NEWSru.com :: Пожежа у видавництві "Преса" в Москві, згоріла редакція "Комсомольської правди" та інших газет

У понеділок вранці загорілася будівля видавництва "Преса" за адресою вулиця Правди, будинок 24, де розташовані редакції провідних російських газет - "Комсомольської правди" і "Російської газети"
Проведена евакуація декількох сотень співробітників видань, які працюють в будівлі
На верхніх поверхах будівлі, що горіла залишилося кілька десятків людей, евакуювати яких поки не вдалося
На думку фахівців, залізобетон, з якого споруджено будинок, втратив міцність в результаті впливу високих температур і руйнування будівлі триватиме
За даними на 19:00, палаючу будівлю і раніше обвалюються
Є двоє постраждалих, вони госпіталізовані: одна жінка отруїлася продуктами горіння, в іншої - гіпертонічний криз.
За фактом пожежі порушено кримінальну справу за ст. 168 КК РФ - "знищення або пошкодження чужого майна з необережності"
Сигнал про спалах надійшов на пульт чергового о 10:30 за московським часом
На думку фахівців, залізобетон, з якого споруджено будинок, втратив міцність в результаті впливу високих температур і руйнування будівлі триватиме
З 3-го по 8-й поверхи будівля вигоріла практично повністю. З 6-ого поверху, де розташовується редакція "Комсомольської правди", полум'я перекинулося на 7-й, 8-й і 9-й технічні поверхи будівлі
Площа пожежі склала 2 тисячі квадратних метрів
Пожежі присвоєно другий номер за п'ятибальною шкалою складності. В гасінні беруть участь 15 пожежних розрахунків

У понеділок вранці загорілася будівля видавництва "Преса" за адресою вулиця Правди, будинок 24, де розташовані редакції провідних російських газет: "Комсомольская правда", "Парламентська газета", "Рідна газета", "Радянська Росія", "Трибуна", "Антена ".

З 3-го по 8-й поверхи будівля вигоріла практично повністю. З 6-ого поверху, де розташовується редакція "Комсомольської правди", полум'я перекинулося на 7-й, 8-й і 9-й технічні поверхи будівлі. А потім пішло і нижче по дерев'яних перекриттях. Площа пожежі склала 2 тисячі квадратних метрів. Сталося обвалення перекриттів між 5-м і 6-м поверхами. Пізніше звалився і 7-ий поверх.

Пожежа була ліквідована о 19:17 за московським часом.

Як передає "Інтерфакс", на рівні 6-ого поверху було видно дуже сильна тріщина в стіні будівлі. Ррухнула дах будівлі. На думку фахівців, залізобетон, з якого споруджено будинок, втратив міцність в результаті впливу високих температур і руйнування будівлі триватиме. Будівля стара - побудовано в 1932 році і є пам'ятником архітектури.

За даними на 19:00, палаючу будівлю і раніше обвалюються. Близько 18:00 впали перекриття між 6-м і 7-м поверхами, раніше обрушилася частина даху, а ще раніше перекриття між 5-м і 6-м поверхами 8-поверхової будівлі 30-х років будівництва.

Як повідомили ІТАР-ТАРС в штабі пожежогасіння, постраждалі з'явилися і серед пожежників. Так, під час обвалення міжповерхових перекриттів під завалами опинилися троє вогнеборців. "Всі вони були врятовані, проте ці пожежники отримали забої. Двом з них медичну допомогу надали на місці події, ще один, який отримав більш серйозну травму, був госпіталізований", - сказав співрозмовник агентства.

Була проведена евакуація декількох сотень співробітників видань, які працюють в будівлі. Але на верхніх поверхах вогнем було блоковано кілька десятків людей - роздягнені жінки стояли на балконах. Деякі очевидці стверджували, що до людей не могли висунути пожежні сходи. Але до 12 години всі люди з будівлі були евакуйовані. До 14:05 пожежа була локалізована.

Є двоє постраждалих, вони госпіталізовані: одна жінка отруїлася продуктами горіння, в іншої - гіпертонічний криз.

Як повідомила ІТАР-ТАРС начальник Управління інформації МНС Росії Ірина Андріанова, одна жінка, директор їдальні, була доставлена ​​в НДІ ім. Скліфосовського, друга - в 50-у міську клінічну лікарню.

За фактом пожежі порушено кримінальну справу за ст. 168 КК РФ - "знищення або пошкодження чужого майна з необережності".

- Причини пожежі в "Комсомольской правде"
- Які газети не вийдуть через пожежу
- Колосальний збиток завдано "Комсомольской правде"
- Лужков обіцяє відновити будівлю
- Свідоцтва журналістів та інших співробітників
- У Владивостоку, коли сходи пожежників не дістали до верхніх поверхів, вниз зірвалися 9 осіб

Сигнал про спалах надійшов на пульт чергового о 10:30 за московським часом, повідомляє ІТАР-ТАРС. За словами очевидців, співробітники газети спробували самостійно впоратися з вогнем, але все вогнегасники, що знаходилися на поверсі, виявилися несправними.

До місця події прибули десятки пожежних машин. Але евакуація ускладнювалася тим, що всі під'їзди до будівлі були перекриті припаркованими машинами .

На місці був присутній глава МНС РФ Сергій Шойгу. Пожежі було присвоєно 3 категорія складності за 5-бальною шкалою. В гасінні приймали участь більше 50 пожежних розрахунків. Рух по вулиці Правди повністю перекрито. До будівлі були підтягнуті рятувальники МНС, карети "Швидкої допомоги".

На 11:30 пожежникам вдалося врятувати близько 10 осіб. "Люди перебували на 8-м, технічному поверсі будівлі, вони були врятовані за допомогою пожежних сходів", - зазначив співрозмовник ІТАР-ТАСС. Зараз врятованих оглядають медики.

Але відрізаними від пожежних все ще залишалися кілька десятків людей. На балконах шостого поверху, де розташовується редакція "Комсомольської правди", стояли близько 10 дівчат, які просили про допомогу. Через годину їх також евакуювали.

На восьмому поверсі розташовано кілька рекламних відділів. У будівлі в кінці кожного коридору є пожежний вхід і три "білих" сходи, причому середня дуже широка. Однак на деякі поверхи будівлі можна увійти тільки за спеціальною магнітною карткою. У випадку, якби система відмовила, люди могли бути заблоковані.

Причини пожежі в "Комсомольской правде"

За повідомленням кореспондента NEWSru.com, пожежа орієнтовно спалахнув в районі відділу ілюстрацій "Комсомольської правди", на шостому поверсі. За іншими даними, загоряння виникло на сьомому поверсі будівлі, де розташовані їдальня і прес-центр. По дерев'яних перекриттях вогонь швидко поширився по будівлі. З вікон різних поверхів валить густий дим. Задимлені всі поверхи аж до першого, повідомляють очевидці.

Прес-секретар управління справами президента РФ Віктор Хреков заявив, що "за первісною версією, вогонь спалахнув в книгосховище газети" Комсомольская правда ".

За попередніми даними, причиною пожежі у видавництві "Преса", стало коротке замикання електропроводки в приміщенні редакції "Комсомольська правда". Про це ІТАР-ТАРС повідомили в штабі пожежогасіння.

"Після цього вогонь перекинувся на верхні поверхи, в результаті чого був заблокований вихід працівникам їдальні на 7 поверсі", - сказав співрозмовник агентства.

наслідки пожежі

Пожежа в редакції "Комсомольської правди" на вулиці Правди завдав колосальної шкоди газеті, заявив в ефірі радіостанції "Ехо Москви" головний редактор "Комсомольської правди" Володимир Сунгоркін.

Займання сталося приблизно о 10:20, коли в редакції йшла "планерка", повідомив Сунгоркин. "Ми дуже швидко, протягом 10 хвилин, вивели людей з нашого поверху", - сказав він. Відразу ж були викликані пожежні.

"Зараз вже видно, що згоріла наша бібліотека, яка збиралася з 30-х років. Згоріли всі сервери. Це вже видно: вогонь палає, і з вулиці видно, які приміщення знищені вогнем", - сказав Сунгоркин.

"Згоріла, напевно, половина наших приміщень. Знищена апаратура, сервер, бібліотека, фотовідділ і архів", - сказав він.

Сунгоркин зазначив, що будівля не було застраховане. "На мій погляд, після пожежі будівля не підлягає відновленню. Це споруда 30-х років. Вигоріла середина - збиток нанесений дуже великий. Швидше за все, його треба розбирати", - сказав головний редактор "Комсомольської правди".

Причиною пожежі, за його словами, ймовірно, стала зношеність електромереж. "Мабуть, загорівся електрощиток", - сказав він, нагадавши, що будівля, де розташована редакція газети, старе, 1934 року побудови.

Говорити про якісь можливі позови по відшкодуванню збитку поки рано, сказав Сунгоркин. "Це тонкий юридичне питання, хто, що, кому може пред'являти", - зауважив він.

Федеральне агентство з друку і масових комунікацій в зв'язку з пожежею в редакції газети "Комсомольська правда" дало доручення ФДМ "Російська газета" вишукати можливості для надання журналістам "Комсомольської правди" робочих приміщень та необхідної оргтехніки, повідомив "Інтерфаксу" керівник Росдруку Михайло Сеславінський.

Які газети не вийдуть через пожежу

Незважаючи на пожежу в редакції, у вівторок читачі "Комсомольської правди" отримають свіжий номер улюбленої газети. "Черговий номер" Комсомолки "вийде, але в усіченому вигляді. Замість звичайних 40 сторінок читачі отримають номер приблизно з 16-ти", - повідомив ІТАР-ТАРС головний редактор газети Володимир Сунгоркин.

Колектив "КП", за його словами, "тимчасово прихистила" споріднена "нам" Експрес-газета ", розташована в сусідньому корпусі".

У свою чергу головний редактор "Известий" Володимир Мамонтов заявив, що найближчі кілька номерів "Комсомольської Правди" будуть готуватися до виходу на площах редакції газети "Известия". Ідея поселити у себе випускає бригаду "погорільців" належить Мамонтову, який раніше працював шеф-редактором "Комсомолки". Ініціатива вже схвалена генеральним директором "Известий".

"В результаті пожежі, слава богу, ніхто з наших співробітників не постраждав", - уточнив головний редактор "КП" Сунгоркин, додавши, що "з техніки вогнем знищений головний сервер, і майже вся комп'ютерна техніка, так що зараз газету доводиться робити буквально на коліні ". Однак, запевнив Сунгоркин, "через день-два повернемося до нашого повноцінному формату". Одна з найважчих втрат "Комсомолки" - згорілий під час пожежі архів газети з 1925 року, уточнили в редакції "КП".

А ось "Парламентська газета" не вийде. "На жаль, свіжого номера у вівторок наші читачі однозначно не отримають", - сказав ІТАР-ТАСС перший заступник головного редактора "Парламентської газети" Олександр Шаров. Хоча приміщень редакції пожежа безпосередньо не торкнувся, продовжував він, "через проливки поверхів пожежними постраждали комп'ютери, де журналісти зберігали свої статті та матеріали".

"Думаю, наша газета не виходитиме довго, може бути, навіть більше тижня. Справа в тому, що через дим і чадного газу перебувати і працювати в приміщеннях редакції буде не можна кілька днів, поки все не вивітриться", - зазначив Олександр Шаров .

Більшою мірою постраждала редакція газети "Трибуна", яка розташована на 5 поверсі будівлі видавництва "Преса". Кабінет її головного редактора Олега Кузіна розташований прямо під приміщеннями "Комсомольської правди" на 6 поверсі, де виникла пожежа. "Десь о 10:40 ми відчули запах диму, подумали, що горить папір. Але вже буквально через 10 хвилин повалив такий дим, що стало ясно: пожежа", - повідомив він. Олег Кузін сказав, в лічені хвилини він встиг зібрати "найважливіші документи" і разом зі своїми співробітниками спустився вниз по сходах, оскільки ліфти були знеструмлені.

"Наступний номер нашого тижневика мав виходити в п'ятницю. Хоча безпосередньо загоряння на нашому поверсі не було, але через води ми втратили сервер і практично всі комп'ютери. Колеги з" Известий "запропонували свою допомогу у випуску п'ятничного номера, тому я думаю, що він все ж вийде, але, може бути, в усіченому вигляді ", - сказав Олег Кузін.

Редакція "Російської газети", розташована в сусідньому з "Комсомолкою" корпусі, не постраждала.

Свідоцтва журналістів та інших співробітників

Як люди зазвичай дізнаються, що їх будинок горить? Лунає сигналізація або запах диму в кімнаті ... Всього цього не було. Просто в кабінет зайшов охоронець і так буденно сказав: "Ми горимо". Все це сприйняли як дурний жарт. Робочий день тільки почався. Треба готувати матеріали в номер.

"А коли виглянули в коридор, перед нами стояла стіна чорного диму. Ще кілька хвилин - і врятувалися б не все. Але Бог милував. Всі живі - і це головне. Ми через день буваємо на пожежах. Але нам було страшно. Коли ти пишеш , як горить хтось інший, це одне. А коли твоя редакція - не дай Бог кому-небудь таке пережити ", - пише В'ячеслав Марков.

"Що загорілося в нашій редакції, зараз сказати важко. Основна версія МНС - коротке замикання. Про це говорять і очевидці. Електричний щит біля фотовідділу рвонув як тротилову шашку", - пише журналіст.

"Перед редакційним будівлею натовп людей. Хтось в тапочках, хтось в легких кофточках. Під'їздять перші пожежні машини." Швидка ". Все змішалося. Горить шостий поверх. Дим валить через дах і вікна. Температура така висока, що плавиться скло . Крізь кіптява видно сполохи вогню. На сьомому поверсі горить їдальня. На балконі в шоці метушаться чотири фігури. Кухарі відрізані димом. у голові проносяться недавні кадри з Владивостока. у цей момент пожежні піднімають сходи. Нещасні кухарки перебираються в люльку. Народ полегшено зітхає. жінки пасени. Трагедія не повторилася ".

"У будинку на вулиці Правди, 24, - ще кілька газет. Робота сотень журналістів паралізована. Всі топчуться на вулиці. Хтось просить вогника. Наші фотографи в прострації. Роки роботи зі створення одного з найбільших фотоархівів країни були змарновані. В редакції згоріли тисячі дисків з фотографіями за десятки років. Вигоріла найцінніша бібліотека. Толя Жданов, фотограф з президентського пулу, клацає камерою швидше за інерцією. На його очі навертаються сльози ". - пише він.

"Трохи більше місяця тому у нас в редакції на« Прямої лінії »був головний пожежний Москви Віктор Клімкін. Після спілкування з читачами він в неформальній бесіді поскаржився, що зараз для пожежних головна проблема - пробки і хамське ставлення столичних водіїв до машин екстрених служб. Люди не розуміють, що пропустити пожежників і "швидку" - це святе ", - підсумовує журналіст.

65-річний посудомойщик їдальні Микола Афанасьєв був останній, кого пожежники евакуювали з балкона їдальнею 7-го поверху. Пожежні завели тремтячого чоловіка в кафе, тут же до нього підбігли лікарі реанімації, виміряли тиск, від медичної допомоги він відмовився, а коли вони пішли, журналісти піднесли йому чарку коньяку, яку він з вдячністю перекинув.

"У мене дружина в їдальні працює, Людмила, - розповів мені робочий, - її спустили по сходах раніше, начебто вона не постраждала, але куди відвезли, не знаю. Ми, коли побачили дим, хотіли побігти вниз, але туди вже неможливо було сунутися, дим забивав подих. А пів столової під нами вже тріщав, ми думали, ще трохи - і звалився вниз. Тоді ми вибігли на балкон, і касирка Тетяна стала кричати, кликати на допомогу. і тут ми відчули, що і підлогу балкона під нами тріщить. Наш м'ясник Анатолій Демидов вирішив вже стрибати вниз. Я кричу йому: "Дурень, не смій!" Ел втримав. І тут крізь дим ми побачили піднімалася до нас сходи з пожежниками. Жінок спустили першими, а я ще залишався в диму на тріщати балконі. Мене врятували останнім. Там все залишилося - пальто, гроші, але головне - живий залишився. Дружину б ще знайти ".

Їдальня видавництва "Преса" знаходиться на 7-му поверсі. Вчора вранці на роботу прийшли десятеро людей - кухаря, мийники посуду.

"Дим ми помітили десь о пів на одинадцяту, - розповідає го розряду Людмила Афанасьєва. - Внизу хтось закричав:" Пожежа! "А у мене чоловік на кухні залишився. Я тільки й встигла крикнути:" Рятуйтеся! "І побігла з Танею вниз. Як тільки вискочили - за нашою спиною все спалахнуло.

Відрізаними вогнем від виходу опинилися вісім осіб. Затискаючи роти руками, в чому були - халатах, легких кофточках, - вони вискочили на балкон. "Допоможіть! - кричали вони. - Ми задихаємося!". І тут пролунала довгоочікувана сирена.

Пожежні дісталися до сьомого поверху. Коли вивантажували останніх чотирьох, підлогу на балконі дав тріщину. "Тяжелопострадавшіх немає, але від згорілого пластику дуже отруйний дим. Через нього в подальшому може з'явитися набряк легенів або розвинутися пневмонія, - говорить лікар-реаніматолог Юрій Константинопольський. - У кращому випадку - перший час може бути легкий кашель, сльозоточивість і нежить" .

До лікарні відвезли двох жінок - одна надихалася чадним газом, у другій - Тетяни Юсупової - підскочив тиск до 260. Жінка весь час допитувалася у лікаря Ігоря Ганкін: "Ну чому ви так довго?"

"Чи не проїхати до вас було! - з досадою виправдовувався він. - Ранок, годину пік, пробки. І ніхто з водіїв не пропускає! Ні нас, ні пожежних. І ось так завжди! Добре, що на цей раз встигли і ніхто не загинув ".

Лужков обіцяє відновити будівлю

Постраждале від пожежі будівля видавництва "Преса" буде відновлено. Про це повідомив журналістам, що прибув на місце події мер Москви Юрій Лужков.

За його словами, "цей об'єкт - пам'ятник історії, звичайно, він буде відновлюватися, і існує необхідність повернути йому первісний вигляд". Як зазначив мер, "будівля необхідно буде серйозно перетрусити - поміняти дерев'яні перекриття на залізобетонні конструкції".

На думку градоначальника, який трапився сьогодні пожежа "важкий випадок" - постраждали унікальні архіви газет "Комсомольская правда" та "Радянська Росія".

Мер пообіцяв швидко підшукати для "знедолених" редакцій нові приміщення, щоб їх робота "не припинялася ні на один день.

У московських властей вже є сумний досвід відновлення історичних будівель після пожежі. Так, в минулому році з попелу "відродилося" будівлю Манежу, практично повністю вигоріле 14 березня 2004 року, відзначає ІТАР-ТАРС.

Історія комплексу "Правда"

Комплекс будівель ФГУП Видавництво "Преса" на вулиці Правда, 24, відоме раннє як "Комбінат газети" Правда ", було побудовано в 1931-1937 роках за проектом архітектора П.А. Голосова в дусі конструктивізму. Будівля, лаконічне по архітектурі, побудовано на поєднанні величезного і високого прямокутного блоку 8-поверхового редакційно-видавничого корпусу і зниженого виробничого.

У 1935 році вулиця, на якій знаходився "Комбінат газети" Правда "була названа вулицею" Правда ".

В радянські часи в будівлі розташовувалися редакції газет "Правда", "Комсомольська правда", "Радянська Росія", "Сільське життя".

У грудні 2000 року було засновано Федеральне державне унітарне підприємство Видавництво "Преса" Управління справами Президента Російської Федерації, яке стало правонаступником видавництва ЦК КПРС "Правда". Видавництво "Преса" здійснює експлуатацію і реконструкцію площ, виведених з промислового використання.

Загальна площа квартир, що здаються в оренду приміщень складає більше 60 тис. Кв.м і постійно зростає.

В даний час в Комплексі будівель ФГУП Видавництво "Преса" орендують приміщення провідні російські друковані ЗМІ - "Російська газета", "Комсомольская Правда", "Парламентська Газета", "Правда", "Трибуна", "Вогник" та інші газети і журнали.

Вулиця Правди з її постійними "пробками" між жвавими Тверській і Нижня Маслівка користується поганою славою навіть у звиклих до всього московських автомобілістів.

Через повну відсутність парковок і великої кількості особового і службового автотранспорту, що заповнює не тільки крайні ряди, а й тротуари, в єдиному залишився ряду на вулиці з двостороннім рухом постійно застряють як рейсові автобуси, так і пожежні машини з каретами "швидкої допомоги".

Під час пожежі у Владивостоці, коли сходи пожежників не дістали до верхніх поверхів, загинули 9 осіб, що зірвалися вниз

Нагадаємо, великий пожежа в офісній будівлі , В результаті якого загинули 9 і постраждали близько 20 осіб, стався 16 січня під Владивостоці. всі загиблі - працівниці відділення Ощадбанку. Більшість людей загинули в результаті падіння з восьмого поверху, коли самостійно намагалися вибратися з приміщень, охоплених вогнем.

За даними попереднього розслідування, причиною загибелі людей стало грубе порушення протипожежної безпеки. Зокрема, сходові клітини, на яких був організований архів, були перегороджені ґратами. Це відрізало людям шляхи евакуації. Деякі люди, які повиходили в вікна, так і не дочекалися свого порятунку і зірвалися вниз. Звичайні громадяни допомагали порятунку постраждалих. Власними силами вони закидали на козирок другого поверху картонні коробки.

Розслідуються також дії пожежних. На думку очевидців, якби автодрабин на місці події було більше, такої кількості жертв можна було б уникнути. Пожежні брезент не використали, можливо, його і не було.

За фактом пожежі порушено кримінальну справу, було вироблено п'ять арештів. Були заарештовані старший інспектор організаційного сектора адміністративно-господарського відділу управління Приморського відділення Ощадбанку Росії Віктор ХАНИК ; начальник відділу державного пожежного нагляду Первореченского району Владивостока підполковник внутрішньої служби Сергій Лузган; старший інспектор відділу державного пожежного нагляду Первореченского району Владивостока Олексій Лобанов; керуюча відділенням Ощадбанку Людмила Феофанова ; а також один із власників будівлі - директор ТОВ "Східна стіна" Віктор Марченко .

260. Жінка весь час допитувалася у лікаря Ігоря Ганкін: "Ну чому ви так довго?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация