NEWSru.com :: Сталін изживал в собі грузина за допомогою ставних російських коханок

Надія Аллілуєва була другою дружиною Сталіна
Аллілуєва застрелилася, найулюбленішою його жінкою залишалася шестирічна дочка Світлана. Він кликав її Господиня
Світлана Аллілуєва і Йосип Сталін
Перша дружина, вінчає, - Катя Сванідзе, сестра одного-підпільника Альоші Сванідзе. Струнка, з великими очима, 16-річна Кето стане дружиною закоханого в неї 24-річного революціонера за умови, що вони вінчаються
Улюблені жінки вождя - співачки Віра Давидова (1) і Наталія Шпіллер (2), балерина Ольга Лепешинська (3)

Йосип Сталін був і залишився одним з найбільш закритих керівників комуністичної партії і радянської держави. Він ретельно стежив за тим, щоб його біографія носила канонічний характер, ховаючи справжні факти, в тому числі і про своє особисте життя. газета "Комсомольська правда" вирішила відкрити "білі плями" на цій карті, щоб спробувати краще пізнати і зрозуміти суть Сталіна і через це - багато в історії країни і суспільства.

Коли дружина Сталіна Надія Аллілуєва застрелилася, найулюбленішою його жінкою залишалася шестирічна дочка Світлана. Він кликав її Господиня. І мав підкорятися Господині. "Наказую дозволити мені піти з тобою в театр або в кіно". Підпис - "господиня Сетанка". Адреса - "1-го моєму секретарю тов. Сталіну".

Ще у неї були "секретарі": Каганович, Молотов, Орджонікідзе та інші. У кого-то в дитинстві - зайчики, ведмедики, лисиці. У цій унікальній сім'ї - секретарі і накази. Іноді донька загрожувала татові, що поскаржиться кухареві. Він страшенно боявся кухаря, говорив: "Якщо ти скажеш кухарю, то я зовсім пропав". Але це була гра. Насправді він відмінно знав, хто - Господар, пише "КП".

Самогубство Наді і смерть Каті

Економка Кароліна Василівна Тіль - перша, хто побачив Надію Аллілуєву, 30-річну дружину, 55-річного Сталіна в крові на підлозі біля ліжка. Поруч з неживим тілом валявся маленький "вальтер". Самогубство сталося в ніч на 9 листопада 1932 року. Вони прожили 12 років.

Причини самогубства: психологічні і ідеологічні розбіжності. Але була ще таємниця, про яку ходили наполегливі чутки: нібито Сталін при черговій сварці кинув дружині: "А ти знаєш, що ти моя дочка ?!".

Йосип був знайомий з матір'ю Надії, Ольгою, з бакинських часів. 23-річний революціонер і 23-річна заміжня жінка нерідко проводили час разом. Красуня Ольга, циганських кровей, славилася пристрасним темпераментом і вільним поводженням. Чоловік змирився з її зникненнями. Надя народилася в Баку.

Світлана Аллілуєва так описувала фотопортрет матері останніх днів: "Особа її замкнуто, гордо, сумно ... І така туга в очах, що я і зараз не в силах повісити портрет у своїй кімнаті і дивитися на нього; така туга, що здається, при першому ж погляді тих очей, має бути зрозуміло всім людям, що людина приречена, що людина гине, що йому треба чимось допомогти ". Але допомогти Надії було вже нічим.

Надія Аллілуєва була другою дружиною Сталіна. Перша, вінчає, - Катя Сванідзе, сестра одного-підпільника Альоші Сванідзе. Струнка, з великими очима, 16-річна Кето стане дружиною закоханого в неї 24-річного революціонера за умови, що вони вінчаються.

Юна грузинка ні в чому не суперечила волі чоловіка. Вона була настільки сором'язлива, що при появі його друзів ховалася під стіл. Рідні говорили про неї: "дружина-дитина, дивиться на чоловіка знизу вгору, прийнявши як закон його влада над собою і правоту в усьому і завжди". Швидкоплинна тифозна гарячка віднесе Кето в могилу. Вона встигне народити сина Яшу. Сосо (кличка Йосипа) буде важко переживати її смерть. Однак горе не завадить йому знищити пізніше свого родича - Альошу Сванідзе. Так само він прибере - посадить, розстріляє, доведе до самогубства - своїх родичів по лінії Аллілуєвої. Таким чином Сталін спрямляются біографію і прибирав свідків.

Співробітники НКВС замість няньок

Сталін забрав підлітка Яшу в Москву з Грузії тільки в 1921 році. Відносини між сином і батьком назавжди залишаться напруженими. Відраду Яша знайде в стосунках з мачухою. Сталін знущався над ними, чи то ревнуючи, чи то відчуваючи неминуще роздратування на адресу обох. Наді було всього 27, Яші - 17. Справа дійшла до Яшиній спроби самогубства. У батька це викличе лише глузування: не міг навіть застрелитися як слід!

Подальша доля Якова відома всім: він закінчив артилерійську академію 9 травня 1941 року, пішов на фронт в перший день війни, а через місяць потрапив в полон, де і загинув.

До сина від Аллілуєвої Василю Сталін теж відноситься погано. Якщо Світлану він любив, то Василя зневажав. На столі у Сталіна постійно стояла пляшка грузинського вина, він дражнив дружину, наливаючи чарку однорічному хлопчикові. Говорили, що Васино пияцтво почалося з дитинства.

Після самогубства Надії в будинку Сталіна все змінилося. На місце звичайного персоналу поставили співробітників НКВС. Ось зразок донесення співробітника НКВД Єфімова своєму шефу: "22.9.35. Здрастуйте, тов. Власик ... Вася займається погано ... В школу не пішов зовсім, кажучи, що у нього болить горло, але горло показати лікарю відмовився ... 19 / IX він на аркуші паперу писав все своє ім'я та прізвище, а в кінці написав "Вася Ст ... (написано повністю - прим." КП.) народився 1921 р березня місяця помер в 1935 році. 20 / IX мені про це сказала Кароліна Василівна записки сам я не бачив, так як вона її знищила, цей напис виробляє погане враження, вже незадумал-ли він що? " (Орфографія оригіналу - прим. «КП»).

Війну Василь Сталін закінчив командиром винищувальної авіації. Ледве його батько помер, Хрущов дав вказівку про арешт Василя. 2 вересня 1955 Військова колегія Верховного суду СРСР засудила його до 8 років позбавлення волі "за незаконне витрачання, розкрадання і привласнення державного майна", а також "ворожі висловлювання". Він помер в Казані.

А улюблена і любляча дочка Світлана, змінивши кілька чоловіків, емігрувала.

Північні співмешканки вождя і їх спільні діти

Про новий головного редактора літдрами Костянтина Кузакова, який з'явився на телебаченні на початку 70-х, відразу почали шепотітися, що його батько - Сталін. Кузаков мовчав про своє походження. Заговорив за рік до смерті. В інтерв'ю виданню "Аргументи і факти" в 1996 році він зізнався: "Я був ще зовсім маленьким, коли дізнався, що я син Сталіна".

Матір'ю Кузакова була дочка диякона, сувора Мотрона. У неї засланець Йосип Джугашвілі квартирував у Сольвичегодську, потрапивши туди в січні 1911 року. Стояли морози. Мотрона спини не розгинала: розчищала сніг, чинила паркан, колола дрова, топила піч, годувала дітей. Вона вже рік як овдовіла, і засланець міг замінити чоловіка. І не тільки по господарству.

Через дев'ять місяців у них народився чорнявий хлопчик. Він різко відрізнявся від світловолосих братів і сестер. Мотрона назвала його Костею, а по батькові записала - Степанович, на ім'я чоловіка, який помер за два роки до народження Кості. Мотрона згодом отримала московське житло, прописку та більш милозвучне ім'я - Марія.

Працюючи у відділі пропаганди ЦК, Кузаков буде звинувачений Лаврентієм Берія в причетності до "атомному шпигунству". У 1947 році його виключать з партії і знімуть з усіх посад. Він чекав арешту, але коротка репліка Сталіна скасувала репресії. У партії Кузакова відновили в день арешту Берія.

Інший романтичний епізод у житті Сталіна трапився в Туруханском краї, в селі Курейка. 37-річний Коба (ще одна кличка) - знову на засланні. З 1914 по 1916-й він квартирував у 14-річної селянки Ліди Перепригіной, з нею ж і жив разом. У Курейко на світло з'явилися двоє немовлят. Перший помер. Другий, який народився в квітні 1917 року, був записаний як Олександр Джугашвілі. Жандарму, який переслідував засланця за розбещення малолітньої, він дав слово одружитися, але слова не дотримав: термін покарання вийшов, і Коба покинув Курейко. Олександра усиновив і дав своє прізвище селянин Яків Давидов. Вийшовши за нього, Ліда народила ще вісьмох дітей. Вона писала Сталіну листи, але Сталін не відповідав.

Ці факти містилися в особливо секретному листі Голови КДБ Сєрова, направленому Хрущову 18 липня 1956 року народження, зазначає "КП".

Олександр Давидов закінчив технікум зв'язку в Красноярську. Там його викликали в НКВС і взяли підписку про нерозголошення "особливо таємничих державних відомостей". Він завершив свої дні прорабом в тому ж Красноярську. За дивним збігом обставин прізвище Давидова виникне в житті вождя ще раз.

Ні з Олександром, ні з Костянтином у Сталіна ніколи не було особистих контактів. "Батько народів" не любив своїх синів - незаконних і законних. Чи бачив в них - як у всіх чоловіках - суперників, що коли-небудь захочуть відщипнути від його влади? Чи любив він матерів своїх синів? У нього була сильна потенція. Медична карта Надії Аллілуєвої зберігає відомості про десяти аборти. Лікар, який консультував її за кордоном, поспівчував: "Бідолаха, ви живете з твариною".

Балерини і співачки

Марія Сванідзе, дружина Олексія Сванідзе, - дізналася і записала у своєму щоденнику роман між вдівство Сталіним і його своячкою Женею. Перша дружина Сталіна - грузинка. Друга - схожа на грузинку. Коханки - статні російські красуні.

Вася якось сказав сестрі: а ти знаєш, що наш тато раніше був грузином? Сталін изживал своє "грузінство", бажаючи відчути себе приналежним титульної нації. Чи не звідси зміна типу жінки?

Недалека Марія Сванідзе писала захоплено про Сталіна і гнівно - про його ворога Авеля Єнукідзе: "Будучи сам розпусний і сластолюбство, він сморід все навколо себе - йому приносило задоволення звідництво, розлад сім'ї, омана дівчаток ... Жінки, що мають відповідних дочок, володіли всім , дівчатка за непотрібністю підсовують іншим чоловікам ... В установа набирався штат тільки за статевими ознаками, подобається Авеля. Щоб виправдати свій розпуста, він готовий був заохочувати його у всьому - йшов широко назустріч чоловікові, кидаючому сім'ю, .. або просто зводь л чоловіка з непотрібною йому балериною, друкаркою і ін ... ".

Щоденник Марії Сванідзе дозволяє судити про вдачі кремлівської верхівки: Єнукідзе - НЕ дзеркальне відображення Сталіна, а й вождь не цурався "балерин і друкарок". Він посадив свою коханку Женю, дружину Надіної брата Павла. Авель Єнукідзе, хрещений батько Наді, був розстріляний в 37-м. Альоша Сванідзе - в 41-му. Марія Сванідзе - в 42-му.

Серед балерин, яким Сталін надавав увагу, називали Марину Семенову і Ольгу Лепешинська. Мемуарист Гронський писав, не наводячи прізвища, що в середині 30-х Сталін нерідко повертався від відомої балерини в Кремль в 2 - 3 години ночі. З співачок говорили про Валерія Барсової і Наталії Шпиллер. Але перш за все чутка пов'язувала його з Вірою Давидової. У неї було прізвисько "цар-баба". На Заході вийшла книга Гендлін "Сповідь коханки Сталіна", де докладно описаний їх роман.

Одного разу Віра Давидова знайшла після спектаклю у себе в кишені шуби записку: "Близько Манежу Вас чекатиме машина. Шофер доставить Вас на місце. Записку збережіть". Зі змішаними почуттями співачка пройшла в призначене місце. Вона була одружена, чоловіка любила і відмінно розуміла, що станеться. Страх заважав з відчуттям обраності. Її відвезли на дачу Сталіна. Він був уже за накритим столом.

"Після міцного гарячої кави, смачного грогу стало зовсім добре. Боязнь і розгубленість випарувалися. Я пішла за ним. Виявилося, що І.В. зростом нижче мене. Ми увійшли в кімнату, де стояла велика низька кушетка. Сталін попросив дозволу зняти френч. на плечі він накинув східний халат, сів поруч, запитав: "Можна згасити світло? У темряві легше розмовляти ". Не дочекавшись відповіді, він погасив світло. І.В. мене обняв, вміло розстебнув кофточку. Серце моє затріпотіло." Товариш Сталін! Йосип Віссаріонович, рідненький, не треба, я боюся! Пустіть мене додому! .. "На мій жалюгідний лепет він не звернув ніякої уваги, тільки в темряві загорілися яскравим полум'ям його звірячі очі. Я ще раз спробувала вирватися .., але все було марно".

Сталіну було 54 роки, Давидової - 28. Їх зв'язок тривала 19 років. Трикімнатна квартира, звання і нагороди присуджувалися співачці як за помахом чарівної палички.

Рідні співачки оголосили книгу фальшивкою. Вибухнув скандал, але він швидко зійшов нанівець.

Остання прихильність

З книги Світлани Аллілуєвої "Двадцять листів до друга": "З'явилися нові обличчя, в тому числі і молоденька кирпата Валечка, рот якої цілий день не закривався від веселого, дзвінкого сміху. Пропрацювавши в Зубалове року три, вона була переведена на дачу батька в Кунцево і залишалася там до його смерті, ставши пізніше економкою ... ".

Миловидна пишнотіла Валечка Істоміна, випускниця медичного училища, спершу призначалася генералу Власику. Але коли вона сподобалася Господарю, тому не залишалося нічого іншого, як забути про неї. Правда не остаточно.

Чим далі, тим більше Сталін замикався в собі, ставши до межі підозрілим. Він повертався до людей найтемнішими і підступними сторонами, чекаючи у відповідь того ж. На полях книги Анатоля Франса "Останні сторінки. Діалоги під трояндою" збереглися його помітки, одна - про Бога: "Слідів не знають, не бачать. Його для них немає". Стало бути, він бачив? Він знав людську природу - перш за все власну - і знав, яку низьку вона буває. Але ось поруч - чуйне і простодушне створення. І російська з голови до п'ят.

Драма наздогнала учасників через роки. Власик домігся свого. Більш того, домігся цього і Берія. Обидва - насильно. Дізнавшись про це, Сталін побив Валечку і відправив в Магаданський табір. Вона з'явилася на кунцевського дачі перед самою його смертю. Обидва, побачивши один одного, розплакалися. Таким був останній прояв почуттів людини, який мав скоро і остаточно стати кам'яним ідолом. Господиня-життя поступилася місцем Господині-смерті.

У книзі "Всього один рік", що вийшла на заході в 1970 році, Світлана виявила тонке, точне і страшне розуміння речей: "Він дав своє ім'я системі кривавої одноосібної диктатури. Він знав, що робив, він не був ні психічно хворим, ні помиляються. З холодної ощадливістю стверджував він свою владу і найбільше на світі боявся її втратити. Тому першою справою всього його життя стало усунення супротивників і суперників ". У цей список входили люди, які його любили. Можливо, когось із них любив він, укладає "КП".

Але була ще таємниця, про яку ходили наполегливі чутки: нібито Сталін при черговій сварці кинув дружині: "А ти знаєш, що ти моя дочка ?
IX мені про це сказала Кароліна Василівна записки сам я не бачив, так як вона її знищила, цей напис виробляє погане враження, вже незадумал-ли він що?
Чи бачив в них - як у всіх чоловіках - суперників, що коли-небудь захочуть відщипнути від його влади?
Чи любив він матерів своїх синів?
Вася якось сказав сестрі: а ти знаєш, що наш тато раніше був грузином?
Чи не звідси зміна типу жінки?
На плечі він накинув східний халат, сів поруч, запитав: "Можна згасити світло?
Стало бути, він бачив?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация