NEWSru.com :: Пожежа на атомному підводному човні "Данило Московський": 2 людини загинули

2 людини загинули в результаті пожежі, що спалахнула сьогодні вночі на атомному підводному човні "Данило Московський"
Як повідомили в Службі інформації і громадських зв'язків Північного флоту, "в даний час пожежа згашена, човен буксирується в надводному положенні, реактор заглушений"
В результаті пожежі загинули два члени екіпажу АПЛ: мічман і матрос
Човен перебувала в плановому поході. Пожежа сталася, коли вона стояла на рейді на північ від півострова Рибачий
В даний час човен буксирується в пункт базування Ведяево. Прибуття в пункт призначення очікується в районі 12:00
Військова прокуратура Північного флоту порушила кримінальну справу за статтею 352 КК РФ ( "Порушення правил кораблеводіння")

2 людини загинули в результаті пожежі, що спалахнула в минулу середу о 20:45 на атомному підводному човні "Святий Данило Московський". Як повідомили в Службі інформації і громадських зв'язків Північного флоту, пожежа згашена, реактор заглушений, човен відбуксирували в надводному положенні на базу Відяєво, повідомляє ІТАР-ТАРС.

"Пожежа на човні загасили близько 24:00 за московським часом. Він стався в електромеханічному відсіку. Спрацювала аварійний захист ядерно-енергетичної установки корабля. Ніякої загрози ядерного зараження немає", - повідомив "Інтерфаксу" представник Північного флоту.

В результаті пожежі загинули два члени екіпажу АПЛ - 35-річний мічман Рафим Шибанов і 28-річний матрос-контрактник Ігор Етюев. У них залишилися дружини і малолітні доньки. Ще один матрос отримав поранення, безпечні для життя.

Човен перебувала в плановому поході. Пожежа сталася, коли вона стояла на рейді на північ від півострова Рибачий в Баренцевому морі.

- Причини пожежі: пропуск планового ремонту або низька вишкіл екіпажу
- Історія підводного човна Б-414
- Аварії і катастрофи на АПЧ в 1992-2006 роках

Загиблі військові моряки разом з сім'ями проживали в селищі Відяєво, поруч з яким знаходиться база атомних субмарин Північного флоту. Родичі Шибанова і Етюева вже сповіщені про те, що трапилося. Зараз на аварійній субмарині, що повернулася на буксирі в Відяєво, працює слідча бригада військової прокуратури Північного флоту, за фактом загибелі моряків порушено кримінальну справу.

На спеціальній прес-конференції в Москві головком ВМФ РФ адмірал Володимир Масорін повідомив, що від отруєння чадним газом постраждало матрос, який брав участь в евакуації товаришів по службі. "В даний час він знаходиться в госпіталі, його життю нічого не загрожує", - заявив головком.

"У кожного моряка-підводника повинен бути портативний дихальний апарат, - повідомив головком ВМФ РФ адмірал Володимир Масорін. - Крім того, в тому відсіку є шлангова дихальна апаратура, є ізолюючі протигази. Найімовірніше, вони просто не встигли включити це обладнання. Моряків витягли живими, взяли на надводний корабель, підготували вертоліт для їх евакуації, але ми не встигли ".

В даний час човен вже відбуксирували в пункт базування Відяєво. Аварійна підводний човен буде спрямована на ремонт. "В залежності від ступеня завданих пожежею збитків човен буде спрямована на судноремонтний завод" Нерпа "в Мурманської області або машинобудівне підприємство" Зірочка "в Северодвінську", - повідомили в Головному штабі ВМФ Росії.

Головне командування ВМФ Росії не сповіщало суміжні держави про пожежу на АПЛ в зв'язку з відсутністю загрози зовнішнього середовища, заявив головком ВМФ РФ адмірал Володимир Масорін. "Ми відразу оцінили обстановку, і прийняли рішення не повідомляти суміжні держави, так як загрози не було", - сказав він.

Причини пожежі: підводний човен пропустила плановий ремонт

За попередніми даними, причиною аварії на підводному човні "Святий Данило Московський" стала технічна несправність, заявив головком ВМФ Володимир Масорін. "Швидше за все, нас підвела техніка", - сказав він. За даними Масоріна, пожежа сталася через "короткого замикання в щиті управління оборотного перетворювача".

Він повідомив, що як тільки сталося загоряння на АПЛ в шостому відсіку, було тут же прийнято рішення направити до підводного човна рятувальні кораблі, в тому числі аварійно-рятувальне судно "Рудницький" і два рятувальних буксира.

Як зазначив адмірал, коментуючи можливі причини пожежі, підводний човен "Данило Московський" не пройшла покладений для неї плановий ремонт. "Цією човні 16 років, у неї був прострочений плановий термін ремонту", - сказав Масорін.

За правилами, човен повинна проходити ремонт кожні п'ять-сім років. Атомохід "Святий Данило Московський" за весь час експлуатації ні разу не вставав в док на ремонт.

Як розповів NEWSru.com експерт, знайомий з цією підводним човном, в шостому відсіку, де стався інцидент, знаходиться головний розподільний щит і пульт управління реактором. Найімовірніше, пожежа виникла через замикання в розподільному щиті - такі випадки раніше бували на Північному флоті.

У відсіку за статутом повинні знаходиться п'ять чоловік, троє з них - на пульті реактора. За мненіію експертів, однією з причин загибелі людей можливо стала низька вишкіл екіпажу.

Як зазначив Масорін, що шостий відсік, в якому сталася пожежа, займає площу 600 кв.метрів. "У ньому дуже багато технічної апаратури, яка, очевидно, завадила морякам скористатися штатним рятувальним обладнанням", - сказав Масорін.

Він повідомив, що "у кожного матроса є портативний дихальний пристрій, який дозволяє автономно дихати протягом 10-15 хвилин, шлангові дихальні апарати і протигази". "Очевидно, вони не встигли включитися", - сказав головком. Він припустив, що причиною загибелі моряків стало поглинання в великих обсягах чадного газу.

За словами Масоріна, потерпілий матрос використовував індивідуальний дихальний апарат, дія якого розрахована на 10 хвилин, однак цього часу не вистачило, і він "зробив кілька ковтків чадного газу". "Він доставлений в госпіталь Североморська, його життю ніщо не загрожує", - сказав головком ВМФ.

Головком повідомив, що при локалізації та гасінні пожежі в шостому відсіку, як і в будь-якому іншому відсіку АПЛ, була задіяна основна система пожежогасіння - ЛОХ (човнова об'ємна хімічна). Ця система подає в осередок загоряння фреон, який витісняє кисень і моментально гасить полум'я.

Військова прокуратура Північного флоту порушила кримінальну справу за статтею 352 КК РФ ( "Порушення правил кораблеводіння"). Створена оперативно-слідча група, яка очікує прибуття човна для проведення огляду та первинних слідчих дій, повідомили у військовій прокуратурі Північного Флоту.

Історія підводного човна Б-414 ( "Святий Данило Московський")

Уряд Москви і Московська Патріархія шефствують над цією підводним човном. Мерія столиці вже заявила, що надасть допомогу сім'ям загиблих і постраждалим під час пожежі на атомоході.

Атомна багатоцільова підводний човен Б-414 проекту 671РТМК "Щука" (за класифікацією НАТО - Victor-3) було закладено 1 грудня 1989 року в Ленінграді, а спущена на воду в серпні 1990 року. До складу ВМФ вона включена в 14 березня 1991 року.

18 вересня 1996 року наказом Головкому ВМФ атомному підводному човні Б-414 було присвоєно почесне найменування "Святий Данило Московський".

У липні 1994 року підводний човен "Данило Московський" здійснила похід на Північний полюс. Вперше в історії Російського флоту і в ознаменування його 300-річчя на Полюсі був поставлений Державний прапор Російської Федерації і Андріївський прапор.

Пробиваючись до полюса, субмарина 14 раз спливала в ополонках і розводдях. Під льодами Арктики було зроблено два кола навколо земної осі. Командир корабля Сергій Кузьмін за цей похід був удостоєний звання Героя Російської Федерації. В особистому посланні президент Росії Борис Єльцин привітав весь особовий склад з успішним виконанням поставленого завдання і оголосив подяку за службу.

Екіпаж підводного човна - 102 особи (в тому числі 27 офіцерів і 35 мічманів). Автономність плавання - 80 діб. На борту знаходяться два реактора ВМ-4П (по 75 мВт), швидкість АПЛ - 12/30 вузлів (в надводному, підводному положенні).

Озброєння - комплекс крилатих ракет РК-55 "Гранат", а також комплекс мінно торпедного озброєння, включаючи ракети-торпеди "Шквал" і "Водограй".

Аварії і катастрофи на атомних підводних човнах в 1992-2005 роках

29 травня 1992 року - на атомному підводному човні Північного флоту стався вибух електрокомпрессора. Один член екіпажу загинув, п'ятеро отримали поранення.

30 травня 1997 року - атомний підводний човен 2-й Камчатської флотилії, виведена з її складу, затонула в Авачинської бухті Петропавловська-Камчатського. Човен піднята на поверхню.

26 січня 1998 року - на АПЛ "Томськ" сталася аварія системи охолодження з витоком аміаку і азоту. Загинули шість членів екіпажу.

12 серпня 2000 року - в ході проведення військово-морських навчань Північного флоту в Баренцевому морі зазнав катастрофу атомний підводний човен "Курськ". Субмарина була виявлена ​​13 серпня на глибині 108 метрів, весь екіпаж в складі 118 людина загинула. З 20 жовтня по 7 листопада російськими і норвезькими водолазами проведена операція з підйому тіл загиблих підводників.

30 серпня 2003 року - в Баренцевому морі затонув атомний підводний човен Північного флоту "К-159". У 1989 році вона була виведена з бойового складу ВМФ, ядерний реактор наведено в безпечний стан. АПЛ затонула, коли її буксирували для утилізації. З 10 членів екіпажу врятувати вдалося тільки одного.

14 листопада 2004 року - в Камчатської області під час проведення планових робіт стався вибух на атомному підводному човні. Через несправність редуктора, що регулює подачу під тиском повітря в систему водопостачання АПЛ, вибухнули цистерни. В результаті загинув один член екіпажу.

1 серпня 2005 - на оборонної верфі "Зірочка" в Северодвінську під час газозварювальних робіт на утилизируемой АПЛ сталася пожежа. Загинула одна людина.

26 липня 2006 року - на атомному підводному човні Північного флоту РФ стався витік радіоактивної води, яка використовується для охолодження атомного реактора. Головний штаб ВМФ РФ заявив, що радіаційний фон в районі знаходження підводного човна залишився в нормі.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация