NEWSru.com :: Путін відправив у відставку уряд Михайла Касьянова

Президент Росії Володимир Путін оголосив про відставку російського уряду
Як заявив президент Росії, таке рішення було їм прийнято відповідно до статті 117 Констіуціі РФ
Рішення продиктоване бажанням ще раз позначити свою позицію в питанні про те, яким буде курс розвитку країни після 14 березня 2004 року, заявив президент
Віктор Христенко призначений тимчасово виконуючим обов'язки глави уряду

Президент Росії Володимир Путін оголосив про відставку російського уряду 46-річного Михайла Касьянова . Про це він заявив у вівторок в своєму екстреному телевиступі, яке транслювалося телеканалом "Росія" і Першим телеканалом. Виконуючим обов'язки прем'єра призначений 46-річний Віктор Христенко . Як заявив президент Росії, таке рішення було їм прийнято відповідно до статті 117 Конституції РФ.

"Відповідно до статті 117 Конституції Росії мною прийнято рішення про відставку уряду. Дане рішення не пов'язане з оцінкою підсумків діяльності колишнього складу уряду, яку, в цілому, вважаю задовільною. Воно продиктовано бажанням ще раз позначити свою позицію в питанні про те, яким буде курс розвитку країни після 14 березня 2004 року ", - заявив президент.

Віктор Христенко може виконувати обов'язки глави кабінету на термін до двох місяців. Цей термін передбачений статтею 8 Федерального конституційного закону від 17 грудня 1997 року "Про Уряді Російської Федерації". Кандидатура ж нового прем'єр-міністра "буде затверджена протягом майбутнього тижня", заявили джерела РІА "Новости" в уряді.

- Хто проти такого рішення президента
- Хто підтримав таке рішення
- Кого готують в прем'єри, а значить і на місце Путіна в 2008
- Хто збереже свої пости після відставки кабінету
- Як формується уряд і коли воно йде
- Після цього долар почав рости, а російські акції - падати

Повний текст Указу:

"Відповідно до п." В "ст. 183, ч.2 ст.117 Конституції Російської Федерації постановляю:
1. Оголосити про відставку уряду РФ;
2. Покласти тимчасове виконання обов'язків голови уряду на віце-прем'єра уряду Віктора Христенко;
3. Доручити уряду РФ виконувати свої обов'язок до сформування нового уряду РФ;
4. Цей Указ набрав чинності з дня його підписання ".

Як формується уряд і коли воно йде

Після вступу на посаду протягом двох тижнів президент повинен внести до Держдуми пропозицію про кандидатуру голови уряду (або протягом тижня з дня відхилення кандидатури Держдумою).

Протягом тижня Держдума повинна розглянути цю кандидатуру. Якщо, згідно зі статтею 111, частина 4 Конституції РФ, Держдума тричі відхиляє подані президентом кандидатури голови уряду, президент може сам призначити прем'єра, розпустити Держдуму і призначити нові вибори.

Після затвердження голова уряду повинен в тижневий термін подати президентові пропозиції про структуру федеральних органів виконавчої влади та кандидатури на посади заступників голови уряду Російської Федерації і федеральних міністрів.

Згідно зі статтею 116 Конституції, уряд складає свої повноваження перед обранням нового президента.

В інший час, згідно зі статтею 117 Конституції, уряд може подати у відставку, яка приймається або відхиляється Президентом Російської Федерації.

Крім того, Держдума може висловити недовіру уряду. Постанова про недовіру уряду приймається більшістю голосів від загального числа депутатів.

Після висловлення Думою недовіри уряду президент може оголосити про відставку уряду або можу погодитися з рішенням Державної Думи.

Якщо Держдума протягом трьох місяців повторно висловить недовіру уряду, президент оголошує про відставку уряду або розпускає Державну Думу.

Крім того, голова уряду може і сам поставити перед Держдумою питання про довіру уряду.

Якщо Державна Дума в довірі відмовляє, президент протягом семи днів приймає рішення про відставку уряду Російської Федерації або про розпуск Державної Думи і призначення нових виборів.

Таке рішення Путіна - неетично, це - фарс

Незалежний кандидат Держдуми РФ Володимир Рижков назвав відставку уряду Росії неетичним кроком президента по відношенню до суспільства, виборцям і іншим кандидатам. "Тим самим президент тільки підкреслив фарсовість і формальність майбутніх виборів і їх абсолютну вирішеним", - сказав він в ефірі радіостанції "Ехо Москви". Депутат зізнався, що був дуже здивований таким кроком президента: "Це нагадало часи Бориса Миколайовича, коли раптово, без будь-якого пояснення приймалися найбільші політичні кадрові рішення". Рішення тим більше несподівано, що "президент недавно похвалив уряд за дуже хороші підсумки минулого року", додав Рижков. "При всіх численних недоліках кабінету Касьянова це був реформаторський кабінет, при якому країна нехай непослідовно, з проблемами, але йшла вперед в області економічних реформ", - зазначив депутат. "Кого ми зараз будемо стверджувати, що це буде за уряд, яка буде проведена ним політика, поки не ясно, - зауважив Рижков. - Мабуть, треба почекати кілька днів, коли президент внесе в Думу кандидатуру нового прем'єра і ця людина виступить зі своєю промовою ".

Кандидат в президенти Ірина Хакамада вважає, що сьогоднішнім рішенням глава держави завдає серйозного удару по стабільності в країні. "Цей крок президента настільки несподіваний, що він остаточно підриває віру в будь-яку прогнозованість дій президента в рамках закону", - сказала Хакамада в інтерв'ю "Інтерфаксу". Вона нагадала, що згідно з чинним законодавством після офіційного оприлюднення результатів виборів глави держави уряд в тижневий термін має піти у відставку. "Те, що президент поспішає, на мій погляд, означає, що він не впевнений ні в явці виборців, ні в результатах майбутніх виборів. Президент буквально підриває ситуацію, не піклуючись про те, що діє проти закону, і їм же збудованої стабільності", - сказала Хакамада.

Кандидат в президенти РФ від компартії Микола Харитонов вважає сьогоднішнє рішення глави держави Володимира Путіна про відставку уряду "піарівським ходом". "Це піар хід напередодні президентських виборів, завдяки якому президент, як я розумію, повинен привернути увагу виборців і забезпечити їх високу явку", - сказав він в інтерв'ю "Інтерфаксу". На думку Харитонова, нинішній глава держави "діє в кращих традиціях відомих раптових" рокіровочек "свого попередника".

Лідер КПРФ і її парламентської фракції Геннадій Зюганов заявив, що зміна уряду не принесе ніяких змін. "Я б сприйняв із задоволенням, якби сказали: ось новий курс, нова команда і програма, але жодної відповіді на ці питання поки немає. Без зміни курсу, команди і політики розраховувати сьогодні на щось не доводиться", - заявив сьогодні лідер КПРФ. "Якщо в країні немає економічної політики, якщо у партії влади немає реальної ідеології та чіткої програми, якщо в ході виборів немає реальних дебатів, то залишається тільки робити такі ходи", - сказав Зюганов у вівторок журналістам, зазначивши, що "треба було ще рік назад відправити уряд у відставку ". Зюганов несхвально відгукнувся про Віктора Христенко, призначеному виконуючим обов'язки глави уряду, оскільки, за словами Зюганова, той причетний до згубному, за оцінкою комуністів, економічного курсу, що проводився весь останній час.

Кандидат в президенти РФ Іван Рибкін назвав відставку уряду РФ "судорожними рухами президента перед виборами". Свою думку він висловив в ефірі радіостанції "Ехо Москви". "Я такі дії коментувати не хочу, - зазначив Рибкін. - Я думаю, що це продовження того нервового стилю керівництва, яке зараз починає вимальовуватися". На думку Рибкіна, "логічніше було б вирішувати ці питання після виборів президента".

Рішення президента підтримують:

Голова Ради Федерації Сергій Миронов вітає рішення президента про відставку уряду РФ. В інтерв'ю ІТАР-ТАСС Миронов зазначив, що "президент РФ оцінив роботу уряду як задовільну". "Якби уряд працював добре, його б не відправляли у відставку", - сказав Миронов. Він нагадав, що "підтримуючи курс президента, не раз заявляв, що уряд не реалізує наміри президента, які глава держави декларує і обіцяє народу виконати".

Колишній прем'єр-міністр РФ, нині глава Рахункової палати Росії Сергій Степашин підтримує рішення президента Володимира Путіна про відставку уряду Михайла Касьянова. "Я підтримую президента Росії, який до 14 березня хоче показати, з якою командою він йде на вибори. У зв'язку з цим дострокова відставка нинішнього уряду виглядає абсолютно логічніше, ніж якби уряд згідно з Конституцією склав свої повноваження після виборів", - сказав Степашин у вівторок "Інтерфаксу". "Дане рішення також дозволить президенту сформувати новий уряд практично відразу після виборів, - зазначив Степашин. - Раніше процес відставки, узгодження нового складу уряду та його твердження Держдумою займав два-три місяці після виборів і, природно, позначався на працездатності кабінету міністрів".

Перший віце-спікер Держдуми Любов Сліска зазначила, що все було зроблено в рамках закону і відповідно до Конституції. "Це право президента відправляти уряд у відставку, і його право вирішувати, який уряд потрібно", - зазначила Сліска. Вона також припустила, що у президента буде достатньо часу, щоб визначитися, який уряд потрібно для вирішення завдань, що стоять перед країною і, зокрема, в рамках проведення адміністративної реформи. Вона також повідомила, що сьогоднішня заява президента стало для неї несподіванкою. "У нас повинна була сьогодні відбутися зустріч з главою уряду Михайлом Касьяновим, на якій ми планували обговорити план законотворчої роботи Держдуми на березень і на всю весняну сесію", - пояснила перший віце-спікер. "Однак, за 20 хвилин до початку зустрічі перед нами вибачилися, повідомивши, що вона не відбудеться", - сказала Сліска.

В.о. віце-прем'єра Володимир Яковлєв також позитивно оцінює рішення президента про відставку уряду. "Президент Путін прийняв правильне рішення", - заявив Яковлєв. Він зазначив, що, якщо раніше говорили про те, що уряд буде відправлено у відставку після виборів та інавгурації президента в травні, то тепер ситуація стала ясною. "Невпевненість і незрозумілі не буде тягнутися довгий час", - підкреслив в.о. віце-прем'єра. Яковлєв вважає, що у визначені Конституцією терміни кандидатура нового глави уряду буде внесена президентом у Держдуму.

В.о. глави міністерства з податків і зборів Геннадій Букаєв назвав правомочним рішення президента. "Він - керівник держави, це його право", - сказав Букаєв.

Міністр охорони здоров'я Юрій Шевченко заявив, що його реакція на рішення глави держави - "позитивна". "У мене хороша реакція на це рішення", сказав він, зазначивши, що дізнався про цей указ 30 хвилин назад.

Як заявив РІА "Новости" голова думського комітету із законодавства Павло Крашенінніков, сьогоднішнє рішення президента означатиме прийдешні зміни структури уряду. "Сьогоднішня заява президента може прискорити процес подання нового уряду і прем'єр-міністра, а також напевно буде означати зміну структури уряду РФ і федеральних органів державної влади, їх структури, а також можливі скорочення ряду функцій", - сказав депутат. "Є так звані" вічні "відомства, як МЗС чи МВС, а є ті, які схильні до змін, скорочуються або укрупнюються. Можливо, щодо ряду відомств це станеться", - сказав Крашенинников. "Ми розуміли, що відставка уряду повинна була відбутися, але це сталося дещо раніше", - сказав Крашенинников. На його думку, відставка уряду "звичайно, пов'язана з виборами".

В.о. віце-прем'єра, в.о. міністра фінансів РФ Олексій Кудрін в інтерв'ю "Інтерфаксу" назвав рішення президента країни про відставку уряду "правильним". Разом з тим, за його словами, про рішення глави держави він дізнався з повідомлень ЗМІ, прослухавши звернення президента країни до громадян в прямому телеефірі.

Президент РСПП Аркадій Вольський вважає, що указ президента про відставку уряду неминуче позначиться на фінансових ринках. "Це природно, це нормальний процес, і на ринках це позначиться", - заявив Вольський у вівторок журналістам. Він зазначив, що рішення президента стало для нього несподіванкою. "Такого повороту ніщо не віщувало. Дуже вже швидко це сталося", - сказав глава РСПП. При цьому він підкреслив, що говорити про відставку Михайла Касьянова поки рано. "Якщо через тиждень відбудеться інше призначення, то тоді можна буде говорити, що Касьянов знятий", - зазначив Вольський.

В.о. віце-прем'єра РФ Борис Альошин заявив, що для нього указ президента про відставку уряду "став несподіванкою". На питання журналістів, чи буде він продовжувати займатися проведення адміністративної реформи в країні, Альошин сказав: "Це як вирішить президент".

В.о. міністра РФ Володимир Зорін, який займається питаннями національної політики, розцінив рішення президента про відставку уряду як "конституційне і логічне". "Даний крок слід розглядати в руслі президентської лінії на динамічний вирішення проблеми адміністративної реформи, збереження стабільності та спадкоємності в суспільстві", - сказав "Інтерфаксу" Зорін.

Екс-президент СРСР Михайло Горбачов оцінює рішення президента РФ Володимира Путіна змінити уряд як сильне і логічне. "Оновлення уряду необхідно, і, я думаю, що це логічно і правильно, коли президент, будучи також кандидатом на новий президентський термін, вирішив заздалегідь сказати, з ким збирається працювати в разі свого нового обрання", - сказав Горбачов у вівторок "Інтерфаксу" . Крім того, Горбачов назвав рішення Путіна "також сильним кроком в передвиборній кампанії".

В.о. міністра освіти Володимир Філіппов в бесіді з журналістами напередодні спільного засідання в Кремлі Радбезу і президії Держради РФ назвав "абсолютно логічним" рішення президента призначити в.о. прем'єр-міністра Віктора Христенко. "Це хороший хід президента, щоб показати, з якою командою президент має намір піти на новий чотирирічний термін", - сказав Філіппов. Він підкреслив, що "добре знає Христенко як прекрасного фахівця в бюджетних питаннях". "Після кризи 1998 року Христенко, який курирував тоді в Міністерстві фінансів бюджетну сферу, зміг вирішити багато проблем боргів і зарплат", - сказав міністр.

Хто збереже свої пости після відставки кабінету міністрів

Відповідно до частини 2 статті 110 Конституції РФ, уряд складається з голови, його заступників і федеральних міністрів. Відповідно, відставка уряду не означає відставки більше 30 керівників федеральних органів виконавців влади, які не є віце-прем'єрами і міністрами, зокрема, керівників Держкомітету РФ, Федеральних служб, агентств, комісій, наглядів.

Серед тих, хто залишається на своїх постах:
директор Федеральної служби безпеки Микола Патрушев,
директор Служби зовнішньої розвідки Сергій Лебедєв,
керівник Федеральної служби охорони Євген Мурів,
голова Державного митного комітету РФ Михайло Ванін,
голова Держбуду РФ Микола Кошман,
гендиректор Російського авіаційно-космічного агентства Юрій Коптєв,
голова Держкомстату РФ Володимир Соколін,
голова Держстандарту Росії Віталій Усов,
голова Держкомспорту В'ячеслав Фетисов,
голова Держнаркоконтролю РФ Віктор Черкесов,
голова Федеральної комісії з ринку цінних паперів Ігор Костіков,
голова Федеральної енергетичної комісії РФ Георгій Кутовий,
директор Федеральної служби залізничних військ РФ Григорій Когатько,
керівник Федеральної служби земельного кадастру РФ Сергій Сай,
керівник Росгідромету Олександр Бедрицкий,
керівник Федеральної служби з фінансового оздоровлення і банкрутства Тетяна Трефілова.

Біографія Михайла Касьянова: відмінний парламентер ... був

Михайло Михайлович Касьянов - голова уряду Російської Федерації - народився 8 грудня 1957 року в місті Солнцево Московської області.

У 1976-1978 роках служив в лавах Радянської Армії. У 1978 - 1981 роках працював старшим техніком, потім інженером Всесоюзного проектного і науково-дослідного інституту промислового транспорту Держплану СРСР.

З 1981 по 1990 рік був інженером, потім провідним економістом, головним спеціалістом, начальником підвідділу відділу зовнішньоекономічних зв'язків Держплану РРФСР.

У 1983 році закінчив Московський автомобільно-дорожній інститут (МАДІ), а також вищі економічні курси Держплану СРСР, отримав спеціальність "інженер-будівельник".

У 1990-1991 роках був начальником підвідділу Управління зовнішньоекономічних зв'язків Державного комітету економіки РРФСР.

У 1991 році працював заступником начальника відділу, потім начальником відділу Управління зовнішньоекономічної діяльності Міністерства економіки РФ.

У 1992 - 1993 роках був начальником підвідділу зведеного відділу зовнішньоекономічних зв'язків Міністерства економіки РФ.

У 1993 - 1995 роках - керівник Департаменту іноземних кредитів і зовнішнього боргу, начальник Департаменту іноземних кредитів і зовнішнього боргу, член колегії Міністерства фінансів РФ.

З 1995 по 1999 рік був першим заступником міністра фінансів РФ. Вперше зайняв пост міністра в уряді Степашина - в травні 1999 року призначений міністром фінансів - і зберіг його при формуванні уряду Путіна.

З січня 2000 року - перший заступник голови уряду РФ, міністр фінансів РФ.

З 7 травня 2000 року - виконуючий обов'язки голови уряду РФ, міністр фінансів РФ.

З 17 травня 2000 року - голова уряду РФ.

З червня 1999 року - член Ради безпеки.

Михайло Касьянов здобув репутацію відмінного парламентера з міжнародними фінансовими організаціями.

Як заступник і перший заступник міністра фінансів зумів домогтися максимального пом'якшення вимог іноземних банків, які втратили значні кошти після фінансової кризи в Росії в серпні 1998 року.

Вільно володіє англійською мовою.

Віктор Христенко: біографічна довідка

Христенко Віктор Борисович народився 28 серпня 1957 року в Челябінську. Закінчив Челябінський політехнічний інститут, Академію народного господарства при Уряді Російської Федерації. Кандидат економічних наук.

1979 - 1990 року - інженер, завідувач лабораторією, старший викладач, доцент кафедри економіки машинобудування Челябінського політехнічного інституту.

1990 - 1991 року - голова постійної комісії, перший заступник голови комітету економіки, голова комітету з управління майном Челябінського міськвиконкому, заступник голови Челябінського міськвиконкому.

1991 - 1994 року - заступник Глави адміністрації Челябінської області, голова Комітету економіки адміністрації Челябінської області.

1994 - 1996 року - перший заступник Глави адміністрації Челябінської області.

1997 рік - повноважний представник Президента РФ в Челябінській області.

З липня 1997 року - заступник міністра фінансів РФ.

24 квітня 1998 року Указом Президента РФ був призначений віце-прем'єром уряду РФ.

Одружений. Має трьох дітей.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация