NEWSru.com :: У Ленобласті з Дружносельской психлікарні втекли двоє вбивць

Поліція Санкт-Петербурга і Ленінградської області розшукує двох особливо небезпечних злочинців, які вчинили втечу з психіатричної лікарні. Обидва пацієнти звинувачувалися у вбивствах

Поліція Санкт-Петербурга і Ленінградської області розшукує двох особливо небезпечних злочинців, які вчинили втечу з психіатричної лікарні. Обидва пацієнти звинувачувалися у вбивствах.

У розшук оголошені 33-річний житель Лодейнопольского району Олександр Воронов і 27-річний Василь Семенчук з Подпорожья, пише 47news . Після арешту їх визнали неосудними, звільнили від кримінальної відповідальності і помістили в психіатричну лікарню, розташовану в селищі Дружноселье Гатчинського району. Приблизно о 02:00 1 вересня пацієнти вирвалися на свободу.

За інформацією видання, обидва зниклих пацієнта лікувалися в палаті на першому поверсі, де на вікні була решітка з замком. Після їх зникнення черговий лікар зауважив, що замку на вікні більше немає. Ймовірно, зловмисникам вдалося збити замок і сховатися прямо в лікарняних піжамах.

Відомо, що Воронов був звільнений від кримінальної відповідальності влітку 2015 року в Калінінському районному суді Петербурга, а Семенчук відправлений на примусове лікування за рішенням Подпорожского суду ще в 2012 році.

втеча Дацика

За останні кілька років з Дружносельской психіатричної лікарні неодноразово тікали небезпечні пацієнти. Найбільший резонанс викликав втечу прихильника забороненої націоналістичної організації "Слов'янський союз" В'ячеслава Дацика на прізвисько Рудий Тарзан. Сам неонацист також називав себе чемпіоном світу з боїв без правил у суперважкій вазі, "білим воїном" і "повелителем муромских лісів з роду Сірих псів".

В'ячеслав Дацик був арештований в 2007 році за серію розбійних нападів на салони стільникового зв'язку в Санкт-Петербурзі. За рішенням суду його направили на психіатричну експертизу, яка визнала підсудного неосудним. Тоді Дацика засудили до психіатричного лікування в спецустанові. Однак влітку 2010 року він був з незрозумілої причини переведений в звичайну стаціонарну психіатричну лікарню в Дружноселье, звідки і скоїв втечу.

У тій же дружносельской лікарні містилися і багато інших небезпечних злочинців. При цьому режим там відзначався винятковою м'якістю, що і продемонстрував скандал з Даціку. Як виявилося, ще до своєї втечі неонацист влаштовував на території лікарні вечірки, на які запрошував друзів "з волі". При цьому засуджений Дацик пригощав гостей шашликами і розважався з холодною зброєю. Адміністрація зважилася відібрати у нього ножі лише після закінчення одного з "свят".

Опинившись на волі, Дацик повернувся до звичного промислу і вже на наступний день після втечі - 22 серпня 2010 року - пограбував салон стільникового зв'язку на Народній вулиці Петербурга. Саме там він і був затриманий в 2007 році.

Незабаром Рудий Тарзан об'явився в Норвегії , Куди він, за його словами, "приплив на човні зі зброєю". Там В'ячеслав Дацик здався владі і попросив політичного притулку. Однак 21 вересня втік "до вікінгів" неонациста заарештували за незаконне володіння зброєю. Більш того, поліція Норвегії провела облаву і накрила цілу угруповання місцевих націоналістів, підтримкою яких користувався Дацик.

7 жовтня 2010 року міграційна служба Норвегії відмовила неонацисту в притулок. За незаконне носіння зброї на території Норвегії він був засуджений до восьми місяців в'язниці, причому термін покарання закінчувався в травні 2011 року. 16 лютого 2011 суд Осло виніс рішення про екстрадицію націоналіста в Росію. І хоча Дацик оскаржив цю постанову в Верховному суді Норвегії, воно було виконано.

На початку грудня 2012 року Невський районний суд Петербурга засудив В'ячеслава Дацика до п'яти років колонії загального режиму за розбій. При цьому суд "пробачив" неонацисту епізод з підпалом церкви, хоча сам обвинувачений визнав цей факт.

У колонії Дацик, за словами його матері, виношував плани стати правозахисником. Однак навесні 2016- го, незабаром після звільнення, В'ячеслава знову затримали. На цей раз його запідозрили в "розпалюванні ненависті до соціальної групи": Дацик відвідав борделі в Північній столиці і вигнав голих повій на вулицю. На даний момент епатажний націоналіст знаходиться в СІЗО "Хрести".

Влада пояснювали пагони ремонтом приміщень

Вдалий втечу Дацика з психлікарні буквально надихнув інших пацієнтів, багато з яких захотіли такий же слави. Вже через кілька днів після втечі неонациста з дружносельской лікарні втік раніше судимий Ігор попер. За даними слідчих, 29 серпня, вже після втечі, він напав на двох чоловіків в Петербурзі, завдавши їм ножові поранення. В результаті один з постраждалих помер. Пізніше вбивця був затриманий міліціонерами.

А в середині вересня 2010-го за добу з нещасливої ​​лікарні втекли один за одним три пацієнта. У ніч на 15 вересня двоє зловмисників розбили вікно палати, після чого покинули територію психлікарні прямо "в піжамах в червоно-білу клітинку і тапочках". Обидва зловмисники були засуджені за крадіжки.

До вечора утікачів виявили на вокзалі селища Сіверський, неподалік від самої лікарні.

16 вересня в міліцію зателефонувала чергова медсестра Дружносельской лікарні. Жінка повідомила, що з господарських робіт не повернувся пацієнт 1985 року народження, який перебував в лікарні на примусовому лікуванні.

Лише після цього низкою скандалів з пагонами всерйоз зацікавилися обласна влада. На початку жовтня Дружносельскую психлікарню з перевіркою відвідав уповноважений з прав людини в Ленінградській області Михайло Козьміних. Як повідомила прес-секретар омбудсмена Інга Малік, Козьміних з'ясував, що фактично втеча Дацика та інших небезпечних пацієнтів з лікарні став можливим, коли в їхньому відділенні влаштували ремонт. Вона розповіла, що у відділенні вже встановлені непробивні скла, решітки, віконця для передачі небезпечним хворим їжі.

Однак пагони з психлікарні на цьому не припинилися. 4 листопада 2010 року в День народної єдності, Дружносельскую лікарню самовільно покинув 33-річний Олег Бровкін. Близько 16:00 під час прогулянки чоловік, засуджений за розбій, перестрибнув через паркан і зник. У лікарні Бровкін знаходився менше п'яти місяців.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация