NEWSru.com :: В Осло проходить підписання Договору про заборону касетних бомб. Росія і США в числі відмовилися

В Осло проходить підписання Договору про заборону касетних бомб
В Осло проходить підписання Договору про заборону касетних бомб
В Осло проходить підписання Договору про заборону касетних бомб

Держави світу 3 грудня починають підписувати в Осло Договір про заборону касетних боєприпасів, текст якого був схвалений 30 травня 2008 року в Дубліні. Першими підписи під документом поставили Норвегія (ініціатором), а також Лаос і Ліван, чиє населення постраждало від даного виду озброєнь. Планується, що процес підписання буде проходити весь день середовища і, можливо, частина четверга.

Як очікується, підписи під цим документом, що передбачає введення заборони на використання, виробництво, транспортування та зберігання касетних бомб, поставлять біля 100 країн. Для вступу угоди в силу потрібна його ратифікація в 30 державах, передає ІТАР-ТАСС.

Всього на форум прибули представники 125 країн, однак не всі з них підпишуть дану Конвенцію. Про відмову заявили, зокрема, США, Росія, Китай та Ізраїль, а також Індія і Пакистан.

- Касетні бомби небезпечні для мирного населення, особливо для дітей

Американська адміністрація Джорджа Буша вважає , Що введення повної заборони на касетні снаряди і бомби призведе до погіршення ситуації в сфері безпеки в усьому світі, а також поставить під загрозу співпрацю американських військових з країнами, які підписали договір.

згідно сайту NEWSru Israel , Ізраїльський МЗС зазначив, що проблему касетних бомб і снарядів слід розглядати в рамках Конвенції ООН про озброєння, і висловив сумніви в доцільності конференції, що проходить в Осло.

В Росії заявили , Що виступають проти такого тотального, радикального заборони. "Ми не екстремісти в ліквідації цілого ряду озброєнь, ми - за їх еволюційний розвиток", - сказав ще в травні 2008 року заступник начальника Головного управління міжнародного співробітництва Міноборони РФ генерал-лейтенант Євген Бужинський.

Противники введення заборони підкреслюють, що касетні бомби відносяться до розряду конвенційного зброї і використовуються для ураження наступаючих колон противника. Правозахисники, зі свого боку, стверджують, що 98% жертв такого виду озброєнь складають мирні жителі.

Відкриваючи зустріч в Осло, прем'єр-міністр Норвегії Йенс Столтенберг заявив, що "на рішення заборонити касетні бомби пішло надто багато часу і багато заплатили за це своїм здоров'ям".

Відзначимо також, що до останнього сумнівався Афганістан підписав Конвенцію. Про це повідомило сьогодні афганський посольство в норвезькій столиці. Раніше офіційна влада Афганістану заявляли, що не поставлять підписи під даним документом, так як їх країна живе в умовах воєнного стану. Однак президент країни Хамід Карзай уповноважив посла в Норвегії підписати Конвенцію.

Касетна бомба - як "смертоносна матрьошка": її жертвами часто стають діти, які залучаються яскравістю боєприпасів

Касетна бомба (вірніше - бомбова касета) - авіаційний боєприпас у вигляді тонкостінної авіабомби, спорядженої авіаційними мінами або дрібними бомбами різного призначення (протитанковими, протипіхотними, запальними та ін.) Масою до 10 кг.

В одній касеті може бути від 10 хв (бомб) і більш. У скидається бомбового касеті вони розкидаються вибивним або розривним зарядом. Заряд запалюється дистанційним підривником на певній висоті над метою.

За даними ООН, найбільш часто від розірвалися хв, які були упаковані в касетні бомби, страждають мирні жителі і особливо діти, яких приваблює яскраве забарвлення боєприпасів.

Касетні бомби використовувалися в Іраку, Косово, Афганістані та Лівані. Американці застосовували заборонені касетні бомби під час військового конфлікту в Югославії в 1999 році і війни в Афганістані в 2001 році. За оцінками ООН, Ізраїль скинув більше чотирьох мільйонів таких бомб в південній частині Лівану під час озброєного конфлікту в 2006 році.

Нагадаємо, організація Human Rights Watch звинуватила і Росію, і Грузію у використанні під час серпневого конфлікту касетних бомб, від яких, за даними організації, загинули щонайменше 14 осіб.

У жовтні повідомлялося, що касетний боєприпас російського виробництва став причиною загибелі в Грузії голландського телеоператора Стану Сторіманса. 39-річний оператор був убитий в Горі 12 серпня під час російсько-грузинського збройного конфлікту, один з його колег отримав поранення.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация