільності і єдності в казахстанському суспільстві".

Він побажав усім міцного здоров'я, щастя, достатку і благополуччя.

Широко відзначається Різдво в Грузії. Світле свято народження Ісуса Христа був зустрінутий паствою у всіх діючих православних храмах країни, де сьогодні вночі і вранці пройшли різдвяні нічні богослужіння.

У Тбілісі в кафедральному соборі Святої Трійці божественну літургію очолив Католикос-Патріарх всієї Грузії Ілія II . На ній були присутні тисячі прихожан, в їх числі керівники уряду і парламенту Грузії, видні представники громадсько-політичних кіл, відомі діячі культури.

На заклик глави Грузинської православної церкви жителі Тбілісі та інших міст і районів країни зустріли Різдво запаленими в вікнах будинків свічками. Цю традицію кілька років тому ввів Ілія II - з його благословення в різдвяну опівночі в вікнах будинків кожен житель запалює церковну свічку, покликану висвітлити Пресвятої Богородиці і немовляти Ісуса Христа шлях до їхніх домівок і серця.

За рішенням влади Тбілісі столичний метрополітен в різдвяну ніч працював не до півночі як зазвичай, а до 04:00 за місцевим часом (до 03:00 за київським часом). У ніч на 7 січня і до 04.00 ранку 8 січня проїзд в метро був безкоштовним.

Грузія прийняла православ'я в IV столітті. Більше 80% нинішнього населення країни (за переписом 2014 роки там проживає 3 млн 729 тис. Чоловік) складають православні християни, 1,5% - католики, 9% - мусульмани, інші - прихильники інших вірувань. Різдво в Грузії є офіційним державним святом і вихідним днем, повідомляє ТАСС.

У Латвії Різдво Христове 7 січня зустрічають православні і чимале число старообрядницьких громад. Президент республіки Раймондс Вейоніс і прем'єр-міністр Лаймдота Страуюма привітали віруючих зі святом, яке не є в країні офіційним вихідним днем.

"Сердечно вітаю всіх латвійських православних і старовірів зі святом Різдва Христового, бажаючи кожному з вас миру, любові та злагоди! Нехай це свято принесе вам багато доброти, душевного спокою та радості", - сказав глава держави.

Глава уряду, зі свого боку, побажала жителям світла і доброти. "На свято Різдва бажаю світла і почуття доброти до іншої, а також - радості бути разом. Бажаю кожному провести ці святкові дні з любов'ю до своєї сім'ї, рідним і друзям", - зазначила Лаймдота Страуюма.

Зі святом віруючих також привітав голова Латвійської православної церкви Митрополит Ризький і всієї Латвії Олександр, побажавши миру, любові та милосердя. "Всім вам, дорогі отці, брати і сестри бажаю миру і благоденства, доброго здоров'я, спасіння, благополуччя і невичерпної божественної допомоги", - підкреслив він.

Поздоровлення з Різдвом православні і старовіри отримали і від голови Центральної ради Древлеправославной поморської церкви Латвії батька Алексія Жилко. "Дай Вам Бог зустріти і провести свято в справах зміцнення віри, в молитві, чистоті, терпінні, любові, добротворення", - вказав він.

З нагоди Різдва в православних і старообрядницьких храмах по всій країні пройшли святкові богослужіння. Крім того, в республіці проходять різні концерти, приурочені до свята. У Домському соборі в Ризі сьогодні з концертом "Гімн ангелам" виступить чоловічий хор з Санкт-Петербурга під керуванням Вадима Афанасьєва. Колектив познайомить латвійців з давньої російської традицією хорового церковного співу. Ще один святковий концерт, "Православне Різдво", за участю місцевих виконавців і музикантів відбудеться в латвійському місті Єлгава 9 січня.

У Латвії проживає майже 2 млн осіб, з яких близько 350 тис. Православні і старовіри. У парламенті країни щорічно проходять голосування з питання проголошення православного і старообрядницького Різдва, а також Пасхи офіційними святковими днями. Однак спроби російськомовної опозиції оголосити ці свята вихідними днями весь час провалювалися.

Разом з тим мер Риги, а також глави латвійських міст Резекне і Даугавпілс, розташованих в прикордонному з Росією регіоні Латгалія, щороку оголошують у собі 7 січня вихідним днем. Подібна практика застосовується і в інших самоврядуванні Латвії.

В Єгипті Різдво Христове святкують 7 січня місцеві християни - копти. Святкове богослужіння відбулося вночі в кафедральному соборі - церкви Святого Марка в центрі Каїра. За традицією її відвідав президент Єгипту Абдель Фаттах ас-Сісі.

Уже багато років 7 січня є офіційним вихідним днем ​​в Єгипті. Однак аж до минулого року президент Країни пірамід не відвідувала різдвяні служби і навіть не входив до кафедрального собору. Ас-Сісі вже другий рік приїздить на різдвяну службу, щоб особисто привітати всіх віруючих зі святом.

Цього року президент вибачився перед коптами за те, що в останні роки багато церков були спалені або зруйновані. "Жоден ваш будинок, жодна церква не залишиться невідновлення", - пообіцяв ас-Сісі коптам, повідомивши, що вже зараз у багатьох храмах активно ведуться реставраційні роботи. "Єгипту випала честь приймати у себе Святе сімейство, Всевишній вибрав цю землю в якості притулку для Діви Марії і немовляти Ісуса, - сказав він. - І це означає, що Єгипту було Богом визначено стати місцем безпеки і стабільності, джерелом миру і любові. І важливо зберегти ці благородні цінності і мусульманам і християнам, які виступають як єдине ціле ".

Так склалося, що мусульмани і християни пліч-о-пліч живуть в Єгипті протягом багатьох століть. Однак релігійне питання не раз в останні десятиліття ставав каменем спотикання і вмілим знаряддям в руках екстремістів, які прагнули породити ненависть між сусідами і розпалити міжконфесійну ворожнечу.

Колишній президент Єгипту Хосні Мубарак намагався активно проводити політику релігійної терпимості, але на ділі, як зізнавалися християни, вони нерідко стикалися з відкритим нехтуванням своїх прав і відчували певні обмеження з боку мусульманського більшості. Траплялися й конфлікти на релігійному грунті, сутички не раз виливалися у відкрите протистояння, а новорічна ночі 1 січня 2011 року для багатьох стала чорною датою. В той день у церкві в Олександрії прогримів вибух, що забрав життя 24 осіб, які виходили з храму після святкової служби.

У період правління ісламістів після "революції 25 січня" багато християн покинули Єгипет, побоюючись гонінь. Повалення "Братів-мусульман" і перемога на виборах Абделя Фаттаха ас-Сісі дала багатьом християнам - і не тільки - надію на краще майбутнє.

У трагічні дні революції 2011 року християни вставали на захист мусульман, що моляться, оточуючи їх кільцем і охороняючи від можливих провокацій. У важкі дні 2013 року, коли після зсуву ісламістів їх прихильники почали підпалювати і атакувати церкви по всьому Єгипту, мусульмани стали на захист християнських святинь.

Скільки коптів проживає зараз в Країні пірамід, достеменно невідомо. Точні статистичні дані про чисельність християн стали замовчувати після революції 1952 року народження, тобто з часів Гамаля Абдель Насера. Офіційні дані про 6-7 млн ​​християн коптські і незалежні джерела вважають дещо заниженими, оцінюючи їх чисельність в більш ніж 10 млн осіб. Вважається, що християнство сповідує до 10% 85-мільйонного населення Єгипту.

У зв'язку зі святкуванням Різдва МВС оголосило про посилення заходів безпеки та додаткову охорону майже трьох тисяч церков по всій країні, в тому числі православних, католицьких і протестантських, повідомляє ТАСС.

Різдво Христове відзначають 7 січня о численних православних храмах на Апеннінах - в Італії. Свято об'єднало на службах проживають в Італії православних з різних країн - Росії, України, Молдавії, Сербії, Румунії, Болгарії, Ефіопії.

У країні налічується близько мільйона православних, і до недавнього часу вони складали другу за чисельністю релігійну конфесію в католицькій Італії. Згідно з останніми даними МВС, зараз на друге місце вийшли мусульмани - 1,6 млн осіб.

Найбільше число прихожан - біля храму Святого апостола Андрія Первозванного в Неаполі, в Барі в храмі Миколи Чудотворця і, зрозуміло, в римському храмі Святої великомучениці Катерини, який став важливим духовним центром на Апеннінах. Як каже настоятель Катерининського храму єпископ Богородский Антоній (Севрюк), духовенство приділяє велику увагу спілкуванню з парафіянами, багато з яких "потребують духовної підтримки далеко від батьківщини". "Сьогодні, як завжди в свята, після служби всі були запрошені на святковий розговіння в парафіяльну трапезну", - наводить ТАСС слова єпископа Антонія.

Поряд з численними прихожанами і паломниками молилися співробітник Папської ради зі сприяння християнській єдності священик Иакинф Дестівель і декан Папського Григоріанського університету священик Мілан Жуст.

Єпископ Богородский одночасно є керівником адміністрації парафій Московського патріархату в Італії, яка об'єднує 60 російських православних храмів.

У Чехії та Словаччині понад 130 тисяч православних сьогодні святкують Різдво. "В молитвах світле свято зустріла паства Православної церкви Чеських земель і Словаччини, а також православні росіяни і громадяни інших держав, в яких християни живуть за юліанським календарем", - повідомив ТАСС почесний архієпископ Празький Христофор.

"Найбільш сильні позиції православ'я в Словаччині, де дітьми автокефалії вважають себе 100 тис. Громадян, - зазначив він. - У Чехії проживають 30 тис. Православних".

Російські православні священики традиційно зробили святкові служби в празькому храмі Святої Людмили при посольстві РФ в Чехії і соборі Святих апостолів Петра і Павла в Карлових Варах, при якому діє подвір'я РПЦ.

"У Петропавлівському соборі було особливо багатолюдно. На різдвяній службі храм був заповнений. Протягом святкових днів його відвідали понад 3 тис. Віруючих. Це перш за все православні чехи і знаходяться на відпочинку в Карлових Варах росіяни, громадяни України та Білорусії", - сказав в бесіді з ТАСС настоятель собору протоієрей Микола Ліщенюк.

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо привітав сьогодні всіх православних християн країни з Різдвом. Від себе особисто, своєї дружини Софі і трьох дітей він побажав їм "різдвяної благодаті, миру, здоров'я і щастя".

"Сьогодні православні християни всього світу зберуться зі своїми сім'ями, друзями і близькими, щоб відсвяткувати Різдво, - йдеться в заяві прем'єр-міністра, яке надійшло в представництво ТАСС. - Нам пощастило жити в країні, де культурне і релігійне розмаїття вважаються сильними, а не слабкими її сторонами ".

Трюдо також попросив канадців "протягнути руку допомоги і надати жалісливий прийом" тисячам сирійських біженців, які в ці дні прибувають до Канади. Згідно з планами уряду, до 1 березня в країну повинні приїхати не менше 25 тис. Вимушених переселенців з Сирії, повідомляє ТАСС.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация