NEWSru.com :: В Україні згадали, що країна не має офіційних кордонів, а тому звинувачення в сепаратизмі необгрунтовані

Як стверджується, експерти ООН дійшли висновку, що, оскільки Україна не провела демаркацію своїх кордонів як держави, у країни немає офіційної кордону в рамках міжнародного права
Не можна змінити те, чого не існує! Демаркація кордонів України - тільки в проекті за угодою з ЄС!
У 2010 році Придністров'я взялося за односторонню демаркацію свого кордону з Україною і Молдовою

В українських і російських блогах у вівторок поширилася сенсаційна новина: як стверджується, експерти ООН дійшли висновку, що, оскільки Україна не провела демаркацію своїх кордонів як держави, у країни немає офіційної кордону в рамках міжнародного права. І говорити про порушення територіальної цілісності некоректно.

Першою про заяву, яку нібито прозвучало з вуст генсека ООН Пан Гі Муна з англійської "Темза ТВ", повідомила харків'янка, лідер ініціативної групи громадської організації "Український вибір" Ірина Хижняк. "Ось це новина !!! Як у відомій цитаті:" А слона-то ми і не помітили! "- написала вона.

"Оскільки у країни немає її офіційного кордону в рамках міжнародного права, то говорити про її порушення будь-ким немає підстав. Також немає підстав говорити про сепаратизм, тобто насильницьку зміну конфігурації кордону. Не можна змінити те, чого не існує! Демаркація кордонів Україна - лише в проекті за угодою з ЄС! " - заявила Представниця.

Хижняк підкреслила, що не говорить про розподіл країни і є прихильником цілісності України, але хотіла звернути увагу на виниклу правову колізію.

Відзначимо, питання про відсутність у України офіційних кордонів раніше піднімав президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв. Після саміту з ядерної безпеки в Гаазі він заявляв, що "в останні роки політичне керівництво України постійно коливалося - то в сторону відносин з Європою, то участі в СНД, то немає. Фактично народ і країна виявилися розділені на дві частини. У результаті стався неконституційний державний переворот ".

Він висловив переконання, що Україні необхідно повернутися в правове поле, провести законні вибори і завершити процес узаконення меж, що, на думку Назарбаєва, може послужити каменем спотикання між Україною та Росією, передавало РІА Новини" .

Незважаючи на те що Thames Television є не телеканалом, а студією, яка виробляє струм-шоу і серіали, а будь-яких підтверджень того, що Пан Гі Мун піднімав питання про статус українських кордонів, в офіційних ЗМІ не було, статтю Ірини Хижняк передрукували безліч блогерів, а також ряд ЗМІ і форумів.

Так, наприклад, політолог Михайло Ошеров в своєму блозі назвав Україну "непорозумінням", територією без кордонів. А користувач сервісу Pikabu з псевдонімом chernobyl так прокоментував повідомлення: "Та ви завагався! Як тільки я маю намір купити собі новий глобус, так відразу щось змінюється. Я розорюся так з вами!".

Нагадаємо, до 1991 року Україна як державне утворення не існувала. Після поразки серпневого путчу ГКЧП Верховна Рада УРСР проголосила незалежність республіки, що було підтверджено пізніше на всеукраїнському референдумі. Після припинення існування СРСР кордону союзних республік були визначені в рамках раніше існуючих адміністративних кордонів. Однак Україна процес демаркації що не завершила.

У 2010 році Придністров'я взялося за односторонню демаркацію свого кордону з Україною і Молдовою, повідомляло "Сегодня.ua" . У листопаді 2013 року видання ZN.ua писало про початок демаркації держкордону з Білоруссю. Перший прикордонний знак був встановлений поряд з монументом Дружби народів біля населеного пункту Сеньківка. Міністр закордонних справ Білорусії Володимир Макей тоді заявив, що обидві країни розраховують на міжнародну допомогу в проведенні необхідних робіт, які, на його думку, відповідають інтересам Євросоюзу.

Днями Держприкордонкомітет Білорусії повідомив про намір провести переговори щодо проекту міжурядової угоди про затвердження Положення про демаркацію держкордону між Білоруссю і Україною, повідомляє "Белта" . Як повідомлялося, відомство отримало повноваження не тільки на підписання документа, але і на внесення в нього змін і доповнень.

Що стосується російсько-українського кордону, то перший прикордонний стовп був встановлений ще 7 листопада 2012 року, однак процес не завершений. Особливо складною український МЗС визнає ситуацію на морському кордоні. "Питання про делімітацію морського кордону не вирішено до кінця. В першу чергу це стосується Азовського моря. Відповідна комісія продовжує свою роботу", - запевнив директор першого територіального департаменту МЗС України Микола Дорошенко "РБК-Україна" .

У понеділок джерела українського "Обозревателя" звинуватили російську сторону в тому, що вона не поспішає завершувати процес демаркації: необхідні кошти Прикордонслужбі ФСБ виділені не були.

"Глава української делегації Леонід Осаволюк поінформував російську сторону про готовність української до виконання робіт по встановленню прикордонних знаків. Однак російська сторона не висловила значну зацікавленість з приводу подальших кроків і вказала, що на даний час Прикордонслужбі ФСБ РФ не виділені кошти на цей напрямок", - стверджував джерело.

При цьому польовий етап демаркації спільного кордону було розпочато тільки 3 квітня.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация