NEWSru.com :: Британський флот провів військову операцію в Ла-Манші проти російських кораблів, які вирушили в Північну Атлантику для демонстрації потужності РФ

Кораблі Королівського військово-морського флоту Великобританії змушені були почати операцію в протоці Ла-Манш в зв'язку з проходом чотирьох кораблів російського Військово-морського флоту, що прямують до Північної Атлантики

Кораблі Королівського військово-морського флоту Великобританії змушені були почати операцію в протоці Ла-Манш в зв'язку з проходом чотирьох кораблів російського Військово-морського флоту, що прямують до Північної Атлантики.

Там корвети "Кмітливий" і "Стійкий" (обидва з проекту 20380 ), Середній морський танкер "Кола", а також морський буксир "Конецький", що входять до складу Балтійського флоту, будуть проводити військові навчання.

Загін з чотирьох кораблів вийшов з Балтійська, головною військово-морської бази флоту, в дальній похід для виконання планових завдань в Північній Атлантиці. На борту корветів знаходяться протичовнові палубні вертольоти морської авіації Ка-27ПС, які проведуть польоти в Атлантичному океані, тренуючись в пошуках підводних човнів умовного противника, виявленні надводних цілей і в пошуково-рятувальних діях. А до складу екіпажів загону входять пройшли спеціальну підготовку підрозділи морської піхоти.

Під час тривалого походу екіпажі російських кораблів повинні виконувати різні навчально-бойові завдання, проводити навчання зі зв'язку, протиповітряної і протичовнової оборони, а також повинні самостійно поповнювати запаси в море різними способами.

Як повідомили раніше російські військові, головне завдання походу - позначити російське військово-морську присутність у Атлантиці і продемонструвати Андріївський прапор в різних її районах.

Як пише британська Daily Star з посиланням на неназваного представника британських ВМФ, кораблі Королівського флоту Великобританії регулярно висуваються для супроводу російських кораблів поблизу британських вод.

Однак нинішній прохід через протоку Ла-Манш двох корветів, споряджених протичовновими ракетами, пусковими установками, кулеметами і різними комплексами іншого ударного, протиповітряної і протичовнової зброї, було розгорнуто поблизу кордонів Великобританії для демонстрації російської військової могутності й сили президента Володимира Путіна на тлі загострення напруженості між Лондоном і Москвою.

Британське керівництво звинувачує Кремль в організації отруєння колишнього полковника ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки на території англійського міста Солсбері.

Однак посольство Росії в Лондоні запевнило, що російські військові кораблі під час проходження через протоку не створюють загрози Великобританії і діють відповідно до міжнародного права.

Британія збільшує свою присутність в Північній Атлантиці в відповідь на російську загрозу

Міноборони Великобританії прийняло рішення збільшити витрати на модернізацію військово-морських сил країни в зв'язку з "агресивними діями" Росії.

А глава Королівського флоту адмірал Філіп Джонс оголосив, що Збройні сили Великобританії повинні збільшити свою присутність в Північній Атлантиці в відповідь на зростаючу російську загрозу .

"Це відродження (російського військового флоту) настало дуже швидко. Це посилюється відновлення потенціалу та масштабів, які ще якихось 10 років тому ми, можливо, не помічали. Ми повинні відповісти на це", - заявив британський адмірал. Сер Джонс додав, що можливості російських кораблів, "їх здатність до розгортання дуже вражають".

У Північній Атлантиці Британія створює нову "зону для спільних операцій" (Joint Area of ​​Operations, JAO). Це означає, що даний регіон переведений в пріоритетний статус спільного патрулювання сил ВПС і ВМФ Сполученого королівства. Таким чином, Північна Атлантика стала пріоритетним регіоном для британського уряду, що дозволить британським військовим кораблям і літакам набагато частіше проводити там операції.

Рішення Великобританії створити "зону для спільних операцій" прозвучало через кілька тижнів після того, як Сполучені Штати заявили про намір відродити розформований у 2011 році Другий флот в Атлантиці також у відповідь на дії Росії.

Російські корвети проекту 20380

Малі сторожові кораблі проекту 20380 - багатоцільові бойові надводні кораблі 3-го рангу ближньої морської зони (корвети). На даний момент у складі ВМФ Росії знаходяться п'ять подібних кораблів - "Стерегуще", "Кмітливий", "Жвавий", "Стійкий" і "Досконалий".

Найближчим часом на воду повинні бути спущені ще вісім подібних корветів.

Проект 20380 був розроблений в Центральному морському конструкторському бюро (ЦМКБ) "Алмаз". Перший корабель був зданий в 2008 році. У березні 2010 року було спущено на воду друге судно. Всього командування ВМФ Росії планує побудувати серію з 24 багатоцільових кораблів проекту 20380 (по шість на кожного з чотирьох флотів).

Всі подібні корвети несуть на борту комплекси ударного, протиповітряної і протичовнової зброї, а також системи бойового управління, виявлення, цілевказівки, зв'язку та захисту:
- протикорабельних ракетний комплекс "Уран-У" (пускові установки з боєкомплектом з 8 протикорабельних ракет Х-35 з дальністю стрільби 260 км);
- зенітний ракетно-артилерійський комплекс "Кортик-М";
- переносні зенітно-ракетні комплекси "Голка";
- дві шестиствольні 30-мм артилерійські установки АК-630М;
- 100-мм артустановка А-190 (дальність стрільби 21,3 км);
- антіторпеда з кордоном перехоплення 1400 метрів;
- система протиторпедного захисту "Пакет-НК";
- вертоліт постійного базування Ка-27ПЛ (для виявлення і знищення підводних човнів);
- дві 14,5-мм кулеметні установки (для захисту від піратів або диверсантів);
- два протіводіверсантних гранатомета ДП-64;
- чотири десятиствольної установки ПК-10 комплексу вистрілюються перешкод "Сміливий".

Таким чином, дані кораблі меншого, ніж у західних ВМС водотоннажності, часто перевершують по можливості носити величезна кількість озброєнь.

Однак уже в 2010 році Міноборони прийшло до висновку, що корвети даного класу не відповідають сучасним вимогам і не можуть розглядатися як перспективні. Тому було вирішено провести конкурс з відбору проекту нового корвета для військово-морського флоту.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация