NEWSru.com :: ФСТ визначила регіон з найбільш напруженими міжконфесійними відносинами

Служба спеціального зв'язку та інформації ФСО довідалася думку росіян про міжконфесійні відносини в Росії

Служба спеціального зв'язку та інформації ФСО довідалася думку росіян про міжконфесійні відносини в Росії. Як показав проведений відомством опитування, найменше взаємовідносинами між людьми різних віросповідань задоволені жителі Ханти-Мансійського автономного округу - Югри. У той же час в Федеральному агентстві у справах національностей визнали, що найбільш напружена ситуація з міжконфесійними і міжнаціональними відносинами склалася в ХМАО і на Ямалі. Свою стурбованість цими питаннями влади зв'язали з наближенням думської і президентської кампаній.

Опитування проводилося з 1 по 19 лютого 2016 року з метою дізнатися думку населення про міжконфесійні відносини в Росії, повідомляє Znak.com з посиланням на власні джерела. З доповіддю про його результати 23 березня виступив замдиректора ФСТ, керівник служби спецзв'язку Олексій Миронов. Копія звіту в розпорядженні Znak.com.

Як показало опитування, Росія - переважно православна країна. Майже дві третини респондентів заявили, що сповідують цю релігію. При цьому 12,5% опитаних заявили, що вважають себе невіруючими. У більшості регіонів РФ православ'я є домінуючою конфесією.

Разом з тим в ряді суб'єктів переважають іслам і буддизм. Так, в Північно-Кавказькому федеральному окрузі більшість опитаних очікувано є прихильниками ісламу: в Інгушетії (97,3% респондентів), в Чечні (93,3%), в Дагестані (89,6%) та Карачаєво-Черкесії (56,6 %). У той же час в Північній Осетії та Ставропольському краї переважають прихильники православ'я.

Є також кілька регіонів, де і православне християнство, і іслам сповідує значна частка громадян: Башкортостан (28,8% - православне християнство і 48,3% - іслам), Татарстан (38,7 і 36,8%), Адигея (46 , 8 і 17,6%), Кабардино-Балкарська Республіка (28,8 і 49,2%).

Буддизм переважає в двох суб'єктах РФ: в Калмикії (53,4% респондентів) і Тиві (52,2%). У ще двох регіонах цю релігію сповідує значна частка опитаних: у Бурятії (19,8%) і Забайкальському краї (14,6%).

Крім того, в Росії як і раніше є язичники - їх всього 0,5%. Опитування показало, що в Якутії прихильники цієї релігії становлять 14,2% опитаних, в республіці Алтай - 10%.

Більшість росіян, які вважають себе невіруючими, проживають в Ненецькому АТ і Хакасії. Опитування також показало, що більше половини (58,3%) респондентів відвідують богослужіння. Найбільш регулярно цим займаються жителі Північно-Кавказького та Кримського федеральних округів.

Відносини між людьми різних конфесій найбільше не влаштовують жителів ХМАО

Також учасникам опитування пропонувалося охарактеризувати відносини в їх регіоні між людьми, що представляють різні конфесії. Найбільш задоволені взаємовідносинами між представниками різних віросповідань жителі республік Марій Ел і Мордовія (по 94% респондентів), найменш - жителі ХМАО (59,7%).

При цьому п'ята частина росіян (20,7%) вважає, що в їхньому регіоні можливий серйозний конфлікт на релігійному грунті. У Ставропольському краї і ХМАО такої думки дотримуються трохи більше 40% опитаних.

При цьому більше 40% респондентів вважають, що загострення відносин між представниками різних віросповідань в найбільшою мірою може сприяти зухвала поведінка представників деяких конфесій, ігнорування ними норм поведінки і звичаїв інших релігій. Найбільш часто зухвала поведінка як одну з причин можливих конфліктів називали жителі Югри (62,7%), Томської (54,8%), Новгородської (54,2%), Магаданської (54%), Мурманської (53,8%), Тамбовської (53,8%), Омській (52,7%) і Калузької (52,5%) областей, Москви (53,1%) і Приморського краю (52,3%).

У разі виникнення конфлікту на релігійному грунті в регіоні 38,7% респондентів, за їх словами, готові всіляко сприяти мирному вирішенню конфліктної ситуації. При цьому 28,8% опитаних заявили, що не стали б втручатися. Найбільше число респондентів, які виступають за мирне вирішення конфлікту, зафіксовано в Кримському федеральному окрузі (49,5%).

У той же час саме в Криму найбільш висока частка респондентів (8,3%), які заявили, що вони готові взяти в руки зброю у разі конфлікту на релігійному ґрунті. В середньому по Росії налічується 3,6% опитаних, готових вирішувати релігійні конфлікти зі зброєю в руках. Також найбільша кількість респондентів, потенційно готових взяти в руки зброю, проживає в ЯНАО і Воронезької області (10,2%), найменше - в Хакасії (0%).

В ході опитування 40,1% респондентів оцінили ефективність діяльності органів виконавчої влади суб'єктів РФ у сфері міжконфесійних відносин середньо і вище середнього. Краще за інших оцінили діяльність органів виконавчої влади у цій сфері жителі Чечні (75,6% респондентів).

В цілому, на думку ФСТ, найбільш благополучна ситуація в сфері міжконфесійних відносин в Росії склалася в республіках Марій Ел і Мордовії. Найбільш неблагополучна обстановка панує в ХМАО.

Чиновники пов'язують несприятливу обстановку в ХМАО з прибуттям радикалів в регіон, високим рівнем життя і слабкістю влади

Днями в Держдумі проходила зустріч керівника Федерального агентства у справах національностей Ігоря Баринова з депутатами. В ході наради в тому числі обговорювалося питання про напружені національно-конфесійних відносинах в Югрі. "Ми розуміємо, що там нафтові і газові компанії, високий рівень життя, зарплати і так далі. Відповідно туди потягнулися міграційні потоки, в основному з Середньої Азії. В минулому році цей показник в" тюменської матрьошці "склав більше 400 тисяч чоловік, вихідців з цього регіону. Усередині цих потоків, звичайно, пішли і радикали, проповідники екстремізму, були сформовані підпільні організації, в їх числі "Хізб ут-Тахрір", а зараз і послідовники ІГІЛ ", - розповів Баринов.

За його словами, Югра стала одним з перших, пілотних суб'єктів РФ, де Федеральне агентство у справах національностей запустило систему моніторингу міжнаціональних і міжконфесійних конфліктів. "Надалі ми будемо надавати регіону, звичайно, і методичну допомогу, і спільно зі спецслужбами та правоохоронними органами будемо намагатися привести цю ситуацію в норму", - запевнив глава відомства.

При цьому керівник регіонального відділення Справедливої ​​Росії в ХМАО-Югрі, депутат Держдуми Михайло Сердюк заявив, що соціально-економічне благополуччя регіонів лише побічно впливає на ситуацію з міжнаціональними відносинами. Парламентарій вважає, що національні конфлікти виникають через "слабку владу". "Приїхавши поводяться разнузданно, тому що не відчувають сили, з ними не проводиться профілактична робота. Коли в Європі мігранти влаштовували погроми, учасників цих акцій привозили в ділянки поліції і проводили певну роботу, доносили до людей правильні тези, ефект був", - пояснив Сердюк. За його словами, в даний час в уряді Югри немає конкретного куратора, відповідального за тему національних і міжконфесійних відносин.

Влада прогнозує загострення міжнаціональних відносин напередодні думської і президентської кампаній

При цьому Баринов повідомив, що, згідно з опитуваннями ФАДН, ситуація з міжнаціональними і міжконфесійними відносинами в Росії в даний час стабільна, пишуть "Нові вісті" . Але незабаром стан речей зміниться, оскільки національні конфлікти безпосередньо пов'язані з економічними проблемами і неефективністю влади, а значить, питання міжнаціональних та міжконфесійних відносин може бути використаний в думської і президентської кампанії в 2016 і 2018 роках.

За словами Баринова, в даний час в окремих регіонах спостерігається "зрощення радикалізувати релігійних структур з несистемної опозицією в питаннях критики влади". "Поки ця критика в основному пов'язана з соціальними темами, питаннями ЖКГ та екології", однак до виборів вона придбає "політичну, національну і релігійну забарвлення", стверджує чиновник. У зв'язку з цим глава ФАДН закликав регіони "бути готовими до відповідного реагування".

На питання депутата від КПРФ Олександра Ющенка про те, чи є у відомства чіткі дані про використання національного чинника кандидатами Баринов відповів, що це тільки припущення. "Ми думаємо, що це буде мати місце ... Кожну виборчу кампанію ми спостерігали це", - запевнив глава ФАДН.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация