NEWSru.com :: Путін "завербував" Шредера на роботу в Росії за 1,5 млн євро в рік

Шредер знайшов роботу в Росії на 1,5 млн євро в рік
Шредер готується очолити комітет акціонерів компанії - оператора Північно-Європейського газопроводу (North European Gas Pipeline Company), що займається будівництвом газопроводу між Росією і Німеччиною вартістю в 4 млрд євро
Союзники Німеччини по НАТО і ЄС - Польща та Балтійські країни - розгнівані, особливо з урахуванням того, що "Газпром" в даний час натякає на різке підвищення цін на природний газ

Як і колишнім президентам, колишнім канцлерам доводиться підшукувати собі нову роботу. На жаль для Німеччини і її сусідів, Шредера не приваблює образ життя звичайного державного діяча на пенсії - будувати будинки для бідних або читати лекції. він готується очолити комітет акціонерів компанії - оператора Північно-Європейського газопроводу (North European Gas Pipeline Company), що займається будівництвом газопроводу між Росією і Німеччиною вартістю в 4 млрд євро. "Газпром", що належить державі російський енергетичний гігант, володіє 51% цієї компанії.

іншому давньому німецькому другові президента Путіна - голові правління Dresdner Kleinwort Wasserstein і голові наглядової ради ЗАТ "Дрезднер банк" Матіас Варніг - запропонований пост головного виконавчого директора цієї компанії.

Навіть стало відомо, якими сумами розпоряджатимуться німецькі друзі російського президента, яким "Газпром" доручив керувати будівництвом газопроводу. Обороти оператора проекту, компанії North European Gas Pipeline Company (NEGPC), після 2010 року можуть перевищити 1,8 млрд євро в рік. Зарплата ж Герхарда Шредера на посаді голови комітету акціонерів проектної компанії складе близько 1,5 млн євро в рік, повідомляє Bloomberg з посиланням на газету Euro am Sonntag. Згідно з даними звітності "Газпрому", за підсумками 2004 року середній розмір річного доходу члена правління газової монополії склав близько 820 тисяч доларів.

- Як Путін завербував Шредера
- Колишні союзники звинуватили Шредера в корупції і кумівстві
- Шредер: ці цифри явно завищені
- Герхард Шредер. особа епохи

Всього ж вартість будівництва морської частини газопроводу складе трохи більше 4 млрд євро, а сухопутна частина газопроводу не тільки дозволить здійснювати поставки російського газу в Німеччину, але і поліпшить забезпечення газом південно-східний регіон Росії, повідомляють "Ведомости" .

На відміну від основного трубопроводу, по якому газ з Росії доставляється в Європу, Балтійський трубопровід буде огинати України, Польщі та Прибалтійські країни. І це не випадковість. Завдяки створенню альтернативного маршруту транспортування, Росія отримує потужні важелі впливу на своїх колишніх васалів, пише The Wall Street Journal . (Переклад на сайті Inopressa.ru .)

Союзники Німеччини по НАТО і ЄС - Польща та Балтійські країни - розгнівані, особливо з урахуванням того, що "Газпром" в даний час натякає на різке підвищення цін на природний газ. Нікого не вводить в оману аргумент, що Балтійський трубопровід допоможе заощадити на транзитних платежах, оскільки його будівництво обійдеться дорожче інших можливих маршрутів. Безсумнівно, колишній канцлер залишиться задоволений матеріальною стороною нової роботи і зустріне розуміння у своїх нових товаришів в "Газпромі", чиї погляди на життя збігаються з його поглядами.

Шредер: ці цифри явно завищені

Екс-канцлер Герхард Шредер вважає "справою честі" зайняти пост голови наглядової ради російсько-німецького консорціуму "Північноєвропейський газопровід" (ПЄГ).

"Для мене - справа честі допомагати просуванню проекту трубопроводу", - заявив Шредер в понеділок газеті Sueddeutsche Zeitung, відповідаючи на висловлені на його адресу закиди в неетичність його призначення на цю посаду. Шредер назвав для себе визначає в цій справі саму роботу, а не її оплату.

Екс-канцлер спростував поширювані ЗМІ чутки, ніби йому обіцяна зарплата від 200 тисяч до одного мільйона євро: "Ці цифри висмоктані з пальця і ​​явно завищені". За його словами, мова про оплату праці майбутнього голови наглядової ради ще взагалі не йшла, але Шредер думає, що "за виконання цих обов'язків буде виплачуватися звичайна в таких випадках компенсація витрат".

Шредер розповів, що пропозиція зайняти пост голови наглядової ради він отримав в п'ятницю, 9 грудня.

За словами екс-канцлера, пропозицію він прийняв тільки після згоди на його кандидатуру керівництва обох німецьких акціонерів - E.Оn і BASF. "У минулому я надав цьому проекту політичну підтримку, оскільки вважаю його за доцільне. Мені ще тільки 61 рік і я хочу працювати!" - заявив екс-канцлер.

Особливо різко висловився Герхард Шредер за адресою представників ВДП, які критикують його планований "перехід з політики в приватний економічний сектор". Він порекомендував їм спочатку звернути погляд у бік власних екс-лідерів - Ганса-Дітріха Геншера і Отто фон Ламбсдорфа.

Шредера явно засмутили і висловлювання його колишнього сподвижника по уряду, екс-міністра оборони, а нині голови фракції СДПН у бундестазі Петера Штрука, який заявив, що він би не прийняв цю посаду.

Перш, ніж робити такі заяви, вважає екс-канцлер, колегам з СДПН було б подзвонити йому і з'ясувати ситуацію, а вже потім давати оцінки.

Шредера звинуватили в корупції і кумівстві

Герхард Шредер любив, щоб його називали "мирним канцлером", пише американська газета. В одній зі своїх знаменитих фраз, сказаних за сім років канцлерства, він описав Володимира Путіна як "бездоганного демократа", завбачливо залишаючи поза увагою криваву війну російського президента в Чечні. Зараз "мирний канцлер" буде, хоч і не прямо, працювати на свого давнього друга в Москві.

Але громадськість Німеччини має намір з'ясувати, чиї інтереси відстоював екс-канцлер Герхард Шредер в німецько-російських відносинах - своєї країни або свого бізнесу. Видатні представники політичних партій Німеччини вимагають від колишнього глави уряду оприлюднити подробиці договору, згідно з яким Шредер має намір очолити російсько-німецький консорціум з будівництва Північно-Європейського газопроводу (ПЄГ).

Колишнього канцлера Німеччини Герхарда Шредера підозрюють в корупції та кумівстві, повідомляє DW-WORLD.ru . Політики Німеччини - від правлячого Християнсько-соціального союзу (ХДС) до опозиційних "зелених" - вважають поведінку канцлера виходять за рамки допустимого.

"Я приголомшений і не знаходжу слів", - сказав глава Партії зелених Рейнхард Бютікофер в інтерв'ю газеті Kolner Stadtanzeiger. Пізніше він все-таки знайшов слова для своєї оцінки: "Це огидно", - сказав він газеті Tagesspiegel.

Стефан Хільсберг, член соціал-демократичної партії Шредера, сказав тій же газеті, що "створюється враження, що дехто намагається заробити на свою політичну позицію".

Справа в тому, що Шредер наполіг на цій угоді і встиг завершити її як раз вчасно, на початку вересня, коли за опитуваннями громадської думки можна було припустити, що незабаром він покине посаду канцлера.

Союз ХДС / ХСС вважає входження колишнього канцлера Герхарда Шредера в проект з будівництва трубопроводу по дну Балтійського моря негожим, так як Шредер був ініціатором проекту. Заступник глави фракції Андреас Шокенхофф (ХДС), який відповідає за зовнішню політику, сказав газеті Welt, що з урахуванням маршруту трубопроводу, який обходить Польщу і прибалтійські держави, Шредер завдав "серйозної шкоди зовнішній політиці". До того ж тепер створюється враження, що "при цьому в грі були задіяні особисті інтереси".

Колишній міністр оборони, а нині глава фракції в бундестазі Петер Штрук заявив, що хоча колишній канцлер тепер - "приватна особа", на його місці він "не став би робити цього". Штрук запропонував поширити на політиків правило, чинне для генералів бундесверу: йдучи у відставку, ті не можуть займати посад в фірмах протягом п'яти років. Критиці піддав канцлера за його намір очолити спільний російсько-німецький проект і колишній голова бундестагу Вольфганг Тірзе.

На думку прем'єр-міністра Нижньої Саксонії Крістіана Вульфа, колишній канцлер "завдав серйозної шкоди репутації політиків в очах німецького суспільства". В інтерв'ю газеті Bild Вульф сказав, що "Шредер зобов'язаний піти у відставку з поста глави наглядової ради, інакше виникає враження, що цей пост - плата за політичну підтримку будівництва газопроводу". Якщо ж Шредер все-таки залишиться на цій посаді, то він повинен оприлюднити свої доходи від цієї діяльності. Вульф нагадав, що до колишнього глави уряду повинні в такому випадку "застосовуватися ті самі посилені правила, які ввів в цьому році його кабінет".

Опозиція підозрює Шредера в політичній корупції

Генеральний секретар партії вільних демократів (ВДП) Дірк Нібель заявив німецькій газеті Die Welt , Що якщо Шредер буде отримувати гроші за свою діяльність, то це пахне корупцією. Глава ліберальної партії ВДП Гідо Вестервелле зажадав, щоб члени уряду, які йдуть зі свого поста, дотримувалися кодекс честі. Нібель і заступник глави партії "зелених" Ханс Крістіан Штребель виступають за те, щоб члени уряду не могли отримувати посаду в тій галузі, за політику якої вони були відповідальні, поки не пройде як мінімум два роки. "Зелені" зондують можливості провести відповідний закон. (Переклад на сайті Inopressa.ru .)

А заступник голови фракції опозиційної Вільної демократичної партії (ВДП) Карл-Людвіг Тіле заявив газеті Bild, що слід було б в новому світлі подивитися на несподіване рішення Шредера піти у відставку: "Може бути, він захотів позбутися від поста (канцлера), саме тому, що йому було запропоновано вигідне місце? "

Глава парламентської групи Християнсько-соціального союзу (ХСС) Петер Рамзауер зажадав від колишнього канцлера "розкрити карти". "Ясно, - сказав політик газеті Bild, - що така угода не відбувається за один день, а всього три тижні тому Шредер був канцлером". Рамзауер вважає за потрібне з'ясувати, як вплинула перспектива "нової роботи" на рішення канцлера на рік раніше терміну піти зі свого поста.

Депутат ХСС в Європарламенті Бернд Поссельт, виступаючи в понеділок у Мюнхені, назвав нове призначення "платою за мовчання", яким роки правління канцлера Шредера були відзначені щодо війни в Чечні і планомірного скорочення демократичних свобод в Росії. За словами депутата, "вже на посаді канцлера Шредер поводився як попереджувальний чиновник російського президента Путіна".

В даному випадку мова йде про винагороду канцлеру за його довголітню дружбу з Путіним, вважає почесний голова партії лібералів граф Отто Ламбсдорф. Віце-голова бундестагу від партії "зелених" Катрін Герінг-Екардт заявила: "Це означає, що як приватна особа він отримає вигоду від рішення, прийнятого ним як політиком". А керуючий справами "зелених" Фолькер Бек припустив, що висока посада була обіцяна Шредеру вже до моменту підписання договору про будівництво Північно-Європейського газопроводу.

Пояснень Кремля російській пресі отримати не вдалося, а джерело в адміністрації вважає, що Шредеру просто підшукали почесну посаду. Шредер давно пов'язав свою долю з Росією, переконаний директор з програм Росії Німецької ради із зовнішньої політики Олександр Рар: колишній канцлер Німеччини часто йшов назустріч Путіну і публічно підтримував ПЄГ, незважаючи на критику багатьох лідерів Східної Європи.

Після поразки на виборах в жовтні-листопаді 2005 року з'явилися перші чутки про те, що колишній канцлер найближчим часом може стати співробітником російської нафтової компанії "Газпром". Британська The Times ще на початку жовтня писала, що колишній канцлер буде працювати в "Газпромі" , Однак Шредер з гнівом спростував ці чутки . Він обіцяв написати книгу і повернутися до адвокатської практики.

Крім того, йому запропонував роботу глава видавничої групи Ringier Міхаель Рінгір. З 1 січня Шредер буде виконувати обов'язки його радника з міжнародних питань. Від цієї посади у зв'язку з роботою в проекті Північно-Європейського газопроводу Шредер відмовлятися не збирається.

Як Путін завербував Шредера

Зайнявши найвищу посаду в державі, Володимир Путін зміг в усій красі проявити свої таланти. І якщо про успіхи вербувальників-розвідників світ може дізнатися років через п'ятдесят, то про вербувальних перемоги президента Путіна стає відомо вже зараз. Створений російсько-німецький консорціум з будівництва газопроводу, який зв'яже наші країни, очолить колишній канцлер ФРН Герхард Шредер.

Як пише інтернет-видання ej.ru , Давно вже західні політики такого рівня не потрапляли по добрій волі в настільки брудну історію. Судіть самі, кілька місяців тому Шредер, як керівник суверенної держави вів переговори з лідером іншої держави про якийсь спільний проект. І ніхто не ризикнув би поставити під сумнів тоді в тому, що він прагнув досягти домовленості на максимально вигідних умовах для Німеччини.

Однак все виглядає зовсім інакше, якщо, пішовши у відставку, він займає одну з найвищих посад в консорціумі, який створений для реалізації цього проекту і який контролюється іншою державою. Як не крути, виникають підозри, що для Шредера в ході переговорів були важливі не стільки інтереси рідної Німеччини, скільки перспективи зайняти високу посаду в корпорації, яка згідно з планами його друга, а тепер вже і куратора Володимира Путіна, стане найбільшим постачальником енергоносіїв до Європи.

Як пише інтернет-видання, все це - класичний випадок так званого конфлікту інтересів. На це негайно відреагували і журналісти і провідні політики. "Шредер шкодить своїм же історичним заслугам", констатує DW-World.ru.

Коли ж з'ясується, що логіка професійного вербувальника аж ніяк не є універсальною (та ж спадкоємиця Шредера Ангела Меркель тепер десять разів подумає, перш ніж рятувати за тісні зв'язки з Росією), розплачуватися доведеться не тільки Путіну, але і всій країні.

Північно-Європейський газопровід

Газопровід пройде через Балтійське море з Виборга в Грайфсвальд на півночі Німеччини. Ресурсна база - Південно-Російське родовище із запасами 700 млрд куб. м газу. Будівництво наземної частини ПЄГ за 2-2,5 млрд доларів "Газпром" веде за свій рахунок, оператор морської частини (1128 км) - North European Gas Pipeline Company (NEGPC), зареєстрована 5 грудня в кантоні Цуг (Швейцарія). Її акціонери: "Газпром" (51%) і BASF з E.ON (по 24,5%). Будівництво першої нитки ПЄГ потужністю 27,5 млрд куб. м газу буде завершено до липня 2010 року, а вивести обидві нитки на повну потужність в 55 млрд куб. м планується в 2013 році.

Німецькі партнери "Газпрому" будуть керувати гігантськими сумами, причому найцікавіше почнеться, коли будівництво закінчиться. Як розповів "Відомостям" джерело, близьке до монополії, у вересні учасники проекту підписали угоду на умовах "транспортуй або плати". Це підтвердив менеджер однієї з "дочок" "Газпрому". З базової угоди, за їхніми словами, слід, що після 2010 року "Газпром" повинен буде відшкодувати акціонерам NEGPC все понесені витрати протягом 10 років, при цьому рентабельність проекту повинна бути не менше 10% в рік.

За словами джерела, близького до "Газпрому", тариф на транспорт газу по морській частині ПЄГ передбачається на рівні 3-3,5 доларів за 1000 куб. м газу на 100 км. Транзит 55 млрд куб. м газу буде обходитися "Газпрому" в 1,32-1,54 млрд євро в рік. Якщо на трубу буде витрачено 4 млрд євро, то в рік "Газпром" буде понад цю суму відшкодовувати NEGPC витрати не менше 400 млн євро плюс 10% від цієї суми. Тобто, загальні доходи оператора можуть перевищити 1,8 млрд євро. Аналітик "Трійки Діалог" Валерій Нестеров попереджає, що 4 млрд євро - це оптимістична оцінка витрат, а реальні витрати можуть виявитися на 20-30% вище плану.

Чому для управління цими потоками вибрали саме Варніга і Шредера, представник "Газпрому" пояснив так: "ПЄГ - політично важливий для нас проект, і важливо, щоб ним керували люди з авторитетом і вагою в міжнародних колах". Про Варніг відомо, що він служив разом з Володимиром Путіним в Німеччині. Dresdner Bank під його керівництвом консультував "Газпром" по багатьом великим проектам - від розміщення єврооблігацій на 1,75 млрд доларів до покупки "Сибнефти", а нещодавно банк оголосив про покупку частки в Газпромбанку. За словами джерела, близького до переговорів, Міллер дізнався, що головою комітету стане Шредер, за годину до п'ятничної прес-конференції: спочатку Шредеру хотіли відвести роль радника власників NEGPC.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация