NEWSru.com :: Бажання патріарха Кирила "робити відмінності між репресивними режимами" Гітлера і Сталіна викликало протести в Росії і на Україні

Бажання патріарха Кирила "робити відмінності між репресивними режимами" Гітлера і Сталіна викликало протести в Росії і на Україні

Заява патріарха Московського і всієї Русі Кирила про те, що сталінізм не можна прирівнювати до фашизму, зроблену ним під час пастирського візиту в Київ, викликало хвилю протесту як на Україні, так і в Росії.

Нагадаємо, що 28 липня патріарх Кирило в інтерв'ю українському телеканалу "Інтер" заявив наступне: "Не виправдовуючи, а засуджуючи репресивні режими, ми повинні все-таки при цьому робити відмінності між репресивним і людиноненависницьких режимів. Ось для мене нацизм - це режим людиноненависництва , сталінізм - це репресивний режим ".

За логікою предстоятеля Російської православної Церкви, є велика різниця в справі винищення людей за національною і соціальною ознаками. І винищення євреїв нацистською Німеччиною злочинні, ніж винищення селянства і інтелігенції як класів у сталінській Росії.

Українська народна партія (УНП) вже звернулася в Генпрокуратуру України і в Службу безпеки з вимогою перевірити цей вислів патріарха РПЦ на предмет відповідності законодавству України.

Як сказано в повідомленні УНП, яке передає "Росбалт" , Партія висловлює обурення у зв'язку із заявами патріарха Кирила, які містять зневагу до людського життя і фактичне виправдання сталінського режиму. "Це висловлювання означає, що для« патріарха РПЦ Кирила сталінізм не діяли так само жорстоко, як нацизм, не ставив за мету знищення людей ", - сказано в заяві.

УНП вказало главі РПЦ, що "він виправдовує людиноненависницький режим, який депортував 14 народностей СРСР повністю і ще 48 - частково; режим, який лише в Україні за два роки, - 1932-1933 - виморив голодом майже 10 мільйонів людей". Це режим, підкреслюється в заяві, "при якому репресовані за соціальною ознакою цілі соціальні верстви - священики," кулаки ", дворяни; режим, за якого за запізнення на роботу і за жменю колосків з колгоспного поля передбачалася кримінальна відповідальність".

Як вказує УНП, виступ патріарха Кирила проти рішення Парламентської асамблеї ОБСЄ (Резолюція про ідентичність сталінського і гітлерівського режимів - прим.ред. NEWSru.com), "повністю нівелювало авторитет голови Російської православної церкви".

"Якщо до сих пір обрання Кирила на патріарший престол сприймали як перемогу прогресивних течій в середовищі РПЦ, якщо до сих пір його походження з найбільш" європейської "області Росії (Калінінградської) асоціювалося з подальшим церковним дистанціювання від держави, то сьогодні ці ілюзії повністю розвіялися" , - йдеться в заяві.

У Росії заяву патріарха також не залишилося непоміченим.

як пише Загальна газета.ру , Патріарх Кирило засуджує обидва режими, але не вважає правильним приписувати Сталіну провину за голодомор. "Це спільна історична біда всього народу, який на той час жив в одній країні", - заявив він після відвідування разом з президентом України Віктором Ющенком пам'ятника жертвам масового голоду в Києві.

Ющенко розумів, що головне в висловлюваннях патріарха РПЦ - це визначення голодомору як спільної трагедії, пише видання. І він погодився з таким твердженням, заявивши, що "Україна не вважає провиною Росії і російського народу голодомор 1932-33 років".

Як зазначає видання, в Російській Православній Церкві сьогодні немає єдності з питання про ставлення до Сталіна і Гітлера як до однаково злочинним політичним діячам 20-го століття. Згадати, хоча б, заява глави відділу зовнішніх церковних зв'язків РПЦ архієпископа Волоколамського Іларіона. Він вперше в сучасній історії церкви дав Сталіну нищівну характеристику, заявивши, що "Сталін був чудовиськом, духовним виродком, який створив страшну антилюдську систему управління, побудовану на брехні, насильстві і терорі. Він розв'язав геноцид проти народу своєї країни і несе особисту відповідальність за смерть мільйонів безвинних людей. В цьому плані Сталін цілком можна порівняти з Гітлером ... немає ніякої суттєвої різниці між ... ГУЛАГом і гітлерівської системою таборів смерті ".

Про те, що слова патріарха Кирила йдуть врозріз з християнською чеснотою, вважає і Валерія Новодворська.

"Для будь-якого християнина неприпустимо дозувати добро-зло, ділити зло на домашнє червоне краще і на чуже чорне найгірше. Це повне блюзнірство", - впевнена Новодворська, відзначаючи, що "не може християнин проповідувати, що злодійство допустимо і йому є якесь виправдання ".

За її словами, мова Святійшого Патріарха Московського в Києві знову підняла питання "про моральний рівень РПЦ, яка не тільки нетерпима до інших конфесій, яка забирає на всіх континентах власність у інших церков, але ще і намагається реабілітувати сталінізм і намагається ввести нову юридичну категорію - "як би злочин".

"Краще б найсвятішому Кирилу сидіти вдома, а не їздити в гості. Те, що він сам осоромився - його особиста справа, але те, що він всіх порядних священиків вигнаних їм, поставив перед вибором як їм такого предстоятелю церкви підкорятися або куди податися - це дуже сумне запитання ", - уклала Новодворська.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация