NEWSru.com :: Путін велів компетентним відомствам з'ясувати, куди подівся бензин

Путін велів компетентним відомствам з'ясувати, куди подівся бензин
Прем'єр-міністр Володимир Путін дав завдання компетентним відомствам доповісти йому про причини виниклого в деяких регіонах Росії дефіциту на ринку палива
26 квітня про можливий дефіцит палива вже в Москві заявив і Глава Московської паливної асоціації Євген Аркуша
Якщо ситуація не вирішиться, то, за прогнозами приватних операторів, простим покупцям варто очікувати або зростання ціни на 4-5 рублів, або черг на АЗС

Прем'єр-міністр Володимир Путін дав завдання компетентним відомствам доповісти йому про причини виниклого в деяких регіонах Росії дефіциту на ринку палива, повідомив прес-секретар глави уряду Дмитро Пєсков.

За його словами, "у зв'язку з ситуацією, що виникла на ринку бензину в ряді суб'єктів РФ", глава уряду доручив "керівників усіх відповідних відомств негайно провести ретельний моніторинг ситуації і доповісти про причини дефіциту".

Як сказав Пєсков, доручення було дано, щоб "в самі стислі терміни сформулювати і реалізувати перелік необхідних заходів щодо нормалізації ситуації на ринку палива".

- Москві загрожує дефіцит бензину, в регіонах водії вже пересідають на велосипеди

Нагадаємо, в Алтайському краї АЗС з суботи різко обмежили продаж бензину, автозаправні станції двох найбільших регіональних операторів ринку - компаній "Газпром нафта" і "Роснефть" - відпускають тільки по 20 літрів бензину на машину для власників дисконтних карт, на інших АЗС краю продаж палива зупинена . За літр бензину марки А-92 окремі оператори беруть по 27 рублів.

Як розповів керівник Паливного союзу краю Юрій Матвейка, ситуація стала погіршуватися після виступу прем'єра Володимира Путіна, який заявив про необхідність зниження цін на паливо і авіагас: "Після цього виступу поставки палива на внутрішній ринок стали різко скорочуватися, а на експорт зростатиме. Сьогодні на експорт поставляється від 70 до 80% нафтопродуктів, вироблених в РФ ".

Якщо ситуація не вирішиться, то, за прогнозами приватних операторів, простим покупцям варто очікувати або зростання ціни на 4-5 рублів, або черг на АЗС.

26 квітня про можливе дефіциті палива вже в Москві заявив і Глава Московської паливної асоціації Євген Аркуша. Він зазначив, що основні постачальники палива для Москви і Московської області - Рязанський і Ярославський НПЗ з об'єктивних причин скоротили випуск, а на терміналі Московського НПЗ "стоять величезні черги".

Причини такої ситуації Аркуша бачить в тому, що з одного боку - податки на галузь збільшуються, а з іншого - держава вимагає від виробників знижувати ціни.

"Як мінімум - треба усунути адміністративне втручання в галузь", - сказав глава МТА. На його думку, для зниження ціни необхідно знижувати податкове навантаження, але цього не відбувається, за рахунок зростання акцизів навантаження тільки збільшуватиметься.

Сьогодні ж управління ФАС по Алтайському краю порушило справу вже порушило першу справу за ознаками узгоджених дій між "Роснефть-Алтайнефтепродукт" і "Газпромнафта-Алтай" за порушення статті 11 Закону "Про захист конкуренції".

За версією антимонопольників, місцеві представництва великих компаній створили в краї дефіцит бензину з допомогою обмеження оптових поставок палива незалежним операторам ринку.

Глава Федеральної антимонопольної служби Ігор Артем'єв раніше заявив, що вбачає в поведінці нафтових компаній ознаки порушення антимонопольного законодавства, зокрема, наявність картельної змови .

Раніше президент Російського паливного союзу Євгеній Ратуш повідомив, що найбільш несприятлива ситуація з бензином складається в Санкт-Петербурзі, Воронежі, Новосибірську, на Сахаліні і Алтайському краї і "при такому розкладі в найближчі дні багато регіонів можуть залишитися без палива", так як вертикально інтегровані нафтові компанії створюють дефіцит шляхом обмеження відпуску нафтопродуктів.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация