NEWSru.com :: Обласканий Мединський Бондарчук виступив на підтримку Мінкультури на тлі скандалу навколо "Паддінгтона"

Ряд кінопродюсерів на чолі з Федором Бондарчуком виступив з відкритим листом на ім'я прем'єр-міністра Дмитра Медведєва, в якому висловилися на захист держрегулювання в сфері кінопрокату та заявили про успіхи російського кіно, яким галузь зобов'язана діяльності профільного відомства

На фоні скандалу навколо рішення Мінкультури РФ про перенесення дат прокату "Пригод Паддінгтона - 2" і звинувачень міністра Володимира Мединського в цензурі і втручанні в діяльність приватних кінотеатрів ряд кінопродюсерів на чолі з Федором Бондарчуком виступили з відкритим листом на ім'я прем'єр-міністра Дмитра Медведєва, в якому висловилися в захист держрегулювання в сфері кінопрокату та заявили про успіхи російського кіно, яким галузь зобов'язана діяльності профільного відомства.

"Ми рішуче підтримуємо позицію Міністерства культури РФ і особисто міністра Мединського В. Р. щодо захисту інтересів вітчизняного кінематографа. Останнім часом Мінкультури досягло вражаючих результатів у розвитку галузі. Завдяки активній підтримці держави наші фільми збирають в рази більше грошей і глядачів. За останні п'ять років зростання - понад 120%. Це досягається за рахунок будівництва та реконструкції кінотеатрів в малих містах, спеціальної програми для сіл, фінансової та інформаційної підтримки вітчизняного кінематогр фа ", - цитує відкритий лист "Російська газета" .

До числа вдалих рішень Мінкультури автори звернення віднесли також "розсунення релізів". "Під наші прем'єри вибираються найкращі дати, іноземні конкуренти зсуваються (ні в якому разі не забороняються!). Зокрема, це допомогло фільмами" Останній богатир "та" Рух вгору "досягти чудових результатів по зборах і кількості глядачів. Варто відзначити, що і самі фільми - відмінні ", - пишуть продюсери.

На їхню думку, заяви про "грубе втручання" в діяльність кінотеатрів означають, що "ці структури просто захищають свої інтереси, намагаючись прикритися інтересами глядачів". "Звичайно, мереж кінотеатрів вигідніше брати в прокат іноземне кіно, тому що поки воно збирає більше грошей. А Міністерство культури - захищає інтереси держави. І це, на наш погляд, його прямий обов'язок. Коли збори російських фільмів ростуть, держава отримує назад поворотні кошти , отримує більше податків і зборів, більш потужні фінансові потоки дозволяють вітчизняному кінематографу розвиватися. У нас знову з'явилася надія на повномасштабне відродження нашого кіно. Крім цього, важлива і патріотична, ідейна сост авляются - наші люди дивляться наші фільми, і це правильно ", - пишуть Бондарчук і його однодумці.

Автори листа також зазначають, що "якщо спробувати якусь нашу сучасну кінокартину, наприклад" Останній богатир "або" Рух вгору ", запустити в широкий американський прокат, відчутного результату по зборах і глядачам не буде. І не тільки через ринок, адже фільми дійсно дуже якісні. Основною перешкодою буде ідеологія, активно розповсюджується на державному рівні в США, яка не дозволить таким іноземним фільмам отримати успішний комерційний результат ".

Свої підписи під зверненням поставили Федір Бондарчук, голова Громадської ради при Мінкультури Юрій Поляков, продюсер "Сталінграда" і "Дев'ятої роти" Дмитро Рудовський, режисер і продюсер Андрій Кончаловський, гендиректор "Мосфільму" Карен Шахназаров, продюсер "Часу перших" Євген Миронов, президент ГБУК "Московське кіно" і екс-депутат Держдуми від "Єдиної Росії", актриса Марія Кожевнікова.

Мединський раніше ставив Бондарчука в приклад іншим

Раніше міністр культури РФ Володимир Мединський в своїх виступах закликав вітчизняних діячів культури брати приклад з Федора Бондарчука, який зняв фантастичний фільм "Тяжіння" про вторгнення інопланетян у Чертаново. Ця картина, яка зібрала понад 1 млрд рублів в російському прокаті, була створена при безоплатній підтримці підвідомчого Мінкультури Фонду кіно. Влітку 2017 року стало відомо, що Фонд кіно на безповоротній основі надасть Бондарчуку 250 млн рублів на створення сиквела.

Напередодні Асоціація власників кінотеатрів звернулася з відкритим листом до прем'єра Дмитра Медведєва, в якому звинуватила міністра Мединського в "грубому прямому втручанні в господарську діяльність комерційних підприємств", вказавши на те, що до рішення міністерства про перенесення дат прокату "Паддінгтона" вже були продані квитки на 750 тисяч рублів.

Власники кінотеатрів заявили, що успіхи російського кінематографа в 2017 році мали місце не завдяки, а "всупереч ручного управління галуззю з боку Міністерства культури", а також звинуватили Мединського в тому, що він не вважав за необхідне провести номінальне засідання експертної ради з видачі прокатного посвідчення.

Джерела газети "Комерсант" припустили, що рішення Мінкультури було прийнято на користь російського фільму "Рух вгору", який вже йде в кінотеатрах, а також історичної драми "Скіф", прем'єра якої відбулася 18 січня.

"У нас кого ні чіпай, всі починають кричати про цензуру", - відреагував на критику Володимир Мединський, порекомендувавши власникам кінотеатрів оперувати конкретними даними. Сам він на зустрічі з журналістами повідомив, що кінозбори Росії за останні п'ять років зросли з 35 до 54 млрд рублів, а виробництво кіно в країні збільшилася на 120%. "Я вам дав результати роботи - не абстрактні міркування і загальні слова, я вам назвав цифри. Прокатники оперують емоціями. А я оперую цифрами", - заявив він.

В апараті уряду РФ після цього повідомили , Що Медведєв дав "доручення розібратися в ситуації". Кому саме було дано доручення, і як, на думку прем'єра, повинна бути врегульована ситуація, не уточнюється.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация