NEWSru.com :: Вигравши всі можливі вибори, "Єдина Росія" вирішила брати участь в дебатах і зобов'язати всіх робити те ж саме

"Єдина Росія" готова вийти на публічну дискусію, в тому числі на передвиборні дебати зі своїми політичними опонентами
Як заявив керівник ЦВК партії "Єдина Росія" Андрій Воробйов, пропонований Партією публічний пакт може бути прийнятий без підписання будь-яких спеціальних документів
Нагадаємо, крім "Єдиної Росії", сьогодні в парламенті країни представлені комуністи, ЛДПР і "Справедлива Росія"

"Єдина Росія" готова вийти на публічну дискусію, в тому числі на передвиборні дебати зі своїми політичними опонентами. Про це, як передає "Інтерфакс" , Оголосили на засіданні секції "Наша демократія", що проходить в понеділок в Москві в рамках форуму "Стратегія-2020".

"Цілком природно, що необхідно створити змагальність учасників політичного процесу. І ця змагальність повинна бути представлена ​​в дискусіях", - заявив на засіданні голова комітету Держдуми з конституційного законодавства і державного будівництва, член президії Генради "Єдиної Росії" Володимир Плігін.

- Два роки тому ЕР категорично відмовлялася приймати такі поправки: це призведе до тоталітаризму
- "Гра в мовчанку": як це було в історії партії
- У КПРФ назвали все це "вершиною лицемірства і непорядності"
- Єдинороси готують кодекс поведінки партій. Його мета - оберігати російську політичну систему

"Єдинороси" готові уважно вивчити пропозиції, "для того щоб вирішити, чи можна змінювати закон, чи потрібно його змінювати", - заявив Володимир Плігін.

У свою чергу, модератор секції Валерій Фадєєв висловився за введення таких дискусій партією, в тому числі, можливо, навіть введення їх обов'язковості. "Може бути, треба навіть зобов'язати всі політичні партії вести таку дискусію", - заявив він.

На його думку, було б доцільно внести відповідні законодавчі зміни. "Ми будемо взаємодіяти з" Єдиною Росією ", щоб просувати цю поправку", - сказав Фадєєв, який, як і Плігін, є керівником ліберального клубу ЕР "4 листопада".

На необхідності проведення публічних передвиборних дебатів, від яких "єдинороси" відмовилися в ході останніх передвиборчих кампаній, наполягали представили опозиції, в тому числі КПРФ і ЛДПР.

Джерела в керівництві "Єдиної Росії" в понеділок підтвердили, що парламентська більшість готова скоригувати чинне виборче законодавство, передбачивши в ньому обов'язковість публічних дебатів.

Два роки тому ЕР категорично відмовлялася приймати такі поправки: це призведе до тоталітаризму

У 2006 році спроба законодавчо зобов'язати всіх кандидатів і виборчі об'єднання брати участь у спільних агітаційних заходах закінчилася провалом, писала тоді газета "Нові вісті" . Парламентська більшість, яка вже тоді складали "єдинороси", відмовилося приймати закон і позбавляти реєстрації тих, хто без поважної причини ігнорує дискусії та "круглі столи". Депутати аргументували це тим, що закон порушує свободу думки і може навіть призвести до тоталітаризму.

Тоді законопроект "Про внесення змін у федеральний закон" Про основні гарантії виборчих прав і прав на участь у референдумі громадян РФ "внесла група депутатів від фракції« Батьківщина ». Представляв його на засіданні один з розробників депутат Михайло Маркелов. Депутат спробував закликати в союзники навіть Путіна, згадавши, що президент, як гарант Конституції, неодноразово заявляв про рівні права для всіх політичних партій. Небезпека ухилення від дебатів він проілюстрував на прикладі недавніх муніципальних виборів в Торжку Тверської області, де через відсутність прямої дискусії у владу потрапили кандидати з відверто кримінальним минулим. Як санкції за відмову від дебатів і проведення "круглих столів" депутат запропонував позбавляти винних реєстрації на виборах. А тому кандидату, який через "прогульника" залишився в дебатах на самоті, парламентарії запропонували надати за його бажанням все, що залишилося ефірний час.

Відстоював право партій не брати участь у спільних заходах член комітету з конституційного законодавства і держбудівництва, депутат від "Єдиної Росії" Михайло Ємельянов. Спочатку Ємельянов повідомив, що ця тема вже неодноразово розглядалася в стінах Думи і що доповідач не привів ніяких нових аргументів на підтримку своєї законодавчої ініціативи, а говорив лише про політичні аспекти. Комітет же вважає, що законопроект суперечить Конституції, зокрема статті 29, де йдеться про те, що "ніхто не може бути примушений до вираження своєї думки і переконання". Крім того, проект суперечить, на думку "єдинороса", базовим принципам демократичного виборчого законодавства, в якому закріплюється тільки право на ведення передвиборної агітації, але аж ніяк не обов'язок її проводити. Таким чином, змішуються права і обов'язки, а це вже, виявляється, "прояв тоталітарного юридичного мислення".

"Гра в мовчанку": як це було в історії партії

У своїй історії партія "Єдина Росія" в теледебатах на федеральних виборах не брала участь ні разу - таким чином пройшла кампанія в 2003 році, і в 2007 її вирішили повторити. Як говорили експерти - чи то боялися, то чи не бачили собі рівних.

Минулої осені "Єдина Росія" довела до відома ЦВК, що використовує час, відведений для спільних заходів, для поширення агітаційних матеріалів та популяризації передвиборної програми. Це час партія використовувала в основному для демонстрації своїх роликів. Такого ж правила боротьби дотримувалися і кандидати в президенти, підтримані "Єдиною Росією": Володимир Путін в 2004 році і Дмитро Медведєв в 2008-му.

Одного разу секретар президії генради "Єдиної Росії" В'ячеслав Володін зауважив, що "Єдина Росія" не виключає для себе можливості дебатів з іншими партіями, за умови що всі вони разом будуть обговорювати "План Путіна". Члени ЦВК з правом дорадчого голосу від СПС і "Справедливої ​​Росії" Вадим Прохоров і Сергій Даниленко погодилися від імені своїх партій із запропонованими умовами. Але ці плани не збулися.

Спостерігачі не надто дивувалися тому, що відбувається: яка мова може йти про дебатах, якщо спікер Державної думи і колишній лідер "Єдиної Росії" Борис Гризлов заявляв з трибуни, що "не місцем для дискусій" є навіть парламент, не кажучи вже про телебачення.

Втім, як не парадоксально, згідно з опитуваннями громадської думки минулої осені, росіянам в теледебатах найбільше подобалася саме "Єдина Росія", яка в них і не брала участь.

Конкуренти ніколи не приховували обурення такою стратегією боротьби. Глава КПРФ Геннадій Зюганов заявляв, що партії "нічого сказати країні і вона панічно боїться будь-якій дискусії, відкритого зіставлення різних позицій, будь-якого партійного спору на очах у всієї країни". На думку Зюганова, подібна позиція партії влади демонструє, "наскільки вона байдужа до політичних прав і громадським інтересам виборців і наскільки нешанобливо поводиться по відношенню до інших учасників парламентських виборів". Зюганов сам ледь не відмовився від дебатів, але потім все ж вирішив з'явитися в телеефірі і дати цю можливість своїм однопартійцям.

Лідер "Справедливої ​​Росії" Сергій Миронов заявляв, що ЕР "розписалася у власному безсиллі і нездатності вийти з-за стіни адміністративного ресурсу, якої вона відгородилася від народу".

Зі свого боку, "Союз правих сил" також пропонував главі ЦВК Володимиру Чурову зміни в законі про вибори, згідно з яким участь в дебатах мало стати обов'язковим.

До речі, сам Чуров, дивлячись на дебати, не раз називав їх "нудними", а член ЦВК РФ з правом вирішального голосу Євген Колюшін визнав, що відмова ЕР від дебатів зробив їх рівень "убогим". Проте, він висловився за збереження в майбутньому самого інституту дебатів.

У КПРФ заявили про "вершині лицемірства і непорядності"

"Вершиною лицемірства і непорядності" єдиноросів "назвав ініціативу ЕР заступник голови КПРФ Іван Мельников, передає сайт комуністів .

"Ми вже цілу вічність говоримо про те, що дебати - повинні бути обов'язково. Таке відчуття, що вони виходять не з своєї улюбленої" Стратегії 2020 ", а з того, ніби ми живемо в" країні ідіотів ", і люди не побачать ці, м'яко кажучи, подвійні стандарти ", - говорять в комуністичній партії. Мельников заявив, що у КПРФ готовий проект закону, за яким брати участь в дебатах потрібно буде на обов'язкових засадах, "а не коли їм заманеться". Хочуть дебатів - нехай підтримають закон, каже Іван Мельников.

Єдинороси готують кодекс поведінки партій

"Єдина Росія" закликає парламентаріїв всіх мастей підтримати "джентльменську угоду" поведінки партій, спрямоване на збереження стійкої політичної системи в країні. як заявив "Інтерфаксу" керівник ЦВК партії "Єдина Росія" Андрій Воробйов, пропонований Партією публічний пакт може бути прийнятий без підписання будь-яких спеціальних документів.

"Ми не хочемо формалізувати цей пакт - досить, що це буде джентльменську угоду", - сказав глава ЦВК "Єдиної Росії".

На його думку, відповідні домовленості можуть бути прийняті в рамках консультацій політичних партій.

Як повідомлялося раніше, публічний пакт в трактуванні Воробйова передбачає, що парламентські партії не приймають допомоги іноземних сил і "не танцюють під їх дудку"; не займаються екстремізмом і "абсолютно оскаженілим популізмом", "гарантують, що в разі приходу до влади зберігають стійку політичну систему в інтересах громадян країни".

Як словами глави ЦВК Партії, він розраховує на підтримку даної ініціативи з боку інших парламентаріїв.

"Хотілося б, щоб інші політичні сили відгукнулися на цю пропозицію", - заявив представник ЕР.

Нагадаємо, крім "Єдиної Росії", сьогодні в парламенті країни представлені комуністи, ЛДПР і "Справедлива Росія".

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация