NEWSru.com :: В серцях росіян вкоренилася туга за СРСР, як і у президента РФ, який шкодує про "втрачених територіях"

В серцях росіян вкоренилася туга за СРСР, як і у президента РФ, який шкодує про "втрачених територіях"

Дві третини росіян шкодують про розпад Радянського Союзу - 66% респондентів жалкують слідом за президентом РФ Володимиром Путіним, що такої держави більше не існує на карті світу, а це на 12 процентних пунктів більше в порівнянні з даними на кінець 2017 року.

Як свідчить опитування "Левада-центру" , Ніяких почуттів жалю з розвалу СРСР сьогодні не відчуває кожен четвертий росіянин. Але питома вага таких опитаних з 2015 року знижується: якщо три роки тому про розпад Радянського Союзу зовсім не шкодували 37% росіян, то через рік - уже 28%, а в листопаді 2017 року - 26%.

Кожен другий (52%) з тих, хто жалкує про розпад СРСР, пояснює своє ставлення "руйнуванням єдиної економічної системи", а 36% респондентів вважає, що люди втратили почуття приналежності до великої держави.

60% росіян переконані, що розпаду можна було уникнути, що, як зазначають соціологи, на 8 процентних пунктів більше, ніж рік тому.

У свою чергу, 27% респондентів вважають, що розпад Радянського Союзу був неминучий, але таких опитаних з кожним роком стає менше (в листопаді 2015 року - 39%, в 2016 році - 33%, в 2017 - 29%).

Президент Путін теж сумує за СРСР і шкодує про "втрачених територіях"

Нагадаємо, шкодує про розпад великого Радянського Союзу і президент Росії Володимир Путін, якщо судити з його висловлювань.

У квітні 2005 року, виступаючи з посланням до Федеральних зборів, Путін заявив, що крах СРСР "був не тільки найбільшою геополітичною катастрофою минулого століття, він став справжньою драмою для росіян, мільйони наших співвітчизників опинилися за межами російської території, накопичення були знецінені, старі ідеали зруйновані ".

У червні 2014 року Путін пояснив, що, кажучи про розпад Радянського Союзу, мав на увазі те, що він став, перш за все, гуманітарною катастрофою, "що в рамках Радянського Союзу всі громадяни, незалежно від етнічної приналежності, жили в єдиній державі, а після розпаду СРСР 25 млн російських людей несподівано для себе раптом виявилися за кордоном ". "Це не політична, чи не ідеологічна катастрофа, це чисто гуманітарна проблема. Виявилися розрізаними сім'ї, люди залишилися без роботи, без засобів до існування, без можливості нормально спілкуватися один з одним. У цьому проблема", - сказав він.

У березні 2018 року Путін в своєму посланні заявив, що після розвалу Радянського Союзу "Росія втратила 23,8% території, 48,5% населення, 41% ВВП, 39,4% промислового і 44,6% військового потенціалу". І це головне історична подія, яка йому хотілося б змінити.

В даний момент, судячи із зовнішньополітичних демаршів Росії, в Кремлі втілюють ідею повернення геополітичного впливу РФ, не тільки шляхом приєднання "втрачених" територій, а й повернення впливу на Близькому Сході, в Азії та в Африці.

Союз Радянських Соціалістичних республік (СРСР, Радянський Союз) був утворений 30 грудня 1922 року. 26 грудня 1991 року, після подій серпневого путчу, Рада Республік Верховної Ради СРСР прийняла декларацію про припинення існування Радянського Союзу.

Опитування "Левада-центру" було проведено 22-28 листопада по репрезентативній всеросійській вибірці міського та сільського населення серед 1600 респондентів у віці від 18 років і старше в 136 населених пунктах, 52 суб'єктах РФ.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация