NEWSru.com :: Panorama: як пережити дідівщину в російській армії

Human Rights Watch зібрала в своїй недавній доповіді про жорстоку дідівщину, яка панує в російських збройних силах
Проблема дідівщини, звичайно, властива не тільки російським казармах, але саме тут після розвалу радянської армії вона придбала лякаюче жорстокий характер
Для того щоб звернути увагу на серйозність ситуації, ще в 1998 році був створений так званий Комітет солдатських матерів, який в листопаді цього був перетворений в Партію

У перших числах березня 2002 року новобранець Дмитро Самсонов писав матері: "У найближчі чотири місяці надсилай мені сигарети з фільтром і без, а також по 40-50 рублів в тиждень. Прошу, зроби це якомога швидше!" Через кілька днів родина Самсонова отримала другий лист: "Сьогодні починається" стоденка "(100 днів до виходу наказу про звільнення солдат" старослужащих "- Прим. Ред. NEWSru.com), а я від вас так нічого не отримав. Я навіть не знаю, переживу чи цю ніч. Або, напевно, переживу, але мені це буде дуже дорого коштувати. мені дуже потрібні 200 рублів і блок "Яви золотий".

Через місяць, 13 липня, Дмитро послав свій останній лист з лікарні, куди він потрапив з переломом зап'ястя: "Занадто довго розповідати, як це було. Я лише хотів вам сказати, що я пережив початок" стоденки ". Про це у вівторок пише італійська журнал Panorama .

І, нарешті 24 липня сім'я Самсонова отримала телеграму, в якій говорилося, що їх син загинув, перерізавши собі вени.

Це лише один із сотень оповідань, які правозахисна організація Human Rights Watch зібрала в своїй недавній доповіді про жорстоку дідівщину, яка панує в російських збройних силах.

Лише за перші шість місяців цього року через жорстоке поводження загинули 25 молодих людей, а 60 з 109 самогубств слід віднести до самоправності "дідів", які тримають "духів" в полурабскіх умовах, говориться в доповіді.

Найгірше починається, коли офіцери йдуть додому і свої закони починають диктувати "діди". Тоді тебе цілком можуть підняти посеред ночі і змусити готувати їжу, розповідати казки, віджиматися, в самий мороз бігати в майці навколо казарм. Хто помиляється, відмовляється або в знемозі вже не може продовжувати, піддається побиттю, обливання гарячою чи холодною водою, знущанням.

Крім того, "духи" зобов'язані забезпечувати "дідів" сигаретами і віддавати їм більшу чи меншу частину забезпечення. У кого немає грошей, того посилають просити милостиню або змушують виконувати додаткову роботу.

Проблема дідівщини, звичайно, властива не тільки російським казармах, але саме тут після розвалу радянської армії вона придбала лякаюче жорстокий характер. Серед різних причин можна назвати брак коштів і матеріалів для серйозної підготовки солдатів, а також передачу частини функцій від кадрових офіцерів (ряди яких тануть, не в останню чергу через мізерну зарплату) молодшим чинам, які самі щойно залишили за спиною місяці пекла.

Для того щоб звернути увагу на серйозність ситуації, ще в 1998 році був створений так званий Комітет солдатських матерів, який в листопаді цього був перетворений в Партію .

Крім того, в останні роки зростає число дезертирів і сімей, особливо серед інтелігенції, які будь-яким способом намагаються зробити так, щоб їхні діти не пішли в армію. Тому закликають, перш за все, молодих людей із найбільш неблагополучних верств населення, часто з травматичним життєвим досвідом.

Це підтверджує і доповідь міністерства оборони, де ми читаємо, що "50% новобранців мають проблеми з алкоголізмом; зростає кількість малоосвічених; у багатьох за плечима кримінальне минуле".

Бути може, саме тому російська влада заявила, що вони "з цікавістю вивчили доповідь Human Rights Watch, не погодившись лише з твердженням, що" міністерство оборони нічого не зробило для боротьби з цим явищем ".

У ноті МО РФ говориться, що в останні роки не тільки були прийняті суворі заходи для боротьби з дідівщиною, але і йде реформа, яка передбачає збільшення числа професійних військових і послідовне скорочення терміну служби до 12 місяців, починаючи з 2008 року, яка повинна поліпшити стан збройних сил. (Переклад статті публікує сайт Inopressa.ru )

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация