NEWSru.com :: Лавров зажадав прибрати з підсумкових документів саміту ОБСЄ згадка про Грузію

Виступ президента РФ Дмитра Медведєва на саміті ОБСЄ в Астані
Президент РФ Дмитро Медведєв і генеральний секретар ООН Пан Гі Муном перед початком пленарного засідання глав держав і урядів країн-учасниць саміту Організації з безпеки і співробітництва в Європі

Росія не підтримає формулювання підсумкових документів саміту ОБСЄ в Астані, в яких йтиметься про "конфлікт в Грузії", заявив журналістам глава МЗС РФ Сергій Лавров. "Ми готові в підсумкових документах саміту активно і в деталях підтримати роботу Женевських дискусій. Але ми не можемо погодитися з тим, що ці дискусії присвячені" конфліктам в Грузії ", як це пропонують зробити деякі наші західні колеги", - пояснив міністр.

Лавров повідомив, що за підсумками саміту планується прийняти декларацію і план дій. Обговорення проектів документів були присвячені, зокрема, двосторонні зустрічі з Казахстаном, Німеччиною в особі Ангели Меркель, а також в ході зустрічі глави МЗС РФ з держсекретарем США Хілларі Клінтон, передає ІТАР-ТАСС.

- Лавров: Переговори з Тегераном поновляться днями

Він нагадав, що в так званих Женевських дискусіях як рівноправні учасники процесу беруть участь, поряд з Грузією, Абхазія і Південна Осетія. Росія, Євросоюз, США, ОБСЄ і ООН виступають в якості посередників. За словами міністра, факт повноправної участі Абхазії і Південної Осетії в переговорному процесі підтверджує їх статус незалежних держав.

Лавров нагадав, що головним предметом Женевських дискусій є питання, визначені в свій час президентами Росії і Франції - Дмитром Медведєвим і Ніколя Саркозі - в 2008 році.

Перше питання - забезпечення стабільності і безпеки на Південному Кавказі, другий - створення умов для повернення біженців і переміщених осіб "відповідно до норм міжнародного права, і відповідно до тієї практикою, яка існує в рамках постконфліктного міроустроітельства в інших ситуаціях".

"Ні про яку територіальну цілісність Грузії в колишніх межах мови бути не може", - підкреслив Лавров. Глава МЗС додав, що ця позиція Росії була доведена до учасників саміту президентом РФ.

Нагадаємо, що на саміті ОБСЄ в Астані були присутні президенти Росії і Грузії Дмитро Медведєв і Михайло Саакашвілі. На пленарному засіданні саміту в середу прем'єр-міністр Франції Франсуа Фійон закликав світове співтовариство до поваги суверенітету і територіальної цілісності Грузії. "Ми виступаємо за повагу незалежності Грузії, її суверенітету, її територіальної цілісності в межах її міжнародно визнаних кордонів", - сказав він.

Раніше сам Саакашвілі з трибуни ОБСЄ звинуватив Росію в порушенні взятих нею зобов'язань не тільки щодо Грузії, але і інших країн, передає "Росбалт" . Як підкреслив грузинський президент, Росія нарощує чисельність збройних сил, які незаконно перебувають на території Грузії.

"Сьогодні 20% території Грузії окуповані 12 тисячами російських військових, танками, ракетами, важкою артилерією. Це є грубим порушенням Гельсінських принципів, Стамбульської декларації і серпневого угоди про припинення вогню", - цитує його агентство.

Саакашвілі висловив упевненість, що ОБСЄ може внести серйозний вклад у вирішення заморожених конфліктів. "Якщо ми будемо вважати ці принципи мертвими точками, наше об'єднання буде приречене на смерть, але якщо ми їх виконаємо, то досягнемо прогресу і станемо справжнім об'єднанням безпеки", - заявив він.

Лавров: Переговори з Тегераном поновляться днями

Глава російського МЗС також повідомив, що переговори "шістки" посередників з Іраном поновляться в перших числах грудня. "Домовилися про те, що переговори" шістки "на чолі з високим представником Євросоюзу Кетрін Ештон з Іраном почнуться в Женеві в перших числах грудня", - сказав в середу міністр закордонних справ РФ журналістам.

Напередодні верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Ештон оголосила, що Тегеран погодився провести черговий раунд переговорів з "шісткою" 6 - 7 грудня, однак не уточнила місце їх проведення. За попередньою інформацією, Туреччина вже підтвердила свою готовність організувати цю зустріч на своїй території.

До складу "шістки" міжнародних посередників по Ірану, яку також називають групою "5 + 1" входять п'ять постійних членів РБ ООН (Росія, США, Китай, Великобританія, Франція) і Німеччина.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация