NEWSru.com :: Війна компроматів на кандидатів в президенти США: пожежні Нью-Йорка критикують екс-мера Джуліані після 11 вересня

Війна компроматів на кандидатів в президенти США: пожежні Нью-Йорка критикують екс-мера Джуліані після 11 вересня
Відзначимо, Джуліані вважається одним з найпопулярніших політиків у США
Вони обурені його рішенням прискорити прибирання уламків з місця теракту, тим самим скоротивши чисельність груп, які шукали тіла жертв.

Війна компроматів на кандидатів в президенти США напередодні виборів триває. У середу в ЗМІ США показали 13-хвилинний відео , На якому нью-йоркські пожежники і їх сім'ї критикують колишнього мера Рудольфа Джуліані за його дії після терактів 11 вересня 2001 року, повідомляє AP. Відео випущено Міжнародною асоціацією пожежників.

Пожежники повідомили, що адміністрація Джуліані (який зараз є основним претендентом на висунення в кандидати в президенти від Республіканської партії) не надала адекватні відомості першим відреагував на вибух у Всесвітньому торговому центрі.

Вони обурені його рішенням прискорити прибирання уламків з місця теракту, тим самим скоротивши чисельність груп, які шукали тіла жертв.

"Він не лідер. Він виїжджає на теракти 11 вересня, але це все обман", - заявив Джим Річес, батько жертви теракту і заступник глави пожежного департамент Нью-Йорка.

Відзначимо, Джуліані вважається одним з найпопулярніших політиків у США, завдяки своїм заслугам спочатку в боротьбі з кримінальною злочинністю в найбільшому місті країни, а потім рішучим діям після терактів в Нью-Йорку і Вашингтоні 11 вересня 2001 року.

Нагадаємо, в квітні газета The New York Post повідомляла, що дружина Рудольфа Джуліані співпрацювала з компанією, потрошити собак, щоб показати лікарям своє хірургічне обладнання.

Як повідомляли ЗМІ США, в кінці 1970-х років Джудіт Джуліані працювала в US Surgical Corp. і займалася досить незвичайною демонстрацією медичного обладнання потенційним замовникам: лікарі брали бездомних собак, розпорювали їм черево і показували, як добре працюють їхні апарати для зшивання тканин. Після демонстрації покалічених тварин просто вбивали.

Чергові президентські вибори в США обіцяють стати одними з найжорсткіших і, можливо, найбільш "брудних". Нагадаємо, що скандал вибухнув і в рядах Демократичної партії. Співробітник медіакомпанії, що працює на кандидата в президенти Барака Обаму виготовив і вивісив в інтернеті відеоролик, в якому головний конкурент Обами - Гілларі Клінтон була виставлена ​​в дуже невигідному світлі. Зайве запопадливий шанувальник Обами був звільнений (або, за його версією, звільнився за власним бажанням), нагадує The Washington Profile .

"Чорний піар" в США

Мета всіх кандидатів в президенти полягає в тому, щоб залучити на свою сторону виборців, які ще не визначилися зі своїм рішенням. Для цього конкуруючі партії нині готові використати будь-які засоби, в тому числі "чорний піар" і те, що в США називають "кампанією щодо обливання брудом".

В якомусь вигляді "чорний піар" завжди існував в американській політиці, причому він часто включав і оприлюднення справжньої або вигаданої інформації про сексуальне життя політиків. Його мішенню ставали не тільки президенти, а й багато видних чиновники і законодавці.

Виборчі штаби американських партій і кандидатів в президенти регулярно виготовляють матеріали в стилі "чорного піару" для засобів масової інформації. Більш того, вони навіть наймають "відеоохотніков", які постійно слідують за суперником у спробі зняти його в незручній ситуації.

Подібні зміни почалися в епоху президента Білла Клінтона, якого ненавиділи багато республіканців. За вісім років президентства Клінтона звинувачували не тільки в подружніх зрадах, а й в шахрайстві, крадіжці державних грошей і навіть організації таємного вбивства. Клінтон назвав ці методи "політикою персонального знищення".

До 2000 року стало очевидно, що будь-який метод очорнення репутації противника є легітимним способом здобути політичну перемогу. До цього підготовкою компромату на політичних противників того чи іншого кандидата зазвичай займалися волонтери виборчих штабів, зазвичай студенти університетів під керівництвом співробітників, які займали нижчі позиції в ієрархії виборчих штабів. Робота була нудна і досить проста - дослідники ретельно перевіряли минуле життя політика-конкурента і намагалися знайти приклади того, що він говорив або робив щось таке, що суперечить його нинішнім позиціям. Більш того, вони намагалися виявити приклади того, що політик завинив перед законом, навіть якщо це був дріб'язковий випадок - наприклад, дрібне порушення правил дорожнього руху, або зробив або сказав щось непристойне або сумнівне.

Протягом багатьох років здавалося, що така система працювала досить добре. Але співробітники виборчого штабу Джорджа Буша прийняли на озброєння нову стратегію - замість студентів вони найняли досвідчених адвокатів. Компрометуючу інформацію про конкурентів не просто оприлюднили, сподіваючись, що її помітять засоби масової інформації, а акуратно подавали як важливих штрихів негативного іміджу противника. При цьому негативний імідж противників Буша постійно коректувався в залежності від настроїв американців, які відстежувалися за допомогою опитувань громадської думки.

Команда Джорджа Буша неодноразово використовувала "чорний піар". Ще під час внутрішньопартійних виборів - праймеріз - до того, як Буш став офіційним кандидатом Республіканської партії, співробітники його виборчого штабу застосовували "чорний піар" проти конкурента Буша - Джона Маккейна (нині знову один з фаворитів республіканців на майбутніх виборах).

Наприклад, вони дзвонили потенційним виборцям і представлялися співробітниками фірми, яка займається дослідженням громадської думки. В ході телефонного інтерв'ю вони ставили запитання на кшталт: "Голосували б Ви за Маккейна, якби знали, що він зраджував своїй дружині і має позашлюбного дитини від чорношкірої жінки?". Хоча за Маккейном не було подібних гріхів, питання не суперечили законодавству США, так як вони ставили у формі обговорення гіпотетичних сценаріїв. Невідомо, який ефект на виборців справили подібні "опитування", але Буш переміг Маккейна на праймеріз.

Пізніше оточення Буша використало схожі методи під час боротьби з Алом Гором, кандидатом від Демократичної партії. На початку кампанії 2000 року радники Буша регулярно намагалися показати Гора як некомпетентного бюрократа. Але коли опитування громадської думки показали, що американці не вірять такому іміджу, штабісти Буша змінили свою тактику. Вони почали показувати Гора як маніакального любителя перебільшення власних досягнень. Наприклад, коли Гор заявив, що з його допомогою було створено законодавство, яке дозволило перетворити інтернет в міжнародний культурний феномен, штаб Буша висмикнув цю фразу з контексту, подавши її так, що нібито Гор сказав про те, що він винайшов інтернет. Це стало причиною насмішок над Гором, які тривали протягом усієї виборчої кампанії.

Аналогічні історії відбувалися і під час виборів 2004 року, коли Бушу протистояв демократ Джон Керрі. За підрахунками аналітичної кампанії Campaign Media Analysis Group, 75% рекламних оголошень Джорджа Буша містили пряму критику на адресу Керрі (реклама Керрі лаяла Буша в 27% випадків). У багатьох випадках критика на адресу Керрі використовувала методи "чорного піару".

Наприклад, в рекламному ролику стверджувалося, що Керрі пропонував скоротити бюджет розвідки на 1,5 млрд доларів, що інтерпретувалося, як бажання Керрі підірвати антитерористичні зусилля розвідслужби. Насправді Керрі виступив з подібною пропозицією в 1995 році і пропонував зменшити бюджет розвідки США на 1%. Цікаво, що пізніше Конгрес США, який контролювала Республіканська партія, до якої належить Буш, скоротила цей бюджет на 3,8 млрд доларів.

В ході телефонного інтерв'ю вони ставили запитання на кшталт: "Голосували б Ви за Маккейна, якби знали, що він зраджував своїй дружині і має позашлюбного дитини від чорношкірої жінки?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация