NEWSru.com :: Вибори в ДНР і ЛНР вирішили перенести "за сукупністю факторів"

Вибори в ДНР і ЛНР вирішили перенести "за сукупністю факторів"

Вибори глав і парламентів самопроголошених Донецької і Луганської народних республік, проведення яких було заплановано на листопад, можуть перенести на 2019 рік, передає "Інтерфакс" з посиланням на представників ради міністрів ДНР і уряду ЛНР.

"Обговорюється питання і ведеться безпосередня підготовка до перенесення голосування, - цитує агентство співрозмовника з ЛНР. - Швидше за все, нова дата голосування доведеться вже на 2019 рік".

У раді міністрів ДНР повідомили, що рішення про перенесення виборів глави республіки може бути обумовлено цілим рядом передумов. "Серед них як проблеми з фінансуванням, так і майбутні в 2019 році вибори президента України, після яких підхід Києва до реалізації Мінських домовленостей може змінитися", - уточнили в Радміні.

- Звільнені члени ЦВК ЛНР поскаржилися в Кремль і СКР на "обезголовлення" республіки перед виборами і загрози від влади

Рішення про перенесення виборів в ДНР і ЛНР з осені на невизначений термін погоджено з Москвою, і найближчим часом про нього буде оголошено офіційно, передає РБК з посиланням на джерела, близькі до Кремля і керівництву самопроголошених республік.

За словами довколакремлівського джерела, вибори відкладуть за сукупністю різних факторів, серед яких - відсутність прямої необхідності в переобрання депутатів і керівників республік, ризики для мінських переговорів і перспективи нових санкцій.

В результаті реальної підготовки до виборів в ДНР і ЛНР в останні місяці не було, на цей процес не було виділено фінансування, не було й немає прямих вказівок з Москви по їх проведенню, розповіли співрозмовники агентства.

Про проведення виборів глав і парламентаріїв ДНР і ЛНР цієї осені заявили на початку року повноважні представники самопроголошених республік в контактній групі на мінських переговорах по Донбасу Денис Пушилін Денис Володимирович і Владислав Дейнего. Дату виборів мали визначити парламенти ДНР і ЛНР. Приблизною датою виборів називався листопад.

28 червня глава ДНР Олександр Захарченко заявив на прямій лінії, що буде брати участь у майбутніх виборах, які, за його словами, "необхідні навіть в умовах воєнного стану". "Це зайвий раз покаже, що ми самостійні, - підкреслив він. В.о. голови ЛНР Леонід Пасічник в лютому говорив, що республіці на виборах" належить довести свою спроможність як державі ".

Однак в червні в ЛНР в результаті конфлікту з адміністрацією республіки змінився склад ЦВК. За даними джерела РБК, близького до керівництва силових органів ЛНР, даний "конфлікт пов'язаний з розстановкою Пасічником лояльних фігур у всіх гілках влади, це потрібно в рамках підготовки до виборів і закріплення своїх позицій в республіці".

На початку серпня звільнені члени ЦВК ЛНР поскаржилися на дії керівництва республіки керівнику адміністрації президента Росії Антону Вайн і голові Слідчого комітету РФ Олександра Бастрикіна. Автори скарг заявили про "обезголовлення" ЛНР в "умовах воєнного часу" перед виборами і погрози на свою адресу з боку республіканської влади.

Тим часом джерело РБК, близький до ЦВК ЛНР, розповів, що до розформування Центрвиборчкому влади республіки готувалися до виборів - встигли скласти кошторис на організаційні витрати і в червні відправити кураторам в Москві.

Однак на початку серпня близькі до влади громадські рухи ЛНР і ДНР синхронно запропонували продовжити повноваження глав республік і депутатів з чотирьох до п'яти років. В обох республіках посилалися на вже складені стратегії їх розвитку та необхідність дати громадянам час для об'єктивної оцінки влади, в ДНР також говорили про світовий досвід.

Парламент ДНР ще в грудні 2017 року прийняв зміни в місцеву Конституцію, що збільшують до п'яти років строк повноважень глави республіки і депутатів. Однак повідомлялося, що ці зміни почнуть діяти тільки після наступних виборів.

Джерело РБК, близький до влади ДНР, розповів, що влітку в Донецьк приїжджали соціологи з Москви, які проаналізували настрою в республіці, і зріз громадської думки "виявився дуже несприятливим для нинішньої команди".

Нагадаємо, в листопаді 2017 року ЛНР змінилася влада: тодішній глава республіки Ігор Плотницкий в результаті силового протистояння з главою МВС Ігорем корнет і міністром держбезпеки Леонідом Пасічником залишив свій пост і втік в Росії. Після цього Пасічник став в.о. глави ЛНР .

При цьому в жовтні закінчується термін дії українського закону про особливий статус Донбасу від 16 вересня 2014 року. Цей документ був прийнятий в рамках процесу політичного врегулювання ситуації в Донбасі, і восени Києву належить прийняти рішення про його можливе продовження, наголошується в публікації.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация