NEWSru.com :: Патріарх відкрив засідання Синоду на "дачі" в Геленджику

Навколо будівництва духовно-адміністративного центру РПЦ під Геленджик ще не так давно циркулювало безліч розмов і чуток

6 червня Патріарх Московський і всієї Русі Кирил звершив велике освячення храму на честь святих рівноапостольних Кирила і Мефодія в патріаршому і синодальному духовно-адміністративному і культурному центрі Руської православної церкви поблизу міста Геленджика. Потім він очолив літургію в храмі. Про це повідомила прес-служба глави РПЦ. Нагадаємо, що в відношенні цього Центру ще не так давно циркулювало безліч розмов і чуток. У ЗМІ його часто називали "Дача патріарха" .

"Тішуся з того, що це (освячення храму. - Прим. Ред.) Відбулося в зв'язку з засіданням Священного Синоду. Сьогоднішній день увійде в історію цього місця як день офіційного відкриття патріаршого і синодального духовно-адміністративного і культурного центру Руської церкви на півдні нашої країни ", - сказав після богослужіння патріарх.

Сьогоднішнє засідання Священного Синоду вперше проходить в цьому духовному центрі, який був закладений в 2005 році патріархом Алексієм II. Рішенням патріарха Кирила будівництво центру було продовжено, і на цей момент будівельні роботи завершені.

Як зазначив патріарх Кирило в своєму слові на відкритті Синоду, історично склалося так, що Москва і Санкт-Петербург були синодальними столицями. Протягом ряду років деякі засідання Синоду проходять і в Києві. Зараз з'являється можливість проводити такі зустрічі на півдні Росії.

"Крім того, з'являється можливість перенести частину функцій Московської патріархії сюди, в південний регіон, щоб бути ближче до південних єпархіях, братнім помісних Православних церков", - сказав він.

За словами патріарха, неподалік від нього центри Константинопольської, Олександрійської, Антіохійської, Єрусалимської церков.

"Дуже важливо, щоб в цьому місці проходили також і зустрічі предстоятелів помісних Православних церков, щоб зміцнювалася єдність наших Церков. Вважаю, що це місце буде багато в чому служити цієї високої мети", - додав предстоятель Російської церкви.

У центрі розташовується зал засідань Синоду, покої патріарха і постійних членів Синоду. Крім того, в центрі обладнані робочі кабінети, конференц-зали, приміщення прес-центру. Будівництво церковно-адміністративного духовного центру велося в основному за рахунок коштів благодійників та патріархії.

Поряд з функцією церковного управління центр буде використовуватися для представницьких цілей: прийому предстоятелів і делегацій помісних Церков.

Центр, а не дача

Навколо будівництва Духовно-адміністративного і культурного центру РПЦ циркулювало безліч розмов. Нерідко цей комплекс називали "дачею патріарха". У лютому минулого року в РПЦ повідомлення деяких ЗМІ про "дачу" офіційно спростували.

"З 2005 року під Геленджик ведеться будівництво церковно-адміністративного духовного центру Російської православної церкви на півдні Росії, поряд з наявними центрами в Москві і Петербурзі", - говорилося в заяві Інформаційного відділу Московської патріархії.

У ньому зазначалося, що виступити з відповідною заявою Російську церкву спонукали опубліковані в деяких ЗМІ та блогах чутки про те, ніби неподалік від селища Прасковеевка Геленджикского району в Краснодарського краю будується "дача патріарха", а її будівництво ведеться з порушеннями.

В Інформаційному відділі повідомили, що на території духовного центру розмістяться зал для засідань Священного Синоду, приміщення для перебування членів Синоду, адміністративних і управлінських служб Московської патріархії. Крім того, в центрі будуть обладнані робочі кабінети, конференц-зали, приміщення прес-центру і т. Д.

У заяві йшлося про те, що поряд з функцією церковного управління, на центр також будуть покладені представницькі функції.

"У процесі спорудження будівлі були дотримані вимоги всіх служб, включаючи природоохоронні. Ніякої масової вирубки дерев не проводилося. Це підтверджується, зокрема, актом огляду території Федеральною службою з нагляду в сфері природокористування від 6 грудня 2010 року", - підкреслювалося в документі, де також зазначалося, що проект благоустрою території центру передбачає посадку декількох сотень дерев і що територія центру "не перекриває і не може перекривати вільний доступ до морського узбережжя, так як це НТР знаходиться на висоті 60 метрів над рівнем моря ".

Замовником будівництва виступала патріархія, а виконавцем - ФГУП "Підприємство по поставках продукції Управління справами президента Російської Федерації", яке здійснює комерційну діяльність відповідно до свого статуту. Генпідрядником будівництва є сербська компанія "Шляхове".

Будівництво церковно-адміністративного духовного центру велося за рахунок коштів патріархії без залучення державних бюджетних коштів будь-якого рівня, сказано в документі.

Тим часом питання про законність будівництва об'єкта під умовною назвою "Дача Патріарха" на території державного лісового фонду підняли екологи .

як повідомляло радіо "Свобода" , активісти "Екологічної вахти" по Північному Кавказу зуміли проникнути на територію об'єкта, розташованого на північ від села Дивноморське. В результаті проведеної екологічної інспекції "зелені" виявили там незаконне будівництво, яке належить Московської патріархії.

За словами краснодарського еколога Дмитра Шевченка, не менше 10 га унікального лісу, де росте під охороною законом пицундская сосна, обгороджено 3-метровим парканом. Пробравшись всередину, екологи виявили "дивне, пафосне будова - не те особняк, не те храм", увінчана куполом з хрестом. З храму-особняка вийшов чоловік і "ламаною російською" попросив екологів покинути цю приватну територію.

Шевченко озвучив версію, підтверджену пізніше і патріархією: замовником і головним спонсором будівництва "дачі Патріарха" виступає "Підприємство по поставках продукції" Управління справами президента РФ, а підрядником - російсько-сербська фірма "Подорожній".

Як повідомив активіст "Екологічної вахти" по Північному Кавказу Андрій Рудомаха, факт знаходження VIP-об'єкта на території Держлісфонду був підтверджений офіційною відповіддю Управління Росприроднагляду по Краснодарському краю "Екологічної вахти". Але офіційне відомство не зробило ніяких заходів щодо призупинення будівництва об'єкта.

"Поряд з такими об'єктами, як дача Путіна на Прасковеевка, як планована державна дача на Утрише, - це об'єкт, щодо якого державна контрольна схема не діє. Він фактично виведений з-під контролю", - заявив Рудомаха.

Боротися з незаконним будівництвом на природоохоронній території, коли в ролі замовників об'єкта виступають впливові кремлівські структури, завжди складно, але не безнадійно - заявив директор з програм "Грінпіс Росії" Іван Блоків. На його думку, це може зайняти кілька років і завершитися зверненням до Європейського суду з прав людини. На думку еколога, в зв'язку з наближенням виборів влада зараз буде обережніше "з прийняттям таких волюнтаристських рішень і закриванням очей на знищення природи".

За даними північнокавказьких екологів, в початку лютого 2011 року всеросійське громадянський рух "Відкритий берег" звернулося з відкритим листом до Патріарха Кирила, в якому розповіло про проблеми, що виникли в зв'язку з будівництвом його особистої резиденції. Рух запропонувало РПЦ вступити в конструктивний діалог з громадськістю для їх вирішення.

У 2010 році в ЗМІ повідомлялося, що в Підмосков'ї під селом Переробки, яка знаходиться поруч зі знаменитими переделкінского письменницькими дачами, також будують дачу для Патріарха , Вирубуючи заповідний ліс.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация