NEWSru.com :: Німеччина відсвяткувала день святого Миколая

У Німеччині напередодні відзначали день святого Миколая
Перед 6 грудня діти виставляють за двері взуття або червоно-білі мішечки у вигляді носка або чобота, щоб святий Миколай поклав туди солодощі та іграшки

У Німеччині напередодні відзначали день святого Миколая (Nikolaustag), який здавна вважається тут покровителем дітей.

Серед німців-католиків популярний епізод з житія св. Миколая (в православній традиції він, як відомо, називається Николем Чудотворцем), який оповідає про що впала в убогість батька трьох дочок, готовому з відчаю зробити з них розпусти. Святий Миколай таємно підкинув йому три вузлики з золотом - як подарунок-приданого для кожної з дівчат. Цей епізод з житія святого з середини XVI століття породив на Заході звичай потихеньку підкладати подарунки дітям, що виставляють напередодні 6 грудня за двері свою взуття або підвішують червоно-білі мішечки у вигляді носка або чобота, щоб "проходить повз" святий Миколай поклав туди солодощі та іграшки . Однак, згідно з традицією, їх повинні отримувати тільки слухняні діти, а бешкетники - каратися різками. Старі церковні статути свідчать: "Перед днем ​​святого Миколая матері тримають напоготові подарунки та різки для своїх дітей", повідомляє Regions.ru .

На противагу католицькій традиції протестанти, бажаючи зберегти старовинний німецький звичай дарувати дітям подарунки, замість Миколи "винайшли" так званого Крісткінд (Christkind) (подобу ангела-дитяти в жіночому образі), якому "доручили" роздавати подарунки не 6 грудня, а в день Різдва - 25 січень н.ст. До XX століття "протестантський" Крісткінд несподівано прижився у католиків, зате у самих протестантів Крісткінд поступово був витіснений іншим героєм - Вайнахтсманом (Weihnachtsmann - "різдвяним дідом").

Св. Миколай і Вайнахтсман - для німців Що ж, що для радянських людей і росіян Дід Мороз. Відомо, що Різдво в СРСР переслідувалося як "релігійний пережиток". Нового року пощастило більше: "буржуазним пережитком" він вважався тільки з 1929 по 1935 рік. У 1936 році перша новорічна ялинка для дітей та молоді пройшла в Колонному залі Будинку спілок. Тоді ж з'явився і головний персонаж свята - Дід Мороз.

Образ доброго казкового старого запозичили на Заході. Правда на відміну від святого радянський Дід Мороз обзавівся онучкою Снігуронькою, появи якої в свиті дідуся ми зобов'язані однойменною казкою Олександра Островського.

Сьогодні святий Миколай асоціюється у більшості німців з такими різдвяно-новорічними персонажами, як секуляризовані Вайнахтсман і Санта-Клаус, мають білу бороду і червоно-білий каптан з хутряною обробкою. З цієї причини в грудневі дні в деяких містах Німеччини розгортається кампанія, яка закликає німців відвернутися від "іммігранта з Америки" Санта-Клауса як символу дешевої комерціалізації. Представники католицького духовенства виступають із закликом: "Не можна допустити, щоб безликий Санта Клаус відсунув на задній план і замінив собою святого Миколая, який закликав людей до милосердя і співчуття".

Сьогодні роль св. Миколи в німецьких дитячих садах і клініках може зіграти кожен, хто має артистичні і педагогічні здібності. Для цього необхідно звернутися в спеціальне бюро великих бірж праці, що забезпечують тимчасовою роботою пройшли за конкурсом "Ніколаус". Діти можуть попередньо поговорити з ним по мобільному телефону і "таємно" узгодити з ним свій подарунок. Зустріч малюків з "Николаусом" коштує їхнім батькам, так само як і іншим замовникам, від 25 до 40 євро.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация