NEWSru.com :: Російські п'ятидесятники "зрадили сатані" відомого київського проповідника Сандея Аделаджу

Духовна Рада РОСХВЕ - Російського об'єднаного Союзу християн віри євангельської (п'ятидесятників) - поширив напередодні офіційну заяву про ставлення до відомого проповідника Сандея Аделаджі

Духовна Рада РОСХВЕ - Російського об'єднаного Союзу християн віри євангельської (п'ятидесятників) - поширив напередодні офіційну заяву про ставлення до відомого проповідника, керівнику української християнської церкви "Посольство Боже" вихідцю з Нігерії Сандею Аделаджі .

раніше зі спільною заявою з приводу поведінки Сандея Аделаджі виступили єпископи християнських євангельських церков України.

Священнослужителі вказали в цьому документі на те, що напередодні ними було отримано звернення від прихожан "Посольства Божого" про захист і допомогу. "У листі говорилося про те, що Сандей за допомогою різних маніпулятивних методів, улесливими словами і використовуючи своє становище, примушував їх вступати з ним в статеві контакти. І таких випадків дуже багато, за словами авторів звернення, вони носять системний характер", - зазначається в заяві.

"Жінки або залякані, або стали жертвою маніпуляції і брехні ... Просимо вас захистити всіх, хто вже постраждав, а також потенційних жертв, які перебувають під маніпулятивним і чаклунським впливом", - наводять єпископи слова із звернення парафіян "Посольства Божого".

23 березня нинішнього року на зборах пасторів і старійшин церкви "Посольство Боже" Сандей Аделаджа зізнався в тому, що тривалий час "жив в гріху розпусти, і зробив покаяння перед присутніми", - йдеться в інформації сайту РОСХВЕ.

У повідомленні наголошується, що присутній на зборах служитель з США, відомий як апостол Тофф, який протягом декількох років несе духовне піклування про церкви "Посольство Боже" і особисто про Сандея Аделаджі, оголосив про виверження останнього з духовного сану і відсторонив його від усіх видів служіння: керівництва церквою, проповіді, консультування, - надалі "до відновлення".

Збори служителів відбулося в рамках традиційного Конгресу служителів, що відбувся в Києві напередодні 22-ї річниці "Посольства Божого". На ньому були присутні більше двохсот пасторів і служителів.

Раніше керівництво РОСХВЕ направило апостолу тоффі офіційне звернення про неприпустимість приховування гріхів служителів церкви, в тому числі пасторів. У ньому також вказувалося на необхідність публічного визнання і покаяння, а також на важливість призначення винному духовного піклування з боку авторитетних служителів. Визнання і покаяння перед прихожанами Сандей Аделаджа зробив в четвер 31 березня.

У заяві РОСХВЕ йдеться, що те, що трапилося з Аделаджею було сприйнято "як серйозної шкоди всьому Євангельського руху, не тільки України, а й Росії та світу в цілому".

"Падіння будь-якого служителя, особливо - відомого, це завжди наша спільна трагедія", - говорять автори звернення, які призводять також "рішення, судження і рекомендації", прийняті Духовним Радою. У них, зокрема, йдеться про те, що Сандей Аделаджа в розумінні членів Ради "не є апостолом, пастирем, священиком, як би він не продовжував себе іменувати". Він, як сказано в заяві, "розпусник, перелюбник, брехун, безмірно розбещений людина, лицемірний грішник, через якого, як написано, ім'я Боже зневажається між поганами" (Послання апостола Павла до Римлян, глава 2, вірш 24).

Автори заяви висловлюють проте надію на покаяння Сандея Аделаджі і відновлення його відносин з Богом, а також моляться про це, але в той же час вважають, "що після всього скоєного його відновлення в духовному сані та священичому служінні неможливо".

"Дотримуючись вказівкою Святого Письма (Перше послання апостола Павла до Коринтян, глава 4, вірші 4-5), в молитві, заради того, щоб мати надію на порятунок його духу в День Господа нашого Ісуса Христа, в ім'я Господа Ісуса Христа відлученим Сандея Аделаджу від Церкви і зраджуємо його сатані на погибіль тіла. Хоча церква "Посольство Боже" не входить в структуру РОСХВЕ, ми віримо, що Церква Христова єдина. і духовна влада, якщо вона застосована відповідно до Словом Божим, діє у всьому Тіло Христове, незалежно від конфесій та юрисдикцій. і якщо цього не бажають або не можуть зробити ті, кому це належить за посадою і духовної відповідальності, хтось інший повинен взяти на себе відповідальність виконати накази Господні, ясно дане нам в Писанні ", - йдеться в заяві.

Його автори також звертають увагу керівництва церкви "Посольство Боже" на те, що "падіння Сандея Аделаджі сталося не в один день".

"Багато людей не могли не знати про те, що відбувається, але вважали за краще покривати гріхи. У нас є серйозні питання до тих служителів, які були і залишаються членами Апостольського Ради і старійшинами церкви" Посольство Боже ", до найближчих помічників і заступникам Сандея Аделаджі, щодо їх дій (а точніше - злочинної бездіяльності) в цій ситуації. Адже своєчасне і суворе викриття могло б запобігти цій трагедії! Ми вважаємо, що ці люди в даний час не можуть займати лідерські позиції і нести піклування про церкви, але самі ну даються в покаянні і реабілітації. Ми рекомендуємо утриматися від співпраці з цими служителями. Також свідчимо свою готовність надати їм зі свого боку духовну допомогу в разі їх звернення ", - підкреслюється в зверненні РОСХВЕ.

Що писали ЗМІ про Сандея Адаладжі

У попередні роки ім'я нігерійського іммігранта Сандея Аделаджі, творця Церкви "Посольство Боже", часто згадувалося в українських новинах. Спостерігачі відзначали, що він знайшов на православній Україні безліч послідовників.

"Тисячі віруючих збираються на стадіоні, хор і рок-група виконують російською мовою піснеспіви в стилі госпел, люди підспівують, плескають в долоні і пританцьовують або вискакують на сцену, щоб розповісти в мікрофон, як набута віра змінила їхнє життя. Створюється враження, що в Київ перенесли якусь "мегацерква" з американського Півдня ". так писала про Аделаджі в 2011 році газета The New York Times , Яка описала масові заходи "Посольства". Про цю статтю повідомляв тоді портал Inopressa.ru .

"Двадцять років тому Аделаджа починав з невеликої групи віруючих, які збиралися в обшарпаної квартирі. Тепер же у нього своя колосальна релігійна організація. Аделаджа об'єднує євангельські заповіді з рекомендаціями типу" витягни сам себе за волосся з болота ". Він випустив кілька книг з самовдосконалення з релігійним ухилом ", - розповідало американське видання.

"Деяких представників українського істеблішменту дратує, що чорношкірий вихідець з Африки відвертає білих слов'ян від їх релігійних традицій. Українська православна церква називає Аделаджу главою секти, а правоохоронні органи неодноразово порушували проти нього справи, в тому числі за підозрою до причетності у фінансовій піраміді ", - вказувалося в публікації.

"Російська влада заборонили Аделаджі в'їзд в свою країну, хоча і там ширяться ряди його прихильників. За словами Аделаджі, його оголосили персоною нон грата за підтримку" помаранчевої революції ", - підкреслювалося в статті.

"Аделаджа - незмінно життєрадісний, голосно сміється - намагається відмахнутися від образ. За його словами, на служби його Церкви в Києві та інших українських містах регулярно ходять більше 100 тис. Чоловік. В інтерв'ю Аделаджа зауважив, що на Україні піддавався образам через колір своєї шкіри: "Але, незважаючи на всю невигідність мого становища, я йшов і говорив по-російськи з акцентом:" Гей, вам це допоможе ". І люди відгукнулися ", - відзначала газета.

"У 1986 році Аделаджа приїхав в СРСР вчитися і так там і залишився, з часом влаштувався в Києві. Його дружина, нігерійка Бозе, часто служить в Церкві. Обидва вільно говорять по-російськи. У" Посольства Божого "є афілійовані Церкви по всьому світу ", - характеризувала проповідника The New York Times.

На Україні, писала газета, "Посольство Боже" годує тисячі людей в місяць на благодійних кухнях, містить центри лікування від алкоголізму і наркоманії. Але, як зазначає автор публікації, Церква процвітає ще й тому, що Аделаджа вловив: жителі колишніх комуністичних країн хочуть навчитися підприємництву і сколотити капітал.

На думку американського видання, підхід Аделаджі до своєї діяльності частково заснований на переконанні, що Бог хоче для християн матеріального багатства. На його семінарах обговорюється, як можуть принципи християнства допомогти в бізнесі. Наприклад, фірма Apple постійно вдосконалює свої моделі - точно так само поводиться Господь.

На думку Аделаджі, православне богослужіння відштовхує багатьох, так як воно відбувається манірними священиками, а літургійні тексти важко сприймаються. "Ми повинні зробити службу цікавою. Змінити упаковку. Проповідувати так, щоб притягувати людей, а не відштовхувати", - переконаний Аделаджа.

Українська ж прокуратура, як вважає The New York Times, не прагне просувати кримінальну справу на нього, заведену в 2009 році за звинуваченням у причетності до шахрайства, від якого постраждали в числі інших і його парафіяни. Аделаджа сказав тоді, що звинувачення рівносильні політичної вендети, і справа, схоже, не зіпсувало його репутацію на Україні, зазначалося в статті.

За словами Аделаджі, віруючих закликають жертвувати десяту частину їх доходу на Церкву, але це не обов'язкова умова присутності на службах. Гроші йдуть на діяльність Церкви. Сам він живе переважно на доходи від продажу своїх книг, розповідає Аделаджа.

Аделаджа збирався відкрити на Україні "Іісусленд"

Журналісти популярної української телевізійної програми "Гроші" ( "Гроші") з'ясували в 2012 році, що Сандей Аделаджа почав збирати гроші з вірян на новий проект - "Іісусленд".

Представникам програми вдалося потрапити на недільне богослужіння та почути, як зі сцени Аделаджа та його помічники закликають людей здавати по 100 доларів або по 1000 гривень. Цікаво, що збір коштів відбувається саме тоді, коли українські слідчі збирають на пастора матеріали кримінальної справи, повідомлялося в інформації NEWSru.ua .

"Якщо ви встали і хочете нам допомогти цими ста доларами або тисячею, підійдіть до мене. Це наші герої! Країна повинна знати своїх героїв!" - говорив Аделаджа.

Таких громадян церкві необхідно зібрати 500 чоловік. "Як люди їздять в" Діснейленд ", у нас буде" Джізісленд "(" Іісусленд "). Це дивовижна країна, яка буде явлена ​​в Україні. Так, як їдуть в Париж, там стоять черги, так у нас будуть стояти черги, щоб потрапити на служіння. Тут буде все: банки, кафе, ну все, все, все. Це буде дивовижна країна. Бог говорить: "Я хочу показати цей зразок мого царства", - мовить помічниця пастора зі сцени.

Після таких казкових описів майбутнього проекту кілька десятків людей підійшли до Аделаджі і віддали свої кровно зароблені гроші. При цьому віруючих просили залишити номери своїх мобільних телефонів, швидше за все, для подальшого "доїння", зазначалося в інформації.

На цьому збір грошей не закінчувався. Для тих, хто не міг дати відразу необхідні 100 доларів, були передбачені менші скриньки для пожертв, які проносили між рядами прихожан.

"Чи не йдіть, не записавшись. Телефон - сума, телефон - сума", - примовляв пастор.

Тим часом, як зазначалося тоді в повідомленні порталу NEWSru Israel , Ім'я Аделаджі пов'язано з розслідуванням у справі King's Capital. Генпрокуратура України вважала, що керівництво цієї організації присвоїло великі суми грошей, зібрані віруючими. Сандей Аделаджа, зі свого боку, заперечував, що якось пов'язаний із залученням грошей в King's Capital. Крім цього, проповідника підозрювали в доведенні п'яти чоловік до самогубства.

Сандей Аделаджа приїхав в СРСР в 1986 році на навчання - він вступив на факультет журналістики Білоруського державного університету. У 1993 році, вже ставши місіонером, він закінчив університет і почав працювати на одному з київських телеканалів, одночасно продовжуючи проповідувати. У 2006 році йому заборонили в'їзд до Росії.

Розслідування проти King's Capital почалося в 2009 році, а в 2011-му справу передали в суд.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация