NEWSru.com :: Голландські вчені визнали найкращим кормом для сільськогосподарських тварин личинки комах, від надлишку яких страждає Росія

Нідерландські вчені припустили, що через кілька десятків років личинки комах будуть активно використовуватися як корм у тваринництві

Нідерландські вчені припустили, що через кілька десятків років личинки комах будуть активно використовуватися як корм у тваринництві. Дослідники впевнені, що власники худоби підуть на цей крок через гострий дефіцит традиційних видів кормів.

Передбачається, що популярністю користуватимуться личинки сарани. Однак поки від цього виду комах більше проблем, ніж користі. У південних регіонах Росії МНС попереджає про небезпеку виникнення надзвичайних ситуацій через поширення личинок сарани.

За словами нідерландського ентомолога Арнолда ван-Хёйса, професора Вагенінгенского університету і консультанта Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН, до 2050 року в харчовій промисловості буде сильно не вистачати рибного борошна через "надмірного вилову риби". Це вдарить по тваринництву, оскільки рибне борошно вважається найважливішим компонентом корму, зокрема, для курей і свиней. За словами вченого, вона "неухильно дорожчає, тому виробники кормів шукають альтернативу", повідомляє DW-World .

В якості альтернативного виду корму дослідник пропонує використовувати личинки комах. Він зазначає, що вони є "прекрасним джерелом білків". З висновками вченого погоджуються представники сільськогосподарської галузі. Зокрема, глава південноафриканської фірми AgriProtein Девід Дру називає розведення личинок комах перспективним бізнесом.

Однак Дру робить ставку не на сарану, а на личинки домашніх мух. За його словами, одне покоління личинок живе близько трьох тижнів, і за цей час вони додають у вазі більше ніж в 1000 разів. У висушеному вигляді одна личинка складається на 60% з білка і на 10% з жиру. За підрахунками Дру, за рік на одному гектарі комахи дадуть в 150 разів більше білка, ніж соєві боби.

Арнолд ван-Хёйс стверджує, що для розведення личинок не потрібно великих витрат. Як підкреслює вчений, вони відмінно розвиваються практично на будь-яких органічних відходах. "У світі приблизно третина всіх вироблених людством сільськогосподарських продуктів йде у відходи. Якщо на цих відходах розводити комах, це дасть цінний, багатий білками продукт", - пояснює голландський дослідник.

Саме на відходах і розводить личинок південноафриканський підприємець Девід Дру. Свою ферму він називає однією з найбільших в світі. "Звичайно, тут мається на увазі не площа, адже наша фабрика займає всього 8,5 тисячі квадратних метрів. Але у нас там 1,5 мільярда личинок. А на новій фабриці, яку ми запустимо в наступному році, їх буде вже 8,5 мільярда ", - хвалиться Дру.

Єдине, на що нарікає Дру, так це європейське законодавство, яке заважає його фірмі розвиватися. У Європейському союзі після епідемії коров'ячого сказу було різко обмежено використання кормів тваринного походження. Влада ЄС зробили єдиний виняток для рибного борошна. "Про комах як джерелі кормового білка ніхто не подумав", - скаржиться підприємець.

Крім тварин, як стверджують вчені, через кілька десятиліть комахи будуть активно використовуватися в їжі не тільки жителів азіатських країн, а й інших куточків планети. журналісти видання New Scientist вказують на схожу долю картоплі і омарів, які до певного моменту взагалі не сприймалися як продукти харчування, передає InoPressa . Із закликом до голодуючих харчуватися комахами раніше вже виступали в ООН.

Однак поки комахи, зокрема сарана, доставляють жителями планети незрівнянно більше проблем, ніж користі. У Росії цей вид комах ставить під загрозу цілі посіви сільськогосподарських культур. У Калмикії навіть виникла небезпека надзвичайних ситуацій через поширення личинок сарани. "Існує загроза виникнення НС, пов'язаної з масовим поширенням саранових шкідників на території Пріютненского, Лаганському і Жовтневого районів", - йдеться в повідомленні головного управління МНС по республіки від 10 червня.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация