NEWSru.com :: Державі не вистачає 0,23% акцій "Газпрому" до контрольного пакета

Державі, як з'ясувалося, не вистачає 0,23% акцій "Газпрому" до контрольного пакета. Зосередження його в руках держави дозволить здійснити лібералізацію ринку акцій монополії
Однак, як свідчить "Комерсант", для передачі державі ще 0,9% акцій монополії був обраний досить громіздкий механізм, який може не дозволити здійснити лібералізацію до кінця року
Нагадаємо, що держава завершила обмін активами з "Газпромом" на 1 липня: ВАТ "Роснефтегаз" (100% акцій в держвласності) придбало 10,74% акцій газового монополіста у чотирьох його дочірніх структур

Державі, як з'ясувалося, не вистачає 0,23% акцій "Газпрому" до контрольного пакета. Зосередження його в руках держави дозволить здійснити лібералізацію ринку акцій монополії. Однак, як свідчить "Комерсант" , Для передачі державі ще 0,9% акцій монополії був обраний досить громіздкий механізм, який може не дозволити здійснити лібералізацію до кінця року.

Чиновники вирішили, що для цього необхідно збільшити держчастку в ВАТ "Росгазифікації" з 74,5 до більш ніж 99%. Передбачається приватизувати і внести в капітал "Росгазифікації" близько 50 регіональних газорозподільних організацій (ГРО).

Нагадаємо, що держава завершила обмін активами з "Газпромом" на 1 липня: ВАТ "Роснефтегаз" (100% акцій в держвласності) придбало 10,74% акцій газового монополіста у чотирьох його дочірніх структур. При цьому Федеральне агентство з управління федеральним майном вже володіло 38,373% акцій "Газпрому". Таким чином, на сьогоднішній день держструктури володіють в сукупності 49,113% акцій "Газпрому". Прийнято вважати, що державі вже належить більше 50% акцій компанії, оскільки в число держпаперів традиційно включалися 0,89%, що належать "Росгазифікації". Однак з урахуванням частки держави в цій компанії виходить, що реально воно контролює тільки 49,776% акцій "Газпрому".

ВАТ "Росгазифікації" створено в 1992 році за указом президента РФ, володіє 0,89% акцій "Газпрому" і за дорученням керує (але не володіє) належать Федеральному агентству з управління федеральним майном (ФАУФІ) пакетами акцій в газорозподільних організаціях Росії. Найбільшим співвласником "Росгазифікації" є ФАУФІ, якій станом на 31 березня 2005 року належало 74,5% акцій, решта акцій розпорошені між регіональними облгазами, іншими юридичними і фізичними особами.

Для отримання решти акцій "Газпрому", що належать "Росгазифікації", необхідно або значно збільшити держчастку в компанії, або домогтися того, щоб вона продала папери - наприклад, того ж "Роснафтогазу". Але для прийняття рішення про таку велику угоду (0,89% акцій "Газпрому" при поточній капіталізації компанії коштують близько 19 млрд рублів) потрібно її схвалення кваліфікованою більшістю голосів, яким держава в "Росгазифікації" не має.

До сих пір про цю проблему держчиновники воліли замовчувати. Однак, як виявилося, схема була розроблена. Радник гендиректора "Росгазифікації" Сергій Васильєв заявив "Комерсанту", що проблема розміну активами з державою обговорюється вже давно, пропонувалися різні схеми, але поки конкретних рішень немає. За його словами, через складну структури власності МРВ змінити долю у всіх цих компаніях одночасно важко. Відзначимо, що, за даними джерела "Інтерфаксу", переклад акцій МРВ на баланс "Росгазифікації" може відбутися вже восени і точно завершиться до кінця року.

Джерела "Інтерфаксу" в уряді наполягають, що папери, що належать "Росгазифікації", - ключові для отримання державою контролю в "Газпромі".

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация