NEWSru.com :: Ще один аргумент на користь євро

МАКСИМ Блант, економічний оглядач NEWSru.com

МАКСИМ Блант , Економічний оглядач NEWSru.com:

У четвер глава Європейського ЦБ Жан-Клод Тріше і глава ФРС Бен Бенрнанке незалежно один від одного розповіли про те, яким чином вони збираються реалізовувати програми виходу з режиму екстреного фінансування. Тріше був конкретнішим, ніж його американський колега, і це дозволяє зробити висновок про те, що євро продовжить зміцнюватися до долара.

Незважаючи на те, що ЄЦБ на яке відбулося у четвер засіданні прийняв рішення зберегти ставку на мінімальному за всю історію існування європейського валютного союзу рівні, голова ЄЦБ Жан-Клод Тріше на що відбулася після засідання прес-конференції говорив про згортання політики екстреного фінансування економіки єврозони.

"Не всі заходи підтримки ліквідності надалі будуть необхідні в тій же мірі, як раніше", зазначив він у своєму виступі. Було сказано і про конкретні кроки, які ЄЦБ зробить найближчим часом. Так, третій за рахунком 12-місячний кредитний транш банкам, що виділяється в грудні, буде останнім. Крім того будуть прийматися і інші заходи, спрямовані на посилення грошової політики. Передбачається підвищення ставок і зменшення частоти відкриття кредитних вікон, в ході яких ЄЦБ надає позики на 3 і 6 місяців.

Мотиви ЄЦБ зрозумілі: в Європу після піврічної перерви повертається інфляція , Яка для європейського емісійного центру завжди була головним орієнтиром і пріоритетом.

Так уже збіглося, що практично одночасно з Тріше перед банківським комітетом Сенату виступав голова Федерального резерву Бен Бернанке. Його мова була більше схожа на звіт про виконану роботу - в кінці січня 2010 року закінчується термін повноважень Бернанке, і для того, щоб залишитися на другий термін Бернанке необхідно заручитися політичною підтримкою.

Однак і він не обійшов стороною тему виходу з режиму екстреного фінансування: "Ми повинні бути готові до відкликання екстраординарної політичної підтримки спокійним і своєчасним способом при відновленні ринків і економіки, - цитує Бернанке агентство Bloomberg, - Ми з колегами з Комітету з відкритих ринків намагаємося здійснити нашу стратегію виходу таким чином, щоб і підтримати створення робочих місць, і сприяти безперервній ціновій стабільності ".

Нескладно помітити, що Тріше був конкретнішим, а в заяві Бернанке не прозвучало, що цінова стабільність (іншими словами, рівень інфляції) для ФРС - головний пріоритет.

Ослаблення долара до євро, що спостерігалося протягом останніх місяців, не в останню чергу було обумовлено набагато більш консервативним підходом до стимулювання економіки, який демонстрував ЄЦБ в порівнянні з американськими колегами. У Європі серію зниження ставок вважали за краще зупинити на рівні 1%, в той час як США вдалися до політики "нульових ставок". Та й програма викупу комерційних облігацій в Європі була прийнята після бурхливих дебатів між противником цього заходу, головою Бундесбанку Акселем Вебером і "младоєвропейців", наполягали на більшій щедрості. В результаті ця програма в європейському виконанні вийшла на порядок скромніше аналогічної американської або японської.

Все це дозволяє зробити висновок про те, що євро продовжить в доступному для огляду майбутньому зміцнюватися до долара, що, серед іншого відповідає задекларованої на зустрічі "великої двадцятки" завданню усунути виниклі за останні десятиліття дисбаланси у світовій торгівлі та інвестиціях.

Правда, є і зворотна сторона медалі. Завдяки більш щедрою політиці ФРС, американські банки швидше позбуваються від "поганих активів", а саме вони можуть стати "міною уповільненої дії", яка може вибухнути в Європі в разі рецидиву кризи. Втім, поки грошова політика, і в США, і в в Європі, продовжує залишатися настільки м'якою, що ринки практично не відреагували на дубайський криза, якому багато хто пророкував роль спускового гачка, здатного запустити "другу хвилю".

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация