NEWSru.com :: Пушкінський музей покаже графічні цикли Гойї і Дали

Пушкінський музей 24 січня відкриє виставку, присвячену однойменною графічним циклам Франсиско Гойї і Сальвадора Далі - іспанських художників з різних епох

ГМИИ ім. Пушкіна 24 січня відкриє виставку, присвячену однойменною графічним циклам Франсиско Гойї і Сальвадора Далі - іспанських художників з різних епох.

Глядачам покажуть серії сатиричних естампів «Капрічос», створених обома майстрами, і запропонують зіставити задум і зміст цих серій, повідомляє сайт музею. Цикл «Капрічос», створений Гойєю, відноситься до останнього десятиріччя XVIII століття, складного для Іспанії революційного часу, а офорти, виконані Далі, належать естетиці ХХ століття, відзначають куратори проекту.

Франсиско Гойя - іспанський художник, рисувальник і гравер. Створені ним живописні полотна близькі по духу його італійському сучаснику Доменіко Тьєполо, а також попередникам іспанської школи - Ель Греко і Дієго Веласкесу. Важливу частину спадщини Гойї складають графічні роботи, в яких художник проявив себе як видатний майстер офорту.

До 1799 році Гойя створив серію гравюр «Капрічос», що включає 80 листів. Це авторські відбитки, забезпечені коментарями, присвяченими викриттю людських пороків, релігійних забобонів і громадських помилок. У їх числі такі роботи, як "Сон розуму породжує чудовиськ", "Любов і смерть", "Тут нічого не можна було вдіяти", "Ось це називається читати", "А чи не розумніше учень?", А також лист "Франсиско Гойя -і-Лусьентес, художник ".

Творчість Гойї вплинуло на європейське мистецтво XIX і ХХ століть. У 1977 році Сальвадор Далі представив свій варіант серії «Капрічос»: взявши за основу офорти Гойї, він доповнив їх у властивій йому манері сюрреалістичними баченнями і зробив малюнки кольоровими. Далі не тільки дав композиціям нові назви, а й наповнив багато з них іншим змістом, йдеться в анонсі виставки.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация