NEWSru.com :: Росія обмежила усиновлення своїх сиріт в країни з дозволеними одностатевими шлюбами

Росія обмежила усиновлення своїх сиріт в країни з дозволеними одностатевими шлюбами
Росія обмежила усиновлення своїх сиріт в країни з дозволеними одностатевими шлюбами, про що йдеться в постанові уряду, підписаному прем'єром Дмитром Медведєвим і опублікованому на сайті Білого дому в четвер
Зміни затверджені в розвиток так званого "антігейского сирітського" закону, прийнятого Держдумою в червні 2013 року

Росія обмежила усиновлення своїх сиріт в країни з дозволеними одностатевими шлюбами, про що йдеться в постанові уряду (У форматі .pdf), підписаному прем'єром Дмитром Медведєвим і опублікованому на сайті Білого дому в четвер.

"Усиновлювачами можуть бути повнолітні особи обох статей, за винятком осіб, які перебувають в союзі, укладеному між особами однієї статі, визнаному шлюбом і зареєстрованому відповідно до законодавства держави, в якому такий шлюб дозволений, а також осіб, які є громадянами зазначеного держави і які не перебувають в шлюбі ", - сказано в документі.

Зміни затверджені в розвиток так званого "антігейского сирітського" закону, прийнятого Держдумою в червні 2013 року, схваленого Радою Федерації і ще тоді включив норму до Сімейного кодексу РФ. Цей закон забороняє всиновлення російських сиріт іноземними представниками секс-меншин.

Однак до сих пір в ньому не йшлося про конкретні країни, де визнаються одностатеві шлюби. Нова ж норма, що вводиться нинішнім постановою уряду, полягає в тому, що тепер всиновлювати дітей не зможуть не тільки відкриті геї - які не приховують своїх стосунків з особами тієї ж статі - але і ті люди, які, за версією російської влади, геями "можуть виявитися ".

Наприклад, людина, що проживає в Нідерландах, який не перебуває в зареєстрованому шлюбі з представником тієї ж статі, цілком може бути гомосексуалів, просто ще не зустріли свою любов. Він буде підтримувати відносини з особами тієї ж статі, можливо, складатися в цивільному союзі, але російська влада ніяк не зможуть це перевірити і, відповідно, заборонити йому забрати до себе сироту, як того вимагає російська політика.

Тобто, тепер голландець зможе усиновити російську дитину тільки якщо у нього є офіційне підтвердження того, що він не гей - свідоцтво про реєстрацію шлюбу з людиною іншої статі.

У поясненні до минулорічного закону на сайті Кремля говорилося, що заборона на усиновлення в одностатеві сім'ї спрямований на те, "щоб гарантувати дітям гармонійне і повноцінне виховання в прийомних сім'ях та убезпечити їх психіку і свідомість від можливого небажаного впливу - штучного нав'язування нетрадиційної сексуальної поведінки, а також від виникнення комплексів, душевних страждань і стресів, які, згідно з дослідженнями психологів, часто відчувають діти, що виховуються одностатевими батьками ".

В уряді вважають, що поправки в цей закон, що обмежують усиновлення в країни з легальними одностатевими спілками, "сприятимуть забезпеченню захисту прав і інтересів дітей, які залишилися без піклування батьків", йдеться в анотації до документа.

Одностатеві шлюби легалізовані в Нідерландах, Бельгії, Іспанії, Канаді, ПАР, Норвегії, Данії, Швеції, Португалії, Ісландії, Франції, деяких штатах США, столиці Мексики, в Аргентині, Бразилії, Аргентині та інших країнах. У ряді держав закон про визнання таких шлюбів знаходиться на стадії розгляду і найімовірніше буде прийнятий.

Невдоволення такими нормами не раз висловлював президент РФ Володимир Путін. Наприклад, під час візиту в Нідерланди в квітня 2013 року він заявив, що в Росії легалізація одностатевих шлюбів призведе до сплеску насильства в регіонах країни.

Тієї ж весни він висловився за перегляд угоди з Францією про усиновлення дітей, оскільки в цій країні як раз тоді були легалізовані одностатеві шлюби.

"Ми повинні реагувати на те, що відбувається навколо нас. Ми з повагою ставимося до наших партнерів, але просимо з повагою ставитися до культурних традицій, етичних, законодавчим і етичним нормам Росії", - підкреслив тоді президент.

При цьому Франція на той момент перебувала на четвертому місці за кількістю усиновлюваних російських сиріт.

Нагадаємо, в Росії з 1 січня 2013 року діє ще один "Сирітський" закон - забороняє всиновлення в американські сім'ї, навіть не одностатеві, а самі звичайні. Він був прийнятий як відповідь на введені США санкції проти співробітників російських силових відомств і суддів, причетних до загибелі у в'язниці юриста інвестиційного фонду Hermitage Capital Сергія Магнітського.

Так що по суті правильніше було б називати закон не "сирітським", а "антімагнітскім", хоча російські парламентарії вважають за краще підкреслювати, що він був прийнятий через тривожну ситуацію з безпекою дітей, усиновлених американцями: зафіксовано понад 20 випадків загибелі російських сиріт в США .

В кінці січня цього року омбудсмен МЗС РФ Костянтин Долгов заявив, що поширювати цей закон на інші країни поки не будуть . Він дав зрозуміти, що закон працює належним чином і за рік показав свою ефективність.

Долгов визнав, що не всі діти, яким виявилася закрита дорога в США, усиновлені в російські родини. Але зазначив, що деякі були усиновлені в інші країни, серед яких він назвав Францію і Іспанію, де дозволені одностатеві шлюби.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация