NEWSru.com :: Нові факти дідівщини в військах: за побиття і катування струмом судять солдатів і офіцерів

У П'ятигорську солдатів засуджений до 2 років колонії-поселення за побиття товариша по службі
В якості потерпілого в суді виступав товариш по службі підсудного, якого той побив за відмову поділитися сигаретами. Військовий суд визнав дії Смакова рецидивом і скасував умовне покарання.
Зважаючи на велике число військових частин і підрозділів в ЮФО, нестатутні взаємовідносини в них являють собою досить серйозний пласт загального обсягу злочинів

Стали відомі нові факти дідівщини в російських військових частинах. Призовників били і катували струмом. У цьому брали участь солдати строкової служби, прапорщик і офіцери.

У зв'язку з нестатутними відносинами 51-я військова прокуратура Реутовская гарнізону в Підмосков'ї порушила дві кримінальні справи. радіостанція "Ехо Москви" з посиланням на прокуратуру повідомляє, що факти дідівщини виявлені в дивізії імені Дзержинського. Кримінальні справи порушені проти офіцера і одного з старослужащих, які знущалися над молодими солдатами.

Як кажуть військові прокурори, справи повністю розслідувані, звинувачення пред'явлені і тепер матеріали направлені в Гарнізонний військовий суд. Батько одного з постраждалих повідомив радіостанції, що військовослужбовців не тільки били, а й катували струмом.

Цю інформацію частково підтвердив в середу начальник прес-служби внутрішніх військ МВС РФ полковник Василь Панченко. За його словами, до суду передано кримінальні справи щодо військовослужбовців внутрішніх військ, які глумилися над молодими солдатами.

Однак Панченков не називає номер частини, в його повідомленні йдеться лише про одну з військових частин, що дислокується в Москві і призначеної для охорони правопорядку в столиці. Панченков спростував поширену в ЗМІ інформацію, що НП сталася в елітній дивізії імені Дзержинського, передає "Інтерфакс".

За словами начальника прес-служби, факт нестатутних взаємовідносин був виявлений в 2005 році. "Військова прокуратура своєчасно порушила кримінальну справу, і сьогодні можна говорити про те, що справа доведена до суду", - підкреслив Панченков.

Коментуючи повідомлення про те, що молодих військовослужбовців мучили струмом і били, Панченков сказав, що, як встановлено, обвинувачені використовували в якості джерела струму редуктор від польового телефону.

За нестатутні взаємини з товаришем по службі до 2 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії-поселенні засуджений військовослужбовець строкової служби з військової частини внутрішніх військ МВС РФ, дислокованої в Нальчику (Кабардино-Балкарія).

"Засуджений рядовий Марс Смаков 2 червня 2005 року вже був засуджений за аналогічний злочин П'ятигорський військовим судом до одного року позбавлення волі умовно. Однак він знову вчинив злочин, передбачений ч. 1 статті 335 КК РФ - нестатутні взаємовідносини", - повідомив в середу "Інтерфаксу "помічник голови п'ятигорського гарнізонного військового суду майор юстиції Сергій Дерепко.

За його словами, в якості потерпілого в суді виступав товариш по службі підсудного, якого той побив за відмову поділитися сигаретами. Військовий суд визнав дії Смакова рецидивом і скасував умовне покарання. "З огляду на велику кількість військових частин і підрозділів в ЮФО, нестатутні взаємовідносини в них являють собою досить серйозний пласт загального обсягу злочинів", - зазначив Дерепко.

Набув розголосу випадок побиття солдата строкової служби військової частини ракетних військ, дислокованої в Краснодарі. Військовослужбовця Олександра Бєлова, який прослужив 9 місяців, побив прапорщик тієї ж частини. В результаті отриманих травм солдату в кінці січня видалили селезінку. Зараз він знаходиться в краснодарському госпіталі, який він, як передбачається, покине до кінця нинішнього тижня, повідомляє Regions.ru . Зараз оформляються документи про комісування його з армії. Днями до сина приїхала мати.

Подробиць про те, що відбулося насправді, Ольга Бєлова не знає. Олександр не розповідає про це матері. За її словами, прапорщик несподівано вдарив Олександра в спину. "Бійки ніякої не було. Яка може бути бійка між начальником і підлеглим? Я думаю, що, якби вони зустрілися віч-на-віч, наслідки були б іншими. Саша шкодує, що таке сталося, тому що він хотів служити, і мрії були продовжити службу. У листах радів, що став захисником Батьківщини ", - говорить мама солдата.

Зараз Олександр відчуває себе задовільно. Прапорщика, який вдарив сина, Ольга Бєлова ще не бачила: "Хочу подивитися йому в очі. Не знаю, що сказати, а ось в очі подивитися хочу". як повідомляє ІА "Новини Вологодської області" , За фактом побиття Олександра Бєлова порушено кримінальну справу.

У Челябінській області двоє офіцерів засуджені до штрафів за побиття солдата. У середу вирок у цій справі Магнітогорський військовий суд виніс двом офіцерам Чебаркульского військового гарнізону. За словами судді Олексія Сенькове, офіцерам за клопотанням потерпілого призначено покарання нижче від найнижчої межі - штраф у розмірі 15 і 20 тис. Рублів. "При покаранні суд врахував великий стаж служби офіцерів, бойові заслуги, участь в чеченської військової кампанії, наявність державних нагород", - уточнив суддя.

З матеріалів справи випливає, що кримінальну справу за фактом перевищення посадових повноважень із застосуванням насильства було порушено стосовно підполковника і капітана восени 2004 року Чебаркульской військовою прокуратурою за скаргою солдата. "Потерпілий розповів, що, виконуючи наказ офіцерів, віз їх на особистій машині одного з них, однак не впорався з керуванням і з'їхав в кювет. За це офіцери побили його", - сказав суддя.

За його словами, нанесені потерпілому тілесні ушкодження не пов'язані із заподіянням шкоди здоров'ю. "Підсудні повністю визнали провину, оплатили всі витрати, пов'язані з проїздом до місця судових слухань з Самари, де він проживає після демобілізації. Також вони добровільно відшкодували потерпілому заподіяну моральну шкоду і оплатили його лікування в госпіталі", - сказав суддя. Обидва офіцери продовжать службу в армії в колишніх званнях.

Несподіване продовження отримав жахливий випадок, що стався в червні минулого року в одній з військових частин під Санкт-Петербургом. Широкого розголосу він отримав в грудні 2005 року. Тоді командування частини, по суті, віддало єфрейтора з Ярославля Максима Гугаева в рабство. На дачі у відставного генерала він жив за колючим дротом. Над єфрейтором знущалися, били, морили голодом, а під кінець п'яний генерал облив його сірчаною кислотою.

Солдат потрапив до лікарні, а організатори знущань під слідство. Однак через півроку після того, що сталося комісувати Гугаева не дозволяють. Лікарі лікарні в Санкт-Петербурзі вирішили, що після перенесених знущань він придатний до військової служби. А ось його батьки разом з правозахисниками намагаються повернути солдата додому. Вони написали лист в громадську палату Росії. Леоніду Рошалю його повинен передати ректор ярославської медакадемії Юрій Новіков, повідомляє ярославська телекомпанія НТМ .

"Хлопчик дивом залишився живий. Могло статися що завгодно, - каже член правозахисної організації" Дорога свободи ", представник ярославського комітету солдатських матерів Росії Надія Крилова. - Ми сподіваємося на те, що Палата розгляне і теж допоможе і сім'ї Максима і самому Максиму".

Відповідно до опису хвороби, "Максим Гуга є придатним до військової служби з незначними обмеженнями": такий висновок медичної комісії викликала цілковите здивування не тільки у батьків Максима. Спільно зі співробітниками ярославської правозахисної організації Гугаеви написали протест в Російську громадську палату і зажадали провести незалежну експертизу. Суд над мучителі ярославського солдата пройде в лютому. А поки Гугаеви сподіваються, що прохання про перегляд медичного висновку буде розглянута, і їх син, нарешті, повернеться додому.

Яка може бути бійка між начальником і підлеглим?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация