NEWSru.com :: Росія до 2020 року може стати монополістом ідеального палива

Росія планує створити постійну базу на Місяці і відпрацювати транспортну схему для доставки зі супутника на Землю ідеального екологічно чистого палива для термоядерного синтезу - гелію-3
"Постійну станцію на Місяці ми плануємо створити вже до 2015 року, а з 2020 року може розпочатися промисловий видобуток на супутнику Землі рідкісного ізотопу - гелію-3", - повідомив глава Ракетно-космічної корпорації (РКК) "Енергія" Микола Севастьянов
Гелій-3 на Місяць протягом мільярдів років приносив сонячний вітер. Вчені дізналися про його існування на Місяці, проводячи аналізи грунту, доставленого з супутника Землі радянськими автоматичними станціями

Росія планує створити постійну базу на Місяці і відпрацювати транспортну схему для доставки зі супутника на Землю ідеального екологічно чистого палива для термоядерного синтезу - гелію-3.

"Постійну станцію на Місяці ми плануємо створити вже до 2015 року, а з 2020 року може розпочатися промисловий видобуток на супутнику Землі рідкісного ізотопу - гелію-3", - повідомив глава Ракетно-космічної корпорації (РКК) "Енергія" Микола Севастьянов на відкритих в середу 30-х Корольовський читаннях, які щорічно проходять в університеті ім. Баумана, передає ІТАР-ТАСС.

Гелій-3 , На думку вчених, - найперспективніший джерело енергії, його запаси в верхніх шарах поверхні Місяця досягають близько 500 млн тонн, що може повністю забезпечити земну енергетику на термін понад 1000 років. На Землі ж цей ізотоп практично відсутня, в надрах планети його не більше декількох сотень кілограмів.

Гелій-3 на Місяць протягом мільярдів років приносив сонячний вітер. Вчені дізналися про його існування на Місяці, проводячи аналізи грунту, доставленого з супутника Землі радянськими автоматичними станціями. За оцінками вчених, на Місяці може бути близько 1 млн тонн ізотопу гелію-3. Одна тонна цього ізотопу, якщо її оцінювати в нафтовому еквіваленті, може коштувати близько 4 млрд доларів.

"Щоб забезпечити на рік все людство енергією, необхідно лише два-три польоти космічних кораблів вантажопідйомністю в 10 тонн, які доставлять гелій-3 з Місяця", - заявляв раніше академік Російської академії наук (РАН), член бюро Ради з космосу РАН Ерік Галімов .

Витрати ж на міжпланетну доставку в десятки разів менше, ніж вартість вироблюваної зараз електроенергії на атомних електростанціях. Витягувати гелій-3 з надр Місяця російські вчені припускають за допомогою своєрідних "місячних бульдозерів", які після нагрівання грунту отримуватимуть ізотоп з поверхні.

Але планам Росії стати через 15 років енергетичним монополістом можуть перешкодити американці. Москва вже продемонструвала світу, що вона готова і має намір використовувати енергоресурси як зброю, як це було на прикладі з Україною та іншими колишніми республіками СРСР. У такій ситуації США можуть прискорити будівництво своєї власної місячної бази.

За припущеннями США, місячні дослідження почнуться в 2018 році з висадки астронавтів на Місяць. А до 2020 планується побудувати базу біля південного полюса Місяця, де більше кисню, а можливо, і водяного льоду.

NASA витратить на це будівництво 100 млрд доларів в найближчі 12 років. Нагадаємо, що в січні 2004 року президент Джордж Буш закликав США повернутися на Місяць до 2020 року.

Причина - все той же ізотоп гелію-3, практично досконале паливо. Один шаттл, враховуючи його завантаження в 30 тонн, може забезпечити всі потреби США в енергії на рік. Крім того, гелій-3 не вибухає, він дуже стабільний, на його основі можна створити абсолютно екологічно чисті генератори.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация