NEWSru.com :: Передвиборчі дебати без кандидатів: Михалков зізнався, що проголосував би за сестру Прохорова

Передвиборчі дебати без кандидатів
Дискутувати з "молодшими братами" Путіна відмовився лідер есерів Сергій Миронов
Михалков намагався бути дуже ввічливим, цитував Пушкіна і Грибоєдова
Прохорова парирувала аргумент, назвавши змінюваність влади гарантією стійкості країни і її політичної системи

Передвиборна гонка в Росії остаточно скочується на фарс. Головний претендент на кремлівське крісло Володимир Путін, спочатку відмовившись від такого формату передвиборної боротьби, як теледебати, "надихає" своїх опонентів вчинити точно так же. Дискутувати з "молодшими братами" Путіна відмовився лідер есерів Сергій Миронов. А самовисуванець Михайло Прохоров вже випробував принади особистого неучасті. У понеділок російському виборцю запропонували поспостерігати за дебатами не кандидат - режисера і актора Микити Михалкова і філолога і редактора Ірини Прохорової, сестри кандидата, яка керує його благодійним фондом ( ВІДЕО ).

Переказуючи і коментуючи цю "зустріч", яку показав телеканал "Росія-24", ЗМІ і блогери відверто натякають на абсурд, що відбувається. "Передвиборні дебати в Росії проходять без участі кандидатів в президенти", - пише "Діловий Петербург" . "Дебати представників кандидатів у президенти - це пародія на президентські вибори в Росії. Все буде як в Туркменії", - ділиться думкою в своєму блозі письменник Олег Северюхін.

- Федеральне ТВ звинувачують у відвертій роботі на Путіна

В цілому, багато хто побачив в таких дебатах елементарна неповага з боку кандидатів до виборців. "Ось адже позорище! Сьогодні передвиборні дебати між Микитою Михалковим і Іриною Прохорової! В якій ще країні це можливо ?!" - обурився в своєму Twitter фотограф Митя Алешковский ( aleshru ).

Деякі вдалися до рятівного гумору. "ШОК: ослик Жириновського виявив бажання брати участь у передвиборних дебатах. Михалков проти ", - жартує фотограф і топовий блогер Рустем Адагамов ( adagamov ). Подібні дебати - це вже не політика, а шоу, відзначає miri_galieva : "Михалков зіграє Путіна, а Путін зіграє на роялі".

Михалков - Прохорової: "Я б голосував за вас"

Втім, не тільки коментарі, але і самі дебати виявилися в якійсь мірі трагікомічна. Як зазначають ЗМІ, в фіналі Міхалков висловив бажання голосувати за Прохорову. Довірена особа Путіна зізнався опонентці: "Якби ви балотувалися разом зі своїм братом на місце президента, я б голосував за вас, тому що з точки зору глибини, інтуїції і освіти - у вас, мабуть, по жіночій лінії це пройшло все", - цитує РІА Новини" . "Я думаю, що, поговоривши з ним, а не зі мною, ви б і за нього пішли голосувати", - відповіла на це Прохорова.

Під дебати було відведено трохи менше години. На початку діалогу учасники демонстрували взаємну повагу, говорили один одному компліменти, Михалков заочно подякував Михайла Прохорова за фінансову допомогу фільму "Дванадцять". Сестра бізнесмена у відповідь назвала його великим режисером.

Михалков намагався бути дуже ввічливим, цитував Пушкіна і Грибоєдова. Було видно, що Ірина Прохорова йому подобається: протягом усіх 50 хвилин він дозволяв їй перебивати себе, і в підсумку вона говорила близько 90 відсотків часу. Дебати по суті перетворилися в великий передвиборний ролик Прохорова, констатує "Діловий Петербург".

На думку видання, виступ сестри самовисуванця було "спокійним і яскравим", тоді як представник Путіна "досить одноманітно повторював всю програму на одні і ті ж питання, явно не знаходячи, ніж відповісти". У блогах зустрічаються і інші оцінки: Прохорову називають "тараторкой, яка видає 100 слів за хвилину", і звинувачують у небажанні слухати співрозмовника. Однак в більшості відгуки в її користь.

Михалков дорікнув Прохорова в наявності мільярдів, відсутності сім'ї та атеїзм

Михалков намагався послідовно використовувати всі основні антіпрохоровскіе аргументи: відсутність досвіду, великі гроші, відсутність дружини, невоцерковлені. Але відповіді, на думку багатьох спостерігачів, були цікавіше питань.

Прохорова, яка очолює видавництво і журнал "Новое литературное обозрение", зробила акцент на тяжкому стані російської культури і розкритикувала владу за брак уваги до цієї сфери. Свого брата вона позиціонувала як єдиного кандидата, який поставив питання культури і освіти на чільне своєї програми.

"Нам давали клич - модернізація. Скажіть, будь ласка, яка може бути модернізація в країні, в якій - я візьму бібліотеки, які в усьому світі переживають нове народження, вони центри дистанційної освіти, нової культури, - в наших бібліотеках не те, що інтернету , у багатьох телефону немає? От скажіть мені, будь ласка, куди поділися мільярди, кидаємо туди за ці 12 років, коли труба качала? " - запитала вона Михалкова.

"Сімнадцять з цих мільярдів ми знаємо, куди поділися", - відповів кінорежисер, натякнувши на розмір статку Прохорова. Сказавши, що сперечатися на тему кризи культури і освіти йому нецікаво, Михалков дорікнув холостому мільярдерові на відсутність сім'ї і дорікнув у недостатній релігійності. "Я побачу (в разі перемоги Прохорова) на чолі своєї країни людини, який ніколи не мав своєї сім'ї ... Це особиста справа людини, громадянина, але це не особиста справа президента, тому що мені дуже важко було б уявити собі, яким чином він може реально зрозуміти стан проблеми сім'ї, дітей ", - сказав Міхалков.

Прохорова безшлюбність брата піднесла як ознака серйозного ставлення до сімейних цінностей і висловила надію на те, що політик-мільярдер врешті-решт знайде собі гідну пару.

"А що, з точки зору віруючої людини, гірше - бути кілька раз одруженим і залишати дружин з дітьми або чекати свою любов і не вважати можливим легковажно до цього ставитися? Я сподіваюся, брат мій чи не завалялося і як-небудь знайде жінку, яка відповідала б його ", - парирувала вона.

Михалков пригадав Прохорову фразу про те, що "атеїзм - теж релігія". "Тепер уявіть собі на секундочку на чолі величезної країни, де існує маса конфесій і найголовніша з них - православна, а православні люди так чи інакше вважають, що влада від Бога, президентом стане людина, яка не вірить. Від кого він тоді прийшов до цим православним людям? " - запитав режисер.

"Президент у нас від Бога або його поставив пан Єльцин? Якщо Борис Миколайович - Бог, то я з вами абсолютно згодна, але ми існуємо все-таки не в системі сакральної монархії", - відповіла сестра кандидата.

Вона сказала, що Прохоров - людина "невоцерковлені", хоча в глибині душі, ймовірно, віруючий. "Він вважає, і я вважаю, що шлях до Бога - це особистий шлях. Якщо він і я по-різному до нього прийдемо, в тому сенсі, що ми захочемо стати православними або кимось іншим, ми це зробимо. Приклад заганяти в церква - це для віри смерть ", - сказала Прохорова.

Фінальні аргументи і оцінки спостерігачів

У фінальному слові Михалков висловив упевненість в тому, що "сьогодні при тому виборі, який у нас є, будь-який, хто вільно чи мимоволі буде голосувати проти Путіна, буде голосувати проти цілісності і майбутнього Росії".

"Через якийсь час, через кілька років, п'ять-десять, я переконаний, Прохоров, працюючи, продовжуючи працювати і відчувати себе частиною цього цілого, може, напевно, претендувати на цей пост і може його виграти. Але сьогодні при тій ситуації, яка є, Путін - єдине, що у нас є. Те, як сьогодні Захід і світ, наші друзі багато за кордоном, не хочуть Путіна, вже змушує мене автоматично за нього голосувати ", - обґрунтував він свій вибір і рекомендацію виборцям.

Прохорова парирувала аргумент, назвавши змінюваність влади гарантією стійкості країни і її політичної системи. "Я б сказала, демократична зміна уряду абсолютно не означає розпаду держави. Ось якраз цим завжди нас лякають. Я вважаю, що цілісність держави і міцність якраз гарантована тим, що є зміна влади, приходять інші люди, вони намагаються вирішувати проблеми, ними незадоволені - їх змінюють інші ", - сказала вона.

У спостерігачів є три версії настільки дивних дебатів. Перша - що Микита Михалков просто виявився нездатним до гострої дискусії. Друга - що його підвела симпатія до опонента і бажання їй сподобатися. І, нарешті, третя, сама екзотична, описується фразою "Миша все купив".

Федеральне ТВ звинувачують у відвертій роботі на Путіна

Тим часом кандидати в президенти Геннадій Зюганов, Володимир Жириновський і Сергій Миронов вперше за час кампанії у вівторок мають намір виступити зі спільною заявою. Приводом для цього стали підсумки моніторингу комуністами телеефіру, з яких випливає, що Володимиру Путіну з початку агітаційної кампанії відводиться 67% ефірного часу, Зюганову і Жириновському - по 9%, Прохорову - 8%, а Миронову - 7%, пише "Комерсант" .

Прес-секретар прем'єра Дмитро Пєсков назвав таку точку зору неприйнятною. "У разі наявності скарг або невдоволень, єдиний повноважний орган, який може прийняти рішення з цього питання, - це ЦВК і суд", - наводить його слова ІТАР-ТАСС.

Звинувачення в тому, що федеральний ТВ фактично працює на одного Путіна, прозвучало і з боку Ліги виборців, заснованої неполітичними учасниками масових протестів в Москві. Згідно з висновками Ліги, випуски новин Першого каналу, "Росії-1" і НТВ "служать відвертим піар-інструментом Володимира Путіна" під час передвиборної кампанії. Рух зажадало від керівництва каналів терміново усунути порушення, а від ЦВК - проконтролювати.

Однак реакцію Центрвиборчкому можна передбачити, грунтуючись на вже наявних відповідях на скарги. Так, у понеділок робоча група ЦВК з інформаційних спорів відмовилася задовольнити скарги депутата Держдуми, глави юрслужби КПРФ Вадима Соловйова на Фільми "Міст над безоднею" (вийшов 1 лютого на Першому каналі) і "Потрапити в п'ятірку" (вийшов 31 січня на НТВ).

На думку комуніста, програми, в яких йдеться про роль Володимира Путіна в сучасній російській історії, порушують рівність кандидатів у президенти. Керівник робочої групи, член ЦВК Майя Гришина в інтерв'ю "Комерсанту" назвала фільми про Путіна "аналітичними". Робоча група вирішила, що фільми "не пов'язані з виборами президента РФ", не є агітацією і не створюють ніяких нерівних умов для кандидатів.

"У нас не вибори, а абсурд. Тому не доводиться дивуватися, що ЦВК приймає виключно політичне рішення", - відреагував на це Вадим Соловйов, додавши, що і сам ЦВК "створений для забезпечення перемоги Путіна, а не для проведення виборів".

В якій ще країні це можливо ?
От скажіть мені, будь ласка, куди поділися мільярди, кидаємо туди за ці 12 років, коли труба качала?
Quot;А що, з точки зору віруючої людини, гірше - бути кілька раз одруженим і залишати дружин з дітьми або чекати свою любов і не вважати можливим легковажно до цього ставитися?
Від кого він тоді прийшов до цим православним людям?
Quot;Президент у нас від Бога або його поставив пан Єльцин?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация